reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dobrze wiedzieć, to wezmę ze sobą jakąś kanapkę [emoji14] Czy jako kobieta w ciąży mogę się przepchać na przód kolejki czy muszę czekać aż te wszystkie babcie wejdą?:p Choćby nie wiem jak wcześnie tam nie pojechała zawsze jest pełno babć (mam wrażenie że one tam koczują). Boje się że jak znów do gabinetu będę czekała godzinę na czczo to będzie mi niedobrze a potem jeszcze picie tego słodkiego.. I tak wiem, że będzie cukrzyca bo czuje to po dzisiejszej przekąsce jak mi było niedobrze (fizycznie) po słodyczach. Ehhh
U mnie w laboratorium przy szpitalnym pisało, że osoby na krzywą cukrową wchodzą bez kolejki.Przyszlam i spytałam się na cały głos tych wszystkich ludzi starszych czy ktoś na glukozę powiedzieli nie to weszłam na przeciw kolejki, a jak ktoś coś chciał powiedzieć to powiedziałam przy pielegniarce która przyszła tez na pobranie co pisze na drzwiach [emoji5].Pisało jeszcze, że przed 8 trzeba się zgłosić, bo na to badanie potrzeba trochę czasu[emoji5].

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A pobierał ci z palca krew i mierzyła glukometrem jaki był wyniki,bo jak niski to raczej nie ma się co obawiać.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom

Nie. Tylko 3 razy z żyły.
Ale dostałam teraz skierowanie na krzywa bo w 1 badaniu na czczo miałam prawie 100, wiec spore prawdopodobieństwo.
Chociaż w poprzedniej ciąży (trzeciej) też miałam na czczo wysoko, powyżej 100, a krzywa mi wyszła ok.
W 2 ciaży mi wyszło po obciążeniu 40 (!). 2 razy w lab sprawdzali.
 
Nie. Tylko 3 razy z żyły.
Ale dostałam teraz skierowanie na krzywa bo w 1 badaniu na czczo miałam prawie 100, wiec spore prawdopodobieństwo.
Chociaż w poprzedniej ciąży (trzeciej) też miałam na czczo wysoko, powyżej 100, a krzywa mi wyszła ok.
W 2 ciaży mi wyszło po obciążeniu 40 (!). 2 razy w lab sprawdzali.
Mi najpierw zbadali glukometrem, żeby zobaczyć czy mogą podać glukozę.Moze to niebezpieczne by było jak by było za dużo,ale jak miałaś 100 to jest prawdopodobieństwo tej cukrzycy,bo dla ciężarnych są inne normy.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam nadzieję ze nie bede musiala pic glulozy.. Teraz badalam cukier i było 77
Krzywa cukrowa ma kazda ciezarna w pl okolo 20tyg, jesli jest obciążenie lub pomiar glukozy wyszedl zle, ro wcześniej do 14tyg bodajże tez sie robi.
Czyli niektóre robia raz, a niektóre dea razy

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Do góry