reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamusie 2010

Eijf, sasanka-Ale postrojone te Wasze Gwiazdki:-)
Przecudowne słodziaki:-)

Drinka to ja w święta piłam-taki gotowy, Sobieski o samku melona-pyszota:-)i nic mi nie było ani małej, więc myślę, że ze 2 w Sylwka wypiję, jeśli wpadną znajomi z rocznym synkiem.

Generalnie doszłam do wniosku, że muszę zakupić mleko modyfikowane. Dziś trochę mało odciągnęłam, nie chciałam ruszać zapasów z zamrażalnika, a wizyta u koleżanki się przeciągnęła, więc mała się rozpłakała, a ja biegłam jak szalona, żeby głodne dziecię nakarmić. Następnym razem, gdyby coś z moim mlekiem nie wyszło, tata poda mleczko sztuczne. Lepsze sztuczne, niż dziecko ma głodować, a i tak z cyca dostanie.
Muszę tylko skonsultować z lekarką jakie najlepsze, pewnie jakieś AR na ulewanie.
A od jutra testujemy nowy lek na tą przypadłość. Oby pomogło.
 
reklama
Ja bym juz samym cycem nie dala rady.zreszta te cale zabawy malej przy cycu.wydaje sie ze najedzona à wcale tak nie jest.poza tym jak wroce do pracy to nie chce sie bawic w odciaganie.
Joaszka-mysle ze i wasze ulewanie sie pomniejszy.u nas sa saszetki z mlekiem bo jak kupisz cale opakowanie to ono zbyt dlugo otwarte byc nie moze.
Ja dawalam neocate à od wczoraj wprowadzamy " normalne" nutrilon nutricii ale w pl to sie wszystko pewnie inaczej nazywa

p.s.joaszka-dopiero zauwazylam.czy twoja juz sama siedzi??!
 
Ostatnia edycja:
Joaszka - my pijemy Enfamil Ar a teraz premium i mniej ulewa
No ja się nad tym usilnie zastanawiam...tylko kiedyś coś lekarka walnęła o nietolerancji laktozy (sucha skórka za uszami, luźne kupy), ale to było 2/3 m-c życia. Teraz nic jej się nie dzieje, co mogłoby wskazywać, że musi jakieś mm bez białka mleka krowiego, więc może będzie dobry ten Enfamil AR?? Koleżanka w USA też podaje Enfamil, ale zwykły. Czy tam lekarze tak zalecją?

eijf-tak, inne nazwy są w PL i o tych co piszesz pierwsze słyszę. Saszetki mam, jakieś tam próbki, ale nie każdego mleka są, więc nie podam jej, bo to są inne, i podam jedną, nie wiem czy się po jednej porcji okaże, czy dobre czy nie, więc zaryzykuję i chyba ten Enfamil AR kupię i zobaczę. Jeszcze z koleżanką pediatrą skonsultuję i może moją lekarką, choć jakoś średnio jej ufam...
A Zu nie siedzi:-)próbuje narazie, ale jak ją podciągnę, i od razu leci na bok lub do przodu:-)chyba, że ma podparcie lub złapie się berzegów wózka/wanienki, to właściwie siedzi:-)

Myślałam jeszcze nad takim mleczkiem http://www.nokaut.pl/medycyna-konwencjonalna/humana-1-premium-90-ml.html
podobno świetnie nadaje się jak trzeba sporadycznie podać. No i gotowe jest:-)tylko nigdzie nie widziałam w sklepie, a na necie nie zamówię 1 sztuki...a na Humanie to brat był chowany i podjadałam mu co nieco:-)
 
Ostatnia edycja:
Joaszka-pytalam bo na zdjeciu wyglada jakby siedziala:)

czekam na ten moment, kiedy usiądzie, bo wtedy tak bardzo się cieszy:-)natomiast jak sama próbuje i co oczywiste-nie da rady-to się wścieka, że ło matko:-D
Ja siedzę i czytam o tych mlekach mm...zbaranieć można. Jak my żyjemy, tz. moje pokolenie, kiedy mm na kartki było i może ze 2 rodzaje?

I mam kolejną zagwozdkę-materac mam kokosowo-gryczany. Na kokosie śpi niemowlę, na gryce, jak starsze...ale dokładnie kiedy???są sprzeczne zdania na ten temat...podobno dopiero jak na nóżki staje, to na grykę, a w sklepie mówili, że po 6 m-cu...
 
Myślałam jeszcze nad takim mleczkiem Humana 1 Premium 90 ml - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje
podobno świetnie nadaje się jak trzeba sporadycznie podać. No i gotowe jest:-)tylko nigdzie nie widziałam w sklepie, a na necie nie zamówię 1 sztuki...a na Humanie to brat był chowany i podjadałam mu co nieco:-)

Joaszka, jest jesczze NAN gotowe, • nan • Apteka internetowa doz.pl , strona 1 po 90 ml, ja je widzę w każdej aptece z sieci Dbam o Zdrowie, zresztą można zamówić przez ich stronę - jest taniej - i odebrać w najbliższej aptece :)
 
joaszka-widze ze mleko ktore ja daje to w polsce nazywa sie bebilon (nutricia).tu jest chyba najpopularniejsze
 
szczerze powiedziawszy, nie bardzo opłaca się kupować to mleko w buteleczkach. Mają tylko 90 ml pojemności, a nasze dzieci piją już 200 albo i więcej za jednym posiedzeniem. To już wychodzi ponad 12zł na jedno karmienie. Mleko w proszku kosztuje ok 24zł, a może stać otwarte 3 tyg
 
tweenie-ale to zalezy jak kto karmi bo np joaszka chce takie rezerwowe miec o ile dobrze zrozumialam i wtedy duza paka chyba sie nie sprawdzi.ja poki co tez karmie na zmiane raz cyc raz butelka.tez mialam zaczynajac saszetki.
a tak w ogole to moja mala zaczela w tym tyg powoli z mlekiem i ja tym samym tez (krowim)
 
reklama
Do góry