reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

Mysle ze jezeli u Ciebie w domu jest cieplo to spokojnie mozesz sobie posciel odlozyc na potem ;)

Hmm, właśnie u nas nigdy nie jest za ciepło. Oczywiście nie chciałabym, aby dziecko marzło w nocy, ale czy taka kołderka nie będzie dla niego za wielka? Ochraniacz kupię na pewno, bo zawsze troszkę maluszkowi zasłoni, zwłaszcza do momentu, jak sam nie zacznie siadać. My w ogóle nie mamy dywanów, właśnie ze wzgędu na moją alergię. Dlatego co do rezygnacji z baldachimu to już jestem pewna. Ale widzę, że Wy wszystkie prawie kupujecie kołderki, więc może i ja w taką zainwestuje. Tylko wtedy przybornik będę musiała dokupić osobno, bo z reguły na wszystkich aukcjach jest w zestawie tylko kołderka, poduszka, prześcieradło i ochraniacz. Mam nadzieję, że uda mi się dopasować przybornik do kompletu. A zależy mi na nim, bo podejrzewam, że dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca :-)
 
reklama
co do laktatorów to mam dwa. Jeden ręczny aventa i drugi medea elektryczny. Korzystałam z obydwóch i nie wyobrażam sobie teraz życia bez nich jak małe się urodzi :-D Pomocne i przy bolących piersiach i przy zastoju i przy braku mleka i gdy chcesz wyjść z domu. Cudny wynalazek

Pościel. Ja mam pościele po Kacperczaku ale jeszcze z nich korzysta. Do kołyski miałam jeden komplet i mi wystarczał. Myślę że dokupię jeszcze jeden na zmianę.

Co do baldachimów. Ja mam dwa i mi bardzo się sprawdziły głównie w lecie gdy mogłam otworzyć okno i odsłonić od przewiewu maluszka. Czy się kurzą? Jak wszystko. Gorzej chyba jest z dywanami. Koce i pościel też się kurzą. Trzeba po prostu prać regularnie.

No wlasnie dlatego sie tak ciesze ze swojego laktatora :tak:ja mialam problemy od poczatku z laktacja i dlatego m.in przy braku dobrego laktatora szybko porzegnalam sie z mlekiem.Ja z maluszkiem bede w domu tzn. nie musze wychodzic do pracy czy do szkoly ale np. przy zastoju pokarmu lub pobudzenia laktacji lub co innego dlatego chce miec laktator.

Co do baldachimow to zgadzam sie z Wami. Przy synku mialam baldachim taki materialowy ale uzylam go dwa razy i potem juz nie, teraz jednak zastanawam sie nad nim ale innego rodzaju tzn taki z tiulu duzy dookola lozeczka bo maluszek urodzi sie w okresie kiedy bedzie sie robic coraz cieplej i taki baldachim siwetnie pelni funkcje tez moskiitiery a tego robactwa troche latac bedzie:tak:
 
ja nie mialam problemow z laktacja ale moze dlatego ze jednak codziennie ta butelke czy 2 odciagalam, po porodzie zobacze jak bedzie trzeba to kupie- pozatym corka idealnie zasypiala przy odglosie laktatora, podobny do odkurzacza to pewnie dlatego :)
 
Laktator mam zwykły avent

Pościel- kupiłam cały komplet łączne baldachmem, używałam, wedłu mnie ok, prałam ta często jak samą pościel i nie zauwazyłam żeby się nadzwyczjnie kurzył.
Kołderki tez używałam od początku, Olek styczniu urodzony a poza tym jakoś mi się ciężko do kocyków nocą było przekonaać, ja lubie się wtulić w kołderkę wiec wywnioskowałam że mały też;)
 
Moim zdaniem baldachim kurzy sie tak samo jak posciel. Bo wiadomo ze jest caly czas na wierzchu w lozeczku. Wystarczy prac regularnie i tyle. Ja mialam bo Josh ma duzy pokoj i chcialam go jakos wypelnic. Teraz lozeczko bedzie z nami w pokoju (= malo miejsca) wiec baldachim chyba sobie podaruje :)
 
Laurka - jeśli mieszkacie w kawalerce, to ja bym kupiła ten baldachim. Mam to samo zdanie, co Asiunia powyżej. ;)


A nas dziś fantazja poniosła ;) i mamy zaklepane u sprzedawcy:
- łóżeczko bukowe z szufladą i materacykiem gryka-pianka-kokos w bardzo przystępnej cenie :);
- komodę kąpielową sosnową z wanienką (już w nie tak przystępnej cenie, ale mamy małą przestrzeń, więc to dla nas idealna opcja...).

Zaplanowałam też przemeblowanie w naszym pokoju do pracy tak, aby pół pokoju było strefą dla Dzieciątka. :) Jutro jak będę miała siłę podjadę oglądnąć szafę. :)

Korzystam z tego, że mi póki co energii przybyło. ;)
 
Ja dzisiaj wybrałam sie do nowego sklepu second hand (w dawnym hotelu forum na dole) kupiłam całą siatkę ciuszków dla maluszka i zapłaciłam zaledwie 22 zł w tym były 3 bluzy, 3 pary jeansów i kilka bodziaków i bluzeczek w sumie 12 szt. :)
 
Ostatnia edycja:
baby - to fantastyczne łowy! Gratulacje! Uwielbiam pod tym względem second-handy, że można "upolować" świetne rzeczy w super cenach, czasami tak niziutkich, że szok!
 
reklama
Do góry