reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy

cze :-):-):-)

a ja sie przyznaję: nie wiem co moje dziecko jada w ciągu dnia :baffled: rano wcinamy śniadanie na spółkę (tzn. głównie Julia ja mam odruch wymiotny :crazy:), zazwyczaj jajo, parówka lub owsianka, ulubione trzy dania Julii. To przed 7. potem Julia jedzie do Żanety i je ok. 10, 13, 16 (podwieczorek) i w domu przed snem w okolicach 19 cos obiado-podobnego (makaron, ryż, miecho jakieś, warzywa) + mleko. to w tygodniu
a weekendy, które spędza z M - to temat na wątek zamknięty :baffled::baffled::baffled::baffled:

idę po kawę, szef mnie zaraz wzrokiem zamorduje... (a ja jego)
 
reklama
Hej :)

Melll - mam wrażenie że córeczka w końcu dojrzala do nocnika. U nas było podobnie - odpieluchowalam Macka jak już mial 2 lata i 2 miesiące, czyli dośc późno porównując z innymi dziećmi. I od tego czasu ani razu się nie zasikał - nie licząc ostatniej wpadki z opiekunka, ale to akurat ona nawaliła. Myślę że bedzie dobrze :tak:

Joasiu, biedusiu, dzis będzie najgorszy dzień... Ale pomyśl, że masz to już za sobą.

A czy mogłabyś napisac jak to wyglądało? Plissss... :sorry: ja mam do wyrwania 2 ósemki, a moze i 4, kto wie. Przy czym żadna do końca nie wyrżnęła się. Brrrrrr.....

Aniu, oto nasz plan żywieniowy:

7-8 - mleko z kaszką (z butli :-p)

10- sniadanie - kanapki i do wyboru dżem i danonek, parowki, jajecznica, wędlinka i warzywka

13 - owoc lub slodycze

16 - obiad (zupa albo drugie danie)

19 - kolacja (gęsta kasza manna z miski albo kanapki)

staram sie zeby pomiędzy posilkami Maciek nie pojadał
 
Joasiu, biedusiu, dzis będzie najgorszy dzień... Ale pomyśl, że masz to już za sobą.

A czy mogłabyś napisac jak to wyglądało? Plissss... :sorry: ja mam do wyrwania 2 ósemki, a moze i 4, kto wie. Przy czym żadna do końca nie wyrżnęła się. Brrrrrr.....

nie wiem Dorotko jak wygląda wyrywanie ósemek, które jeszcze sie nie wyrżnęły, moja już była na wierzchu, ale rosła pod siódemką, dlatego jeden chirurg wyrywał a drugi piłował zęba , zęby go zmniejszyć i żeby łatwiej wyszedł....
powiedział mi jeden z Nich, ze wcześniej, przed wyrwaniem trzeba było zrobić zdjęcie i zobaczyć jak Ona rośnie, wtedy byłoby łatwiej, szybciej na pewno....
ja mam dwa szwy założone, trochę scharatany kącik ust......
ta ósemka przez prawie 5 lat spychała moje zęby w dolnej szczęce i dlatego mam teraz takie krzywe....
wiec jeśli chcesz je wyrywać, zrób najpierw zdjęcie RTG i idź do stomatologa na konsultacje.
 
Hej :)

Melll - mam wrażenie że córeczka w końcu dojrzala do nocnika. U nas było podobnie - odpieluchowalam Macka jak już mial 2 lata i 2 miesiące, czyli dośc późno porównując z innymi dziećmi.
gazelaczku piszesz że u Was było późne odpieluchowanie:eek:

to ja się muszę schować z tym tematem
mała tak się zaparła aż zasnęła na nocniczku i jak tylko ją położyłam założyłam pieluche to wtedy poszło

od wczoraj dopiero siada na nocnik ale nic nie zrobi
nadal bez zmian biega w majteczkach, a jak chce siusiu albo kupkę to woła o pieluchę
muszę teraz być twarda bo wczoraj powiedziałam że wszystkie pieluchy się skończyły mała dzidzia potrzebowała
zobaczymy
 
Czesc babeczki:-)
no wlasnie mnie o to podjadanie miedzy posilkami chodzi?
Ja bym chciala by mial te swoje pory posilkow - a mam wrazenie ze opiekunka caly czas mu daje owoce (na szczescie to owoce) czasem jakies biszkopty, chrupki.

Dlatego konsultuje z wami czy to moja jakas schiza czy wlasnie lepiej by tak bylo.
 
Kasiu nie zazdoszcze - jak odpieluchowywalam to Jas poprostu sikal na podloge bo na nocnik nie chcial usiasc (kupe za to robil na nocniku od jakiegos 1,5 roku). Pozniej mu przeszlo i siadal - ale ja uparcie nie zakladalam mu pieluszek - mial wybor nocnik albo mokre rajtuzy:rofl2:
Nie wiem co doradzic:-p:baffled:
 
temat nocnika:baffled:
moja tesciowa miala powiedziane ze ma sie zajac odpieluchowaniem Mileny
po dwoch dniach zaczela jej zakladac pieluche i sie skonczyla akcja odpieluchowania:angry:

Milena na nocniku raz cos zrobila,a kupe jak widzialam ze zaczyna robic to szybko na nocnik a ona sie tak zaparla ze wstrzymywala kupe przez pare dni!!!:szok: co doprowadzilo do mega zatwardzenia!!
potem wyla i cala sie trzesla jak kupa juz na sile chciala wyjsc
i wiecie co?? jak zobaczylam te kupe to sie zdziwilam ze ona ja zrobila:szok:
kupa zbila sie w wielka,twarda kule
jak ona ja urodzila to ja nie wiem,ale potem leczylam jej odbyt czopkami propolisowymi bo ja bolalo i plakala....potem czopki glicerynowe i po tygodniu wrocilo wszystko do normy
ale nadal jest pieluchowa:-(

moja mama mowila ze ze mna tez miala taki problem ze w pieluche robilam ponad 3 lata:szok: i w koncu poszla do lekarza ze mna a lekarz powiedzial ze samo przyjdzie i mama mowila ze faktycznie krotko po i sama skonczylam
ale chcialabym by Mila juz pozegnala sie z pielucha,a ona jak jej nie ma zalozonej to sika mi na podloge i nawet nie powie:-(

juz poprostu nie wiem jak sie za to zabrac:-(
 
reklama
nie wiem Dorotko jak wygląda wyrywanie ósemek, które jeszcze sie nie wyrżnęły, moja już była na wierzchu, ale rosła pod siódemką, dlatego jeden chirurg wyrywał a drugi piłował zęba , zęby go zmniejszyć i żeby łatwiej wyszedł....
powiedział mi jeden z Nich, ze wcześniej, przed wyrwaniem trzeba było zrobić zdjęcie i zobaczyć jak Ona rośnie, wtedy byłoby łatwiej, szybciej na pewno....
ja mam dwa szwy założone, trochę scharatany kącik ust......
ta ósemka przez prawie 5 lat spychała moje zęby w dolnej szczęce i dlatego mam teraz takie krzywe....
wiec jeśli chcesz je wyrywać, zrób najpierw zdjęcie RTG i idź do stomatologa na konsultacje.
ja mam zrobiony pantemogram czy jakos tak

i gdy zobaczylam jak głębokie i jakie zakrzywione są korzenie ósemek, to zamiast iść do dentysty mam ochotę schować się pod łóżko
poważnie :eek:
 
Do góry