reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Ja startuje z 50 kg przy wzroście 1,68 [emoji16]
Chciałabym max 12 kg przytyć, ciekawe jak to będzie [emoji848]
 
reklama
Do rodzinnego musisz isc to może byc piasek w nerkach a nie bolało cie podbrzusze i dół pleców
Umówiłam się na 11:40, podbrzusze mnie dzisiaj lekko pobolewa. Martwi mnie ten urobilirogen, niby w normach jest napisane, że może być 0-4mg, a u mnie w wynikach jest, że 0-1 to norma. Mam nadzieję, że to coś nie zdążyło zaszkodzić maluszkowi. Z tego wszystkiego aż mnie mdlić przestało.
 
O widze, ze jest to troche wysokich :-) ja mam 182cm i obecnie waze 58kg, w poprzedniej ciazy przytylam z 55 do 69
Ja mam 175 cm, przed ciążą 60 kg, ostatnio jak się ważyłam minus 1 kilogram. Dziewczyny, czy u Was też taka ochota na sok pomarańczowy? Od herbaty mnie odrzuciło i to jedyny napój jaki mi podchodzi.
 
Odebrałam właśnie wyniki moczu i jestem przerażona, a wizyta u gina dopiero w poniedziałek :(
Ja mam już w drugim wyniku pod rząd bakterie w moczu i białko. Ginekolog kazał brać urosept najpierw 3x1, teraz po drugim wyniku bez zmian 3x2 tab. Po skończonym 12 tyg chce włączyć fitolizynę. Dodam najważniejsze - mam kamicę prawej nerki (piasek i kilka małych kamieni).
 
Ja mam już w drugim wyniku pod rząd bakterie w moczu i białko. Ginekolog kazał brać urosept najpierw 3x1, teraz po drugim wyniku bez zmian 3x2 tab. Po skończonym 12 tyg chce włączyć fitolizynę. Dodam najważniejsze - mam kamicę prawej nerki (piasek i kilka małych kamieni).
A leczysz jakoś kamicę? Daje jakieś dodatkowe objawy poza wynikami?
 
Jeśli chodzi o wagę - przed pierwszą ciążą 53 kg, 2 tyg przed porodem miałam 68,5 kg, więc pewnie do porodu było 70 kg. Tydzień po porodzie zeszłam do 57 kg, a 4 mce po miałam 46 kg bez żadnej diety i ćwiczeń. Przed obecną ciążą miałam 50 kg. Aktualnie jestem w 11 tyg i waga spadła nieznacznie do 49,5kg.

Dziewczyny powiedzcie mi co robić w sytuacji, gdy ciśnienie spada do 80/39?? Mam problemy z sercem i arytmię. Całą noc źle się czułam. Puls rano miałam 135/min i ciśnienie bardzo niskie 80/39. Potem puls się wyrównał do 70 i ciśnienie troszkę wzrosło do 89/56, ale ogólnie cały czas jestem nie do życia, kręci mi się w głowie. Wiem, że wysokie ciśnienie jest niebezpieczne w ciąży, a co jeśli jest za niskie? Dzwonić do lekarza czy nie siać paniki? Czuję się dużo lepiej niż w nocy, ale do ideału daleko.
 
Jeśli chodzi o wagę - przed pierwszą ciążą 53 kg, 2 tyg przed porodem miałam 68,5 kg, więc pewnie do porodu było 70 kg. Tydzień po porodzie zeszłam do 57 kg, a 4 mce po miałam 46 kg bez żadnej diety i ćwiczeń. Przed obecną ciążą miałam 50 kg. Aktualnie jestem w 11 tyg i waga spadła nieznacznie do 49,5kg.

Dziewczyny powiedzcie mi co robić w sytuacji, gdy ciśnienie spada do 80/39?? Mam problemy z sercem i arytmię. Całą noc źle się czułam. Puls rano miałam 135/min i ciśnienie bardzo niskie 80/39. Potem puls się wyrównał do 70 i ciśnienie troszkę wzrosło do 89/56, ale ogólnie cały czas jestem nie do życia, kręci mi się w głowie. Wiem, że wysokie ciśnienie jest niebezpieczne w ciąży, a co jeśli jest za niskie? Dzwonić do lekarza czy nie siać paniki? Czuję się dużo lepiej niż w nocy, ale do ideału daleko.
Ja bym skonsultowala to z lekarzem przynajmniej nie będziesz się martwiła
 
Ja mam 175 cm, przed ciążą 60 kg, ostatnio jak się ważyłam minus 1 kilogram. Dziewczyny, czy u Was też taka ochota na sok pomarańczowy? Od herbaty mnie odrzuciło i to jedyny napój jaki mi podchodzi.

Ja też schudłam. Mam okropne mdłości rankiem i wieczorem, a niekiedy nawet w ciągu dnia, wobec tego mniej jem... Z herbatą mam na odwrót, mam ochotę wypić, ale nie chcę przesadzać z teiną, bo zdarzy mi się wypić z rana lekką kawę. Natomiast w pierwszej ciąży odrzucało mnie od herbaty i kawy. :D Teraz mnie odrzuca od smaku i zapachu drobiu (w pierwszej ciąży jadłabym non stop tradycyjny rosół z kury). Co do soku, to mąż kupuje mi obecnie Tymbark jabłko-wiśnia. Inne smaki czasem ciężko mi wchodzą niestety.
 
reklama
Jeśli chodzi o wagę - przed pierwszą ciążą 53 kg, 2 tyg przed porodem miałam 68,5 kg, więc pewnie do porodu było 70 kg. Tydzień po porodzie zeszłam do 57 kg, a 4 mce po miałam 46 kg bez żadnej diety i ćwiczeń. Przed obecną ciążą miałam 50 kg. Aktualnie jestem w 11 tyg i waga spadła nieznacznie do 49,5kg.

Dziewczyny powiedzcie mi co robić w sytuacji, gdy ciśnienie spada do 80/39?? Mam problemy z sercem i arytmię. Całą noc źle się czułam. Puls rano miałam 135/min i ciśnienie bardzo niskie 80/39. Potem puls się wyrównał do 70 i ciśnienie troszkę wzrosło do 89/56, ale ogólnie cały czas jestem nie do życia, kręci mi się w głowie. Wiem, że wysokie ciśnienie jest niebezpieczne w ciąży, a co jeśli jest za niskie? Dzwonić do lekarza czy nie siać paniki? Czuję się dużo lepiej niż w nocy, ale do ideału daleko.

Mam bardzo podobnie. Niskociśnieniowiec ze mnie, do tego w pierwszej ciąży u kardiologa stwierdzono u mnie tachykardię (jeden z płatków fizjologiczne jest luźniejszy i stąd sporadyczne migotanie). W pierwszej ciąży musiałam brać regularnie Aspargin. Obecnie borykam się z omdleniami, zasłabnięciami. W nocy (przy nagłym spadku ciśnienia atmosferycznego) raz mi się zemdlało przed łóżkiem. Wczoraj powiedziałam o tym lekarzowi. Zalecił kupić magnez Chela-Mag B 6 i brać jedną tabletkę dziennie. Jest opcja dla kobiet w ciąży (Chela-Mag B6 Mama). Poza tym polecam jeść banany, które są źródłem potasu. Przy migrenach i zawirowaniach nieco pomaga mi lekka prawdziwa kawa. Oczywiście, warto zadzwonić do lekarza i skonsultować sprawę.
 
Do góry