reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Kurde, mam za wysoki cukier po 1 godzinie na krzywej i lekarz na tej podstawie stwierdził cukrzycę ciążową (w poprzedniej ciąży dopuszczalne były wyższe normy i wtedy było ok, a teraz już nie jest). Wczoraj niby byłam na jakiejś edukacji w szpitalu - ale praktycznie wyglądało to tak, że dostałam aparat do mierzenia cukru i zalecenia, że mam mierzyć codziennie na czczo i godzinę po każdym posiłku. Coś tam się orientuję, jak powinnam jeść, zresztą generalnie się zdrowo odżywiam a w ciąży nie mam ani mdłości ani zachcianek, jem jak zwykle. No ale muszę teraz pilnować tego bardzo restrykcyjnie, co sprowadza się do tego, że jak mam przekroczenie o kilka (zdarzyło się), to się strasznie denerwuję. Za chwilę wyjeżdżam na święta i nowy rok i nie wyobrażam sobie tego wszystkiego na wyjeździe. Miała któraś z was cukrzycę w ciąży?
Nie przejmuj się będziesz musiała tylko bardziej mieć się na baczności, ja też mogę wpaść w cukrzycę, biorę leki przeciwcukrzycowe, które do końca tygodnia mam odstawić, dużo kobiet ma taki problem w ciąży trzeba być trochę bardziej czujnym i będzie wszystko ok :)
 
reklama
Nie przejmuj się będziesz musiała tylko bardziej mieć się na baczności, ja też mogę wpaść w cukrzycę, biorę leki przeciwcukrzycowe, które do końca tygodnia mam odstawić, dużo kobiet ma taki problem w ciąży trzeba być trochę bardziej czujnym i będzie wszystko ok :)

No właśnie mierzę i niestety nie jest wszystko ok, bo jednak ciągle jestem trochę powyżej norm a jem serio tak jak przykazują i mocno się pilnuję. Powoli wpadam w jakąś paranoję, mam mierzyć to, mam mierzyć ciśnienie - to wszystko powoduje, że jestem ciągle w nerwach. Najchętniej bym to olała, no ale wiadomo nie da się w tej sytuacji. Raz już straciłam dziecko i nie chciałabym tego przerabiać ponownie.
 
No właśnie mierzę i niestety nie jest wszystko ok, bo jednak ciągle jestem trochę powyżej norm a jem serio tak jak przykazują i mocno się pilnuję. Powoli wpadam w jakąś paranoję, mam mierzyć to, mam mierzyć ciśnienie - to wszystko powoduje, że jestem ciągle w nerwach. Najchętniej bym to olała, no ale wiadomo nie da się w tej sytuacji. Raz już straciłam dziecko i nie chciałabym tego przerabiać ponownie.
to może idź się skonsultować z dietetykiem?
 
Dzwonilam do przychodni, czy jest szansa na szybsza wizyte, bo znow mam tragiczne bole brzucha, ale dzis az mi promieniuja do krzyzy, na. Niestety mojego lekarza nie ma. Do niego dzwonilam i stwierdzil, ze powinnam podjechac skontrolowac to w szpitalu, ale wiecie co? Ja sie tak cholernie boje ze wyjde na mega panikare, ze sie np maz wkurzy bo czekanie bedzie, ze stwierdza ze mi nic nie jest i beda slac jakies aluzje, ze zajmuje miejsce.

xrotgov3q3o4y33i.png
Jak urodził się mój syn to latalismy z nim oboje do lekarza z byle glupstwem. Czasem nawet lekarka się śmiała z politowaniem, że to typowa panika 1 dziecka. Ale ja miałam to w nosie - niech się śmieją ze mnie, ale moje dziecko jest najważniejsze i chciałam mieć milion procent pewności, że niczego nie przeocze. Uważam, że lepiej pojechać do lekarza o 100 razy za dużo niż o 1 raz za mało. Jesli czujesz, że to jest niepokojące to jedź, a nie przejmuj się takimi głupotami.

p19uqqmzxqi22hcj.png
 
Dzwonilam do przychodni, czy jest szansa na szybsza wizyte, bo znow mam tragiczne bole brzucha, ale dzis az mi promieniuja do krzyzy, na. Niestety mojego lekarza nie ma. Do niego dzwonilam i stwierdzil, ze powinnam podjechac skontrolowac to w szpitalu, ale wiecie co? Ja sie tak cholernie boje ze wyjde na mega panikare, ze sie np maz wkurzy bo czekanie bedzie, ze stwierdza ze mi nic nie jest i beda slac jakies aluzje, ze zajmuje miejsce.

xrotgov3q3o4y33i.png
Lepiej sprawdzić niż później pluć sobie w brodę, oni są od tego jak nie powiem już co! Więc jeśli cię to nie pokoi a sam lekarz proponuję to sprawdzić to ja bym jechała !

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak urodził się mój syn to latalismy z nim oboje do lekarza z byle glupstwem. Czasem nawet lekarka się śmiała z politowaniem, że to typowa panika 1 dziecka. Ale ja miałam to w nosie - niech się śmieją ze mnie, ale moje dziecko jest najważniejsze i chciałam mieć milion procent pewności, że niczego nie przeocze. Uważam, że lepiej pojechać do lekarza o 100 razy za dużo niż o 1 raz za mało. Jesli czujesz, że to jest niepokojące to jedź, a nie przejmuj się takimi głupotami.

p19uqqmzxqi22hcj.png
Zaczekam jeszcze do wieczora. Na szczescie maz z pracy wrocil wczesniej, to juz mniej panikuje, bo jest "pod reka". Z reszta on mnie zawsze stawia do pionu tlumaczac :)

xrotgov3q3o4y33i.png
 
Dziewczyny przyszły mi dzisiaj spodnie ciążowe, są po prostu MEGA! Takie wygodne i lekkie a jednocześnie cieplutkie, i nic mnie w brzuch już nie uciska, więc jeśli szukacie spodni to polecam, ja zamówiłam sobie 2 pary, ale zamówię jeszcze chyba 2!
Link do: getry leginsy LEGGINSY CIĄŻOWE ZIMOWE ciepłe XXL
Ja sobie jakos nie wyobrazam w leginsach chodzic[emoji53] Zreszta nie mialabym nawet do czego. Musze sie rozejrzec za jakimis dzinsami, ale to juz po nowym roku, bo na razie kasy brak.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
reklama
Ja sobie jakos nie wyobrazam w leginsach chodzic[emoji53] Zreszta nie mialabym nawet do czego. Musze sie rozejrzec za jakimis dzinsami, ale to juz po nowym roku, bo na razie kasy brak.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Niektórzy noszą leginsy jak spodnie :) ja też się w tym nie czuję :) dlatego będę napewno kupowała jeansy :) narazie bez problemu mieszczę się w moje :) moja mama do 7 msc chodziła w swoich ciuchach więc może i mnie takie szczęście spotka [emoji14]

Napisane na Moto G (5S) w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry