reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowa Mama u ginekologa:)

Lucyann, apetyt Ci jeszcze przyjdzie taki ze hej! :o Ja prawie nie jadlam od 6 do ok 13 tyg i schudlam tez 2 kg. A teraz w ciagu tych ostatnich trzech tygodni przybralismy 3 kg :) Moja mama mi mowila zebym jadla to na co mam smak (ona tak jadla), wiec do niczego sie nie zmuszalam i teraz tez tak robie. Nie jem wszystkiego bo nawet widok niektorych potraw mnie odrzuca np. brokuly. W pn mialam nawet spotkanie z wielkim uchem jakiego w zyciu nie mialam ::) (dzidzi nie lubi moich ukochanych arbuzow)

Jutro idziemy na wizyte i umowimy sie na kolejne usg :)

Pozdrawiam :)
 
reklama
Witam "Babeczki"
Badanie to tyle strachu ale slyszlam ze tylko 5% z nicgh daje pozytywny wynik w kierunku jakies choroby a czesciej jest to rozwianie niepewnosci nasza lekarka zaproponowala nam poradnie genetyczna i powiem szczerze ze jest tam super profesjonalna opieka i fajne USG 3D na kontrakcie nfz podobno w kazdym wiekszym miescie cos takiego funkcjonuje polecam nam to pomoglo.....dziewcznom z lodzi moge podac kontakt
pa
 
Dzieńdoberek  :)

NIe jetem pewna na 100% ale badania prenatalne i to zarówno te finansowane przez NFZ czy wykonywane prywatnie wydaje mi się, że są przeprowadzane wówczas kiedy w badaniu USG wykryto jakies nieprawidłowości. Mój gin wykonując badanie USG w 13,14 tygodniu wykluczyl chorobę Downa ( w skrócie: częsci kostne czaszki, struktury wewnątrzczaszkowe,pęcherz moczowy, ściany powłok jamy brzusznej - prawidłowe, ciąglość kregosłupa zachowana, serce, żołądek widoczne, konczyny górne dolne, kość nosowa - obecne).
Może też wiele zależy od jakości sprzętu na jakim przeprowadza się USG no i samego przeprowadzającego co wypatrzy a co pominie ( inny lekarz wprawdzie nie gin powiedział mi, że USG to na każdej prawie ulicy moge zrobić tylko wiele zalezy od tego kto odczytuje badanie).
A apropos Pola czy my jesteśmy Polskie Szczęsciary  :laugh: Wątpię, odprawadzamy obowiązkowe składki do NFZu a przypuszczam, że większość z nas chodzi do swoich ginow i robi wszelkie badania w ramach prywatnej praktyki lub innych dodatkowych płatnych pakietów ubezpieczeniowych.
 

Załączniki

  • 3062006.png
    3062006.png
    3,3 KB · Wyświetleń: 81
  • 3062006.png
    3062006.png
    4,5 KB · Wyświetleń: 81
Lucyann nie martw się spadkiem wagi  ;) to niebawem minie. JA też na początku schudłam ok. 1,5kg ale w 15tyg.nudności minęly a apetyt powraca nawet bym powiedziała za  bardzo  ::) szczególnie wieczorem. W 14 tyg. ważyłam 53,8 a teraz ... teraz to już może być 55 jeśli nie 56  :p
 
Dlatego nie rozumiem, dlaczego My-Polacy buntujemy sie przeciwko prywatnym ubezpieczeniom...Oczywiście zamiast NFZ.
Ja tutaj mam wybor. Mam rozne pakiety i wybieram w zaleznosci od potrzeby. Placę, rzecz jasne też w zależności od tego, co wybiorę. W mojej opcji (a płacę najwyższą w moim wieku, czyli 150 euro na miesiąc, oprócz ubezpieczenia stomatologicznego, ale za to dopłata jest ok. 20) jest nawet np. powiększenie biustu...W Polsce płacimy krocie a i tak do specjalistow chodzimy prywatnie. To wina rządzących. Dlatego m.in wyjechaliśmy i robią tak też inni. Smutne. Kraj pozbywa się w dużej mierze młodych i wykształconych ludzi....
Ale nie nie o tym sobie tu plotkujemy, prawda? :)
POzdrawiam z uśmiecham, szczególnie, że mecz był niezly!
 
Fakt mecz byl niezly tez ogladalam(nieco z przymusu ale coz)
ja pracuje w slozbie zdrowia i wiez mi to co oni proponuja w ramach doubezpieczenia prywatnego jest zupelnie czyms innym niz ty masz do wyboru u nas nie ma pakietu obowiazkowego ktory wiesz co gwarantuje ktos kto ma niezla "gebe" wywalczy duzo a jakas pokorna myszka pojdzie ze sposzczona glowa prywatnie bedzie ciezko wyrownac ten balagan tak zeby weszly prywatne firmy a pozatym co pocznie panstwo bez naszych 9%dochodow na obowiazkowe ubezpieczenie zdrowotne.......straszne ale prawdziwe wiem niestety to z doswiadczenia
jak macie jakies pomysly to ministerstwo zdrowia ma taki link na stronie gdzie mozna wysylac swoje pomysly
 
Tak tak u mnie też apetycik dopisuje, a w szczególności wieczorem mnie nosi, więc zawsze dbam żeby mieć dużo owoców, żeby słodkim się nie opychać  :laugh:, bo kusi strasznie. A teraz zaczął sie sezon na truskawki, pychaaaaaaa (ze śmietanką i cukrem) ::)

A ja wizytę pewnie w przyszły tygodniu mam muszę sprawdzić :p Ciekawa jestem bo kruszynka już na pewno duża. :)
 
dorotak u mnie podobnie zasze noca chce mi sie jesc najbardziej, nie wiem dlaczego ???
teraz beda swieze owoce wiec bedzie sie czym objadac ;)
ja mam wizyte u gina jutro zobaczymy co bedzie zawsze sie denerwuje :-[
pozdrawiam
 
Dziewczyny dziś się dowiedziałam od swojego gina, że podawanie kwasu foliowego ciężarnym jest równie skuteczne co święcona woda (cyt. za ginem). Kwas foliowy jest skuteczny wyłącznie przed i w trakcie zajścia w ciążę, hmm a to nowina
 
reklama
to dziwne bo niedawno czytalam ze jest dobrze brac go przez pierwsze 3 mc ciazy to ogranicza wady w obrebie ukladu
nerwowego ???
ja na twoim miejscu bralabym go na wlasna reke mozna go kupic bez recepty :)
wiesz troche dziwny ten twoj gin ::)
ja bralam w pierwszej ciazy i teraz tez biore
moze powinnas jednak zmienic gina bo wyglada ze chyba nie jest najlepszy
pozdrawiam
 
Do góry