reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

Ewitka trzymaj się i nie poddawaj nadzieję zawsze trzeba mieć a cuda się zdarzają strasznie rzadko ale jednak...Trzymam mocno kciuki za was chociaz wiem że to co mówię może się wydać strasznie błahe i bezsensu:(
 
reklama
Ja w poprzedniej ciazy tez mialam 50g, ale teraz lekarz mi mowil ze wymaga sie 75g glukozy i 2 punkty...a co do chodzenia w miedzyczasie to poprostu fałszuje wynik...nic tak dobrze nie zbija cukru jak ruch, a nam zalezy na obciążeniu...
 
Hej dziewczynki,
co do badań na glukozę, miałam robione w tamtym tygodniu i było tak:
na badania jedzie się na czczo, kupiłam wcześniej glukozę 75 ml, kosztuje ok.3 zł, wchodzimy do laboratorium, pobierają krew, zaraz potem wypijamy glukozę ( i wcale nie jest taka zła!, a ja nie lubię cukru wiec wiem co mówię) , ja czekałam 2 godz. w poczekalni i rzeczywiście nie wolno sie przemieszczac, wiecie różne sa sytuacje, komus moze sie zrobic słabo, byc niedobrze, wiec lepiej wziasc gazetki, krzyżówki i siedziec na dupce.
po tych 2 godz. wchodzi sie znów do laboratorium i kłują po raz drugi, tzn. pobieraja krew.
i tyle!
badania przychodzą do mojego lekarza (przychodni) skad miałam skierowanie - tak jest w Krk, i za badanie sie nie płaci, tylko za samą buteleczkę glukozy, ale to tez róznie bo w niektórych laboratoriach mają gratis dla pacjentów.
co do wypicia, przełkniecia tej glukozy, jezeli któras tak bardzo bardzo nie lubi słodkiego, takiego ulepku to lepiej wypic ta dawke tak na raz, bez przerw, że łyczek po łyczku, lepiej miec to za sobą i juz.
dacie radę to nic takiego!
 
Czesc Dziewczynki ;) my dzis jezdzilismy za wozkiem i jak znalazlam taki jak mi sie podoba a w dodatku kolezanka dzis urodzila to juz tez nie potrafie doczekac sie lutego, oby szybko zlecialo!!!
A propo glukozy to ja ide w poniedzialek, niestety pani nie pozwolila na cytryne bo to ponoc wplywa zle na wynik :/ obym przezyla no i te dwie godziny w poczekalni :( niezla rocznica slubu mi sie szykuje bo wlasnie 18 wypada hehe aha i nie dopytalam pan czy mam sobie ja kupic i jaka :( bede musiala tam zadzwonic
Ewitko trzymaj sie cieplutko cuda sie zdarzaja, ostatnio brat moj opowiadal ze kolezanka jego z pracy miala badania prenatalne i wyszlo ze dziecko ma wade a jak sie urodzilo to okazalo sie ze jest calkiem zdrowe wiec cuda sie zdarzaja!!! Buziaki
 
dziewczyny a czy to badanie na glukoze powinno się robić? bo mój ginekolog mi nic o tym nie mówił , a następną wizyte mam dopiero za trzy tygodnie czyli już w 27 tygodniu ciąży.W sumie w rodzinie nikt nie był chory na cukrzyce, więc niewiem:-(






 
dziewczyny a czy to badanie na glukoze powinno się robić? bo mój ginekolog mi nic o tym nie mówił , a następną wizyte mam dopiero za trzy tygodnie czyli już w 27 tygodniu ciąży.W sumie w rodzinie nikt nie był chory na cukrzyce, więc niewiem:-(

w Pl jest ono standardowo wykonywane, ale co kraj to obyczaj. Można je robić do 28 tc, więc jeśli na kolejnej wizycie dostaniesz skierowanie to spokojnie zdążysz sie przebadać.
 
właśnie ostatnio byłam u ginekologa w Polsce i mi nic nie wspominał, ale jak sie wykonuje to badanie do 28tyg to jeszcze zdąże je zrobić, najwyżej upomne się u ginekologa o nie jak sam mi nic nie powie, dzięki:tak:






 
Witam:-) U nas ciągle szaleństwo zakupowe. K. wziął mnie do sklepu i kupiliśmy łóżeczko, materacyk i przewijak;-) Póki co nie rozpakowujemy teraz, bo za wcześnie. K. stwierdził, że mogę urodzić wcześnie, a on sam wybierać nie będzie;-) w sumie to ma rację, bo dużo rzeczy mamy i dla mnie chodzenie po sklepach to nic przyjemnego ostatnio. Praca zabiera mi ostatnie siły, więc zakupy już nie dla mnie teraz, a tym bardziej za miesiąc czy dwa. Muszę poszukać jeszcze jakiejś pościeli. Mi się za bardzo nie opłaca kupować na allegro, gdyż koszty wysyłki za granicę są nieopłacalne.
Co do testu obciążenia glukozą to ja zrobiłam jak byłam w Polsce. Test na 50g i wyszło ok. straszne to nie było, spodziewałam się, że będzie bardziej słodkie;-).
 
reklama
Ewitko powiem ci tak - jak zaczynalismy starania mój gin powiedział ze nei mam szans na ciaże i czeka mnie dłuugie leczenie - przez tydzien brałam lek którego w ciazy brac nie powinnam ale przeciez nie było według niego szans ... i co sie po kilku tygodniach okazało, że jednak jestem w ciazy i udało sie zanim te leki zaczełam brac ( na szczęście nie zaszkodziły choc co przeszłam to moje bo w internecie róznie pisali dopiero konsultacje z kilkoma lekarzami mnie uspokoiły) wiec cuda się zdarzają mocno w to wierzę i modlę sie o taki cud w twoim przypadku - i nie trać nadziei choc wiem ze łatwo sie mówi - przez kilka tygodni żyłam w podobnym strachu co ty - nie zycze nawet wrogowi - ale mam nadzieje ze i w twoim przypadku wszystko zakończy sie tak jak u mnie czyli dzidziuś będzie zdrowy
 
Do góry