reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe, słoneczne kreski smagane wiosennym wiatrem ☀️😎

reklama
na początku ciąży podobno jest to szczepienie niewskazane. :-/
To też nie do końca tak. Lekarze zalecają szczepienia w 2 trymestrze bo w tym czasie skończona jest już organogeneza a po prostu nie ma wystarczających badań jak ewentualnie wpływałoby to na płód wczesniej. Poza tym jeśli matka zaszczepi się później to przekaze więcej przeciwciał dziecku. Nie ma badań potwierdzajacych wpływ szczepienia na covid na poronienia na żadnym etapie ciąży.
Cykle mam 31 dni , chociaz ostatnio jest roznie. Faza lutealna trwa okolo 14 dni. Zaobserwowoalam. Troche mnie wszystko dziwi poniewaz jak mialam owulacje mialam krawienie i sorawdzalalam testami owu i byl pozytyw. Wiec dzialalam. Po owu mialam 3 dni delikatne plamienia. Poprostu meksyk
No taki.progesteron poniżej 1 świadczy o nadciągającym okresie i cyklu bez owulacyjnym. Chyba że owu wystąpiła baaardzo wcześnie. Testy owu nie potwoerzają owulacji. Pokazują kiedy następuje pik LH ale nie jest to gwarancją ze jajeczko pęknie. Taka pewność da Ci tylko monitoring... no i ciąża 😁
 
To też nie do końca tak. Lekarze zalecają szczepienia w 2 trymestrze bo w tym czasie skończona jest już organogeneza a po prostu nie ma wystarczających badań jak ewentualnie wpływałoby to na płód wczesniej. Poza tym jeśli matka zaszczepi się później to przekaze więcej przeciwciał dziecku. Nie ma badań potwierdzajacych wpływ szczepienia na covid na poronienia na żadnym etapie ciąży.

No taki.progesteron poniżej 1 świadczy o nadciągającym okresie i cyklu bez owulacyjnym. Chyba że owu wystąpiła baaardzo wcześnie. Testy owu nie potwoerzają owulacji. Pokazują kiedy następuje pik LH ale nie jest to gwarancją ze jajeczko pęknie. Taka pewność da Ci tylko monitoring... no i ciąża 😁
Więcej, przed pierwszym szczepniem zapytałam lekarza rodzinnego i lekarza mojego domowego o to. Praktycznie popukali się w czoło. Także tak…
 
Dziewczyny chciała bym zaczerpnąć porady ... Duphaston mam brać do jutra tj 13.04 miesiączka planowo ma być 17.04 ... Ale gin kazal mi testować i jak będzie pozytyw to brać nadal a jak nie to odstawić ... Myślicie testować 14.04 ? A co jeżeli będzie za wcześnie i np. wyjdzie negatyw ja odstawie lek a 17.04 wyszedł by pozytyw ? Bardzo może wpłynąć te kilka dni bez leku na utrzymanie ? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ? :)

Tez sie zastanawiam kiedy dupka odstawić bo w pierwszym cyklu teraz biore. Ginka powiedziała "do miesiaczki brać" Cykle mam ost 28/29 dniowe (ale zdarzaly sie tez plemienia 2 dni wczesniej) 1.04 bylam na monitoringu i obraz usg to już rozlany pęcherzyk... Dzisiaj rano test negat, jutro powtorze...myslicie, ze juz dupka czas odstawiać np od czwartku ?
 
reklama
Do góry