reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja smaruje od jakiś 2 tygodni. Narazie tylko wieczorem po kąpieli [emoji4] ziaja mamma mia Ja miałam nadciśnienie pod koniec ciąży i brałam Dopegyt ale w zasadzie po porodzie wszystko wróciło do normy. Tyle że przez nadcisnienie i małą ilość wód płodowych miałam wywoływany poród.
Też brałam dopegyt . jeszcze pół roku po porodzie musiałam brać.
 
reklama
Jeszcze zależy czym pokremujesz, co to ma w składzie.
Ja polecam to z rossmanna na przykład, jest tanie, wydajne, pięknie pachnie [emoji39][emoji39] z masłem shea, olejem kokosowym, pantenolem, na glicerynie, mam już któreś opakowanie [emoji4]

Staram się właśnie wyszukiwać rzeczy z dobrymi składami. Wczoraj zamówiłam masło shea z Nacomi. W Rossmanie też mam kilka rzeczy do kupienia, to dorzucę jeszcze to, o którym piszesz [emoji846]
Screenshot_20200421-105817_Chrome.jpeg
 
W ogóle zaczęliście smarować brzuszki?
Ja zaczęłam właśnie, bo już mnie skóra zaczynała swedziec [emoji848]
I fakt pierwszy raz to momentalnie się wchlonal [emoji16]
Ja mam obsesję na punkcie rozstępów. Pewnie dlatego, że moja mama ma spore, a ja z okresu dojrzewania tez mam kilka na piersiach i udach.
Kupilam kosmetyki z Nacomi, Palmer's, Mustela, Babydream Mamas, BioOil, Pharmaceris, Efektima Mama-Care oraz olejek z migdałów i olej kokosowy. Smaruję sie 2-3 razy dziennie, regularne tylko na zmiane różnymi kosmetykami.
Jak macie pytania o powyższe kosmetyki to chętnie odpowiem xd zapach, konsystencja, wchłanianie itp,
Wiem że i tak będę miala rozstępy ale mam koleżankę która ma tendencje do rozstępów i tam gdzie porządnie smarowała i masowala to ma mniejsze, a tak jak np o boczkach zapominala to tam ma większe. Więc może jest jakaś nadzieja.
 
Ja mam obsesję na punkcie rozstępów. Pewnie dlatego, że moja mama ma spore, a ja z okresu dojrzewania tez mam kilka na piersiach i udach.
Kupilam kosmetyki z Nacomi, Palmer's, Mustela, Babydream Mamas, BioOil, Pharmaceris, Efektima Mama-Care oraz olejek z migdałów i olej kokosowy. Smaruję sie 2-3 razy dziennie, regularne tylko na zmiane różnymi kosmetykami.
Jak macie pytania o powyższe kosmetyki to chętnie odpowiem xd zapach, konsystencja, wchłanianie itp,
Wiem że i tak będę miala rozstępy ale mam koleżankę która ma tendencje do rozstępów i tam gdzie porządnie smarowała i masowala to ma mniejsze, a tak jak np o boczkach zapominala to tam ma większe. Więc może jest jakaś nadzieja.
Od kiedy najlepiej zacząć samrowac się kremami na rozstępy? Ponoć w 1trymestrze nue można... To prawda?
 
Od kiedy najlepiej zacząć samrowac się kremami na rozstępy? Ponoć w 1trymestrze nue można... To prawda?
Moja ginekolog powiedziała ze można smarować w 1 trymestrze ale delikatnie masowac brzuch i natutalnymi produktami. Na bio-oil i pharmaceris pisze ze można stosowac od 2 trymestru. Dlatego ja teraz używam tylko produktów o dobrym skladzie, gdzie pisze ze można stosowac od początku ciąży.
 
Ja trafiłam do szpitala z ciśnieniem 200/100 w nocy, od przyjęcia na oddział leżałam pod ktg, co chwilę zaglądały do mnie pielęgniarki i lekarz, no i jeszcze mi dali antybiotyk na gbs. Na szczęście udało się na tyle unormować to ciśnienie, że wytrwałam do rana. Wtedy pan doktor na dyżurze powiedział mi, że jeśli się nie poprawi, to od razu robimy cc, ale chciałby poczekać do rana, jak będzie już mój lekarz. Powiem Ci szczerze, że byłam przerażona, bo nie dość, że godzina 2:00 - środek nocy, to jeszcze bez torby dla dziecka, w biegu itd. A po porannym obchodzie i badaniu, mój lekarz zdecydował o cc i też w pośpiechu moj mąż dowoził rzeczy [emoji3] Chciałabym uniknąć tego w tej ciąży [emoji19]
Ja o 22 trafiłam do szpitala. U mnie starali się zbić cisnienie do bezpiecznego powodu bo był to dopiero 36tydz. Zrobili mi badanie na zatrucie ciążowe. I lezalam ciagle pod kto. 3x2 dopegyt i tak do konca 38 tyg dolezalam. Ale bardzo sie bałam. Torbę miałam już spakowana dla siebie i dla Dzidzi druga która w domu czekała. Jak tydzien wcześniej leżała w szpitalu na infekcje nerek i wtedy maz panował torbe 😂😂 masakra. Jak tylko wyszłam ze szpitala to sama spakowalam torbę.
A jak później leżała 3 tyg do porodu w szpitalu. I raz mąż wygrał ręczniki. Haha dal tak dużo płynu do płukania ze ręcznik aż smierdzial ( do tej pory nie mogę tego płynu używać) 😂 i nie pochlanial wody w ogóle jak się wycieralam 😂😂 później moja mamusia pranie mi robila haha😂😂
 
A dlaczego w tamtym nie pobrali?
Bo chociaż byłam już po 8 to kolejka taka że szok, no i tylko 1 babka pobierała i tylko do 10.20 maksymalnie, a położna kazała max dzisiaj badania z krwi zrobić. I musiałam jechać gdzie indziej i więcej zapłacić.
Cześć dziewczyny. Ja też dzis byłam n a badaniach i mnie w labo otyle dobrze ze umawiaja wcześniej na godzinę i nie ma kolejek także sprawnie to idzie ja robiłam resztę badań od mojej gin te co się robi na początku ciąży HIV itd i też łącznie mi wyszło jakoś 350 zł ale nic jak trzrba zrobić to trzeba [emoji4] życzę miłego dnia [emoji4]
Ale masz dobrze, ja pojechałam do labo to nie dość że sie naczekałam, nic nie załatwiłam w tym i na dodatek zmarzłam [emoji35] No i w tym drugim labo musiałam dużo więcej zapłacić.
 
Wiesz, jakby był Jodid 200 z Mercka to byłoby super i możemy tak zrobić. Też bym chciała 2 szt. po 100 szt. w opak :) Nie wiem tylko czy Anna9876 jeszcze to przeczyta, bo przed chwilą pisałam, że nie ;)
To co wtedy byś chciała tak?
Anna9876 to co dałabyś radę 4 opakowania tego nam kupić?
Morelka wtedy na 1 adres byśmy wzięły co? I wtedy w Polsce to już paczkomatem byśmy sobie dostarczyły
 
reklama
Do góry