reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Hej dziewczynki, ja już po pobraniu krwi na pappa, wzięłam wczoraj wieczorem czopek bo bez tego bym nie dała rady, co rano mocno wymiotuję potem muszę trochę polezec i dopiero wstaje coś zjeść wypić herbatę i pomalu coś robię a tu jednak dziś trzeba się było szybko pozbierac. I pierwszy raz w nocy nie męczyly mnie mdłości, mimo iż budziłam się co chwilę i wiercilam to jednak bez bólu. Za tydzień we wtorek prenatalne.
 
reklama
Czy któraś z Was bierze tabletki na mdłości?
Ja brałam różne rzeczy, krople imbifem, tabletki mamarin i jeszcze jakieś gumy próbowałam chyba prevomit coś tam :) dostałam od mojej gin ale ja po imbirze wymiotuję bardziej niż bez niego więc na mnie niestety nic nie dziala :( jedynie czopki Torecan ale to biorę w ostateczności do tej pory wzięłam tylko 3 razy a tak to się męczę i mimo że już 12 tydzień to jakoś specjalnej poprawy nie ma
 
Dziewczyny, ja farbuje wlosy w tym tygodniu. Do farbowania używamy color touch bez amoniaku.
Szampon i maskę mam bez parabenow i silikonów.

Ja dzisiaj mam wizytę o 18.45. Na NFZ, więc nie spodziewam się zbyt wiele.
To pierwszy kontakt z ginekologiem w tej ciąży. Prywatna wizyta za tydzień.
 
Dziewczyny mam taki dylemat. Chciałabym umówić badania prenatalne na 1.10 To będzie 11+5 A z usg 11+4. Tylko boję się że znowu dziecko będzie za małe, bo przy córce dwa razy szłam na prenatalne. Za pierwszym razem nie mógł wykonać bo dziecko miało 4,43cm A crl musi mieć minimum 4,5cm. A i tak 1.10 muszę wziąć L4.
Czy jest szansa żeby dziecko jednak urosło do tych 4,5cm jak byłam tydzień temu u lekarza w 8+6, usg 8+5 I dziecko miało 2,02cm. Myślicie Że urośnie w 3 tyg do 4,5?
 
A moze kup w aptece test ph pochwy .. nie jest drogi a duzo może powiedzieć... moze poprostu nic sie nie dzieje i taka twoja natura.Trzymam kciuki za wizyteDo jutra szybko zleci[emoji5]
Właśnie swojego wysyłam do apteki po jakiś płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i jakiś probiotyk na florę bakteryjną. Przy okazji sprawdzi w przychodni czy są wyniki cytologi bo muszę je stamtąd zabrać i dać swojemu lekarzowi. Nie mój rejon i z wielką łaską babka mnie wtedy przyjęła, musiała przyjąć bo jakby odmówiła to bym skargę złożyła.
 
Ostatnia edycja:
Ani mi nie mów mam od 2 tygodni taki wysyp na czole i brodzie że szok. A kiedyś tylko pojedyncze przed okresem. Na czole pełno dosłownie.

Co do rozstępów w poprzedniej ciąży używałam balsamu przeciw rozstępom w ciąży taki z rossmana tani był ale już go nie ma, tylko olejek został a nie lubię olejków. Kupiłam więc takie coś - mama care z efektima. Dodam zdjęcie. Fajnie się wchłania, ma pompke, zapach mnie nie podrażnia a zależy mi na tym by balsam nie kosztował nie wiem z 50zl.ten kupiłam w rossmanie na promocji chyba w okolicach 15zl.najwazniejsza w tym wszystkim jest systematyczność, codziennie trzeba smarować brzuch. Nie mam przez tamta ciaze ani jednego rozstepu.

Niedoczynna93 kup sobie globulki vagical można stosować bez obaw w ciąży, mi zawsze pomaga

Dziewczyny u mnie nadal lepiej i chyba tak już zostanie w końcu idzie 11 tydzień. Popołudniu lekko gorzej ale nie to co było.
Wczoraj miałam chyba pierwszy raz w życiu takie zatwardzenie że myślałam że rodze. Pocieszam się że to jednorazowe, dziś byłam normalnie w WC ufffff..... Wypiłam rano dwa kubki mleka, może to pomogło. cała ciążę nie dalabym tak rady. Ból nie do zniesienia, współczuję tym dziewczynom które się z tym zmagają. Tak się spocilam że cała się rozebralam na tym WC haha obłęd
Odstawilam od jakiś 5 czy 6 dni duphaston całkowicie, nic nie biorę oprócz witaminy i nieraz nospe. Nie plamie, czuję się ok, myślę że on przysluzyl się też do tych mdłości i nastrojów. Miłego dnia mamusie
Zaraz swojemu wyślę tą fotkę, mogę? Bo już wyszedł z domu do apteki.
 
Dziewczyny czy wy też jesteście pryszczate ? Ja okrutnie, jak licealistka niestety nic nie pomaga i codziennie wyskakują mi nowe "niespodzianki". Pocieszam się że to też objaw ciąży
Ja mam pryszcze od początku ciąży. Jeden się schowa, kolejny wychodzi. Tragedia.

Zaczynam 12 tydzień, a dziś mam kiepskie samopoczucie zamiast się poprawiać. Ciśnienie znów niskie. Przed chwilą ledwo doszłam na łóżko, prawie zemdlałam. Biegunka już trzeci dzień się utrzymuje. Idę 2-3 razy dziennie, ale nie jest to normalny stolec. Już nie wiem co mam jeść, żeby mi w brzuchu nie jeździło. Chyba dziś zadzwonię do mojego ginekologa i zapytam co z tym zrobić. Może pozwoli wziąć jakiś lek typu smecta czy węgiel.
 
Wiecie co czytałam sobie i medycynie chinskiej wkleję wam watek

''Lekarze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej badali puls kobiety (w 3 punktach, na obydwóch nadgarstkach), aby określić płeć dziecka. Dziecko płci męskiej w łonie matki powoduje, że puls na jej lewym nadgarstku jest bardziej wyczuwalny, natomiast dziecko płci żeńskiej – na prawym nadgarstku''

Ciekawe ile w tej teorii prawdy[emoji3][emoji3][emoji3]
 
reklama
Wiecie co czytałam sobie i medycynie chinskiej wkleję wam watek

''Lekarze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej badali puls kobiety (w 3 punktach, na obydwóch nadgarstkach), aby określić płeć dziecka. Dziecko płci męskiej w łonie matki powoduje, że puls na jej lewym nadgarstku jest bardziej wyczuwalny, natomiast dziecko płci żeńskiej – na prawym nadgarstku''

Ciekawe ile w tej teorii prawdy[emoji3][emoji3][emoji3]
Ja robiłam z sodą oczyszczoną i zobaczymy czy się potwierdzi
 
Do góry