reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

wg pediatry za malo rosnie a nie doradzila dokarmiac mm ?
Powiedziala że zobaczymy co będzie na następnej wizycie. Mielisny isc teraz bo początkowo byliśmy zdecydowani na meningokoki, ale w końcu stwierdziliśmy że narazie jej nue szczepimy. Więc musze się umówić na wizytę chociaż w mojej super przychodni ciężko się umówić z dzieckiem zdrowym...
Moja ostatnio w 2 tygodnie przybrała 230g A jest na mm, więc u Ciebie nie jest zle[emoji6]
Pediatra powiedziała że przybrała takie mininun. Ale rzeczywiście jej waga to xaledwie 25 centyl. Mala od jakiegoś czasu pije krótko.. Może z 5 minut. Reszta czasu to ciumkanie przy czyn tak długo pitrafi wisiec na cycu tylko wieczorami
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem również lipcowa mamusia i od czasu do czasu Was poczytuje. Teraz liczę jednak na Wasza pomoc. Nasza Natalka ma już 2,5 mca. Początkowo mała miała troszke podwyższony piziom bilirubiny przez co ciągle spala. Trwało to ok 3 tygodni. Od tamtej pory jest problem ze spaniem ake w druga stronę.... Z reguły do południa jest ok. Budzi się koło 9,10, przez godzinkę jest aktywna, potem idziemy na dwór i śpi nawet 3 godziny. I tyle że spania w ciągu dnia. Malutkiej oczka sue kleją, ziewa, przysypia czssem przy cycku ale albo nie zasypia albo budzi się po 5 minutach. Najgorzej jest wieczorami, bo usypianue trwa 2,3 godziny. Większość czasu wisi mi na cycku, chociaż nie pije tylko ciumka. Smoczka nie chce żadnego. Często się przy cycku złości, szarpie ale tak naprawdę przy nim jest najspokojniejsza. Czasem mam wrażenie że ona chce po prostu jeść a zauważylam ze mała nie potrafi ssać jak Pierś jest już częściowo oprozniona. Jak cyc jest Pelen az nabrzmialy to mała chętnie pije, jak jest niekki tylko ciumka albo sie złości. A niestety rzadko mam tak bardzo pełne piersi. Chiciaz wczoraj dalismy jej butke że sztucznym i niby cos pociągla ale nie chciała lykac bo wszystko z buzi leciało. Jesten już tym wszystkim strasznie zneczona, na palcach jednej ręki mogę wyliczyć dni kiedy mala zasnęła normalnie. Wg mnie ona chce spac ake coś jej na to nie pozwala.... Mamy też problem z brzuszkiem. Często pół nocy kopie nóżkami, puszcza baczki. Kiedyś tez tak miała nad ranem ale po zrobieniu kupy mijalo. Teraz kupa przychodzi czasen dopiero popołudniu. Myślę jednak ze brzuszek ja nie boli bo nie płacze. Dajemy jej sab simplex i dicoflor. Napiszcie prosze jak wyglądają dni a zwłaszcza wieczory i zasypianie waszych maluchow. Może ja coś robię zle? Bo już naprawdę nie mam pomysłu jak ja usypiac. Nie pomaga noszenie czy bujanie w gondolce.
Chyba po prostu niektóre dzieci tak mają :-/ u nas bywa, że po kąpieli jest dwie godziny takiej szarpaniny. Szczególnie, jeśli w dzień dużo się działo, to synkowi trudno się uspokoić.
 
Powiedziala że zobaczymy co będzie na następnej wizycie. Mielisny isc teraz bo początkowo byliśmy zdecydowani na meningokoki, ale w końcu stwierdziliśmy że narazie jej nue szczepimy. Więc musze się umówić na wizytę chociaż w mojej super przychodni ciężko się umówić z dzieckiem zdrowym...

Pediatra powiedziała że przybrała takie mininun. Ale rzeczywiście jej waga to xaledwie 25 centyl. Mala od jakiegoś czasu pije krótko.. Może z 5 minut. Reszta czasu to ciumkanie przy czyn tak długo pitrafi wisiec na cycu tylko wieczorami
Moja się dużą urodziła, dlatego póki co jest na 50centylu. A co będzie dalej to zobaczymy.

U mnie w przychodni w ogóle nie da się umówić że zdrowym dzieckiem tak w ciągu miesiąca. Tylko z dużym wyprzedzeniem. Bez sensu to jest, bo gdzie mam iść że zdrowym niemowlakiem jak mam problem w danej chwili?
 
Moja się dużą urodziła, dlatego póki co jest na 50centylu. A co będzie dalej to zobaczymy.

U mnie w przychodni w ogóle nie da się umówić że zdrowym dzieckiem tak w ciągu miesiąca. Tylko z dużym wyprzedzeniem. Bez sensu to jest, bo gdzie mam iść że zdrowym niemowlakiem jak mam problem w danej chwili?
Prywatnie :realmad: ja się nawet do przychodni njr mogę dodzwonić. A mała dzisiaj daje mi popalic. Nir śpi od 10, raz w czasie karmienia zasnęła i spała z pol godziny. Ale obudziła się jeszcze bardziej zmęczona i marudna. Na rękach źle, w łóżeczku źle, cyca chce ale po chwili też źle.... Na dwór nawet nie wychodze bo w upały nigdy nie chciała spać.
 
Moja za dnia rzadko kiedy śpi w ogóle (2 miesiące i jeden tydzień) [emoji23] raczej wcale. Jedyne co to często na spacerach. O tyle dobrze ze w nocy śpi ładnie.
 
Niestety na ostatniej wizycie lekarka stwierdziła że za mało przybrała, 320 gram w 2 tygodnie. Miała wtedy 2 Mce i wazyla 4600.... Więc malutko. I ja jej z reguły pozwalam ciunkac bo mi jej zal i wiem że bez cyca nie usnie. Pomimo tego od kąpieli do zaśnięcia mijają 2,3 gidziby a ja jestem już tyn strasznie zneczona...

A jaka była najniższa waga po urodzeniu?
Żółtaczka już ustąpiła?
Sprawdzał ktoś wędzidełko małej?
Co ile zgłasza się do piersi?
Jak coś ściągać swój pokarm i swoim dokarmiać w razie potrzeby.
Dbać o karmienia nocne.
 
Ostatnia edycja:
Moja za dnia rzadko kiedy śpi w ogóle (2 miesiące i jeden tydzień) [emoji23] raczej wcale. Jedyne co to często na spacerach. O tyle dobrze ze w nocy śpi ładnie.
O czyli nir jesten sama :) a malutka nie śpi bo nie jest śpiąca czy nie może ?
A jaka była najniższa waga po urodzeniu?
Żółtaczka już ustąpiła?
Sprawdzał ktoś wędzidełko małej?
Co ile zgłasza się do piersi?
Jak coś ściągać swój pokarm i swoim dokarmiać w razie potrzeby.
Dbać o karmienia nocne.
Nie pamiętam dokładnie wagi ale cis kolo 2900. Wezidelko położna twierdziła że jrst ok, natomiast pediatra mówiła że nie jest idealne ale mała sobie radzi (patrzyla jak karmie mała). Co do apetytu małej....ostatnio moim zdaniem jest gorszy. Cyca chce wyraznie jak jest śpiąca i jak się obudzi ale pije najwyżej z 5 minut.... W nocy z kolei z reguły budzi sie tylko raz czy dwa, pije dosłownie chwilkę i zasypia.... A ja nie chcę jej na sile wybudzac bo wiem że to się skończy problemem z ponownym zaśnięciem. I wien że powinnam odciągnąć pokarm, chociażby dlatego że jak Natalka tak nalo pije to nie ma go zbyt wiele ale jak dziecko mi cały dzień nie śpi to ja nir mam jak... Bo muszę jej prawie cały czas poświęcać swoją uwage...a umycie, wysterylizowanie laktatora i odciagniecie to pewnie godzina schodzi....
 
Dzięki dziewczyny za odp w sprawie plesniawek.
Dzisiaj dostałam antybiotyk i do niedzieli nie mogę karmic :( muszę podtrzymać laktacje mam nadzieję że jak będę odciągac pokarm co 2h to będzie ok i bez problemu wrócimy do cycolowania
 
Dzięki dziewczyny za odp w sprawie plesniawek.
Dzisiaj dostałam antybiotyk i do niedzieli nie mogę karmic :( muszę podtrzymać laktacje mam nadzieję że jak będę odciągac pokarm co 2h to będzie ok i bez problemu wrócimy do cycolowania
Jak będziesz regularnie odciągnąć, zwłaszcza w nocy to powinno być ok.
Zdrówka życzę!
 
reklama
O czyli nir jesten sama :) a malutka nie śpi bo nie jest śpiąca czy nie może ?

Nie pamiętam dokładnie wagi ale cis kolo 2900. Wezidelko położna twierdziła że jrst ok, natomiast pediatra mówiła że nie jest idealne ale mała sobie radzi (patrzyla jak karmie mała). Co do apetytu małej....ostatnio moim zdaniem jest gorszy. Cyca chce wyraznie jak jest śpiąca i jak się obudzi ale pije najwyżej z 5 minut.... W nocy z kolei z reguły budzi sie tylko raz czy dwa, pije dosłownie chwilkę i zasypia.... A ja nie chcę jej na sile wybudzac bo wiem że to się skończy problemem z ponownym zaśnięciem. I wien że powinnam odciągnąć pokarm, chociażby dlatego że jak Natalka tak nalo pije to nie ma go zbyt wiele ale jak dziecko mi cały dzień nie śpi to ja nir mam jak... Bo muszę jej prawie cały czas poświęcać swoją uwage...a umycie, wysterylizowanie laktatora i odciagniecie to pewnie godzina schodzi....

Jeżeli zależy Ci na cycowaniu to spróbuj skontaktować się z certyfikowanym doradzą serio pomocne, sama korzystam.

Jak cały dzień nie śpi to przystawiaj ją jak najczęściej.

Pytanie czy była szczepiona, moja córka po szczepieniach też ledwo co przybierała bo apetyt był zerowy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry