reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
U mnie również coreczka,juz nie mogę się doczekać.Dziwczyny czy to Wasze pierwsze pociechy?Ja już mam 6 letniego synka Adasia.
Dzisiaj bylam na pierwszych większych zakupach,jest dużo promocji,mozna wynaleźć perełki.Narazie posegregowalam ubranka rozmiarami,pewnie w polowie lutego wezme się za pranie.
 
hej dziewczyny,

Nie odzywałam się ostatnio, czas to zmienić :)

Trochę Was tutaj zasypie pytankami:))

W czym będziecie prały ubranka dla maluszka w samym proszku/płynie ? Ja myślałam np o kapsułkach Lovela, ale sama nie wiem, to niby taki banalny temat a jednak zastanawiam się :)

Od ostatnich dni bolą mnie strasznie plecy:/ też tak macie, jak sobie z tym radzicie ??

Czy do szpitala pakujecie po prostu jedną dużą torbę i tam będziecie mieć rzeczy dla siebie i maluszka? Niektórzy mówią żeby 2 torby spakować, jedna dla mamy druga dla maluszka, chyba nie ma co przesadzać::pP

Podkłady poporodowe/ wkładki laktacyjne zamawiacie z jakiś konkretnych firm ?
 
A jeszcze przypomniało mi :)

jakie będzie kupować pieluszki materiałowe?
Tetrowe, flanelowe, muślinowe ? Czy wszystkiego po trochu ?
 
Ja osobiscie do prania uzywam plyn do pranie i plukania "Dzidziuś".
Pakuje jedna torbe.
Podklady poporodowe z " bell".
Wkladki laktacyjne "johnsons"
Kupuje 10 tetrowych, 4 flanelowe 1 muslinowa( na wyprobowanie bo z synem nie mialam takiej) po za tym mam jeszcze pieluszki po synku
[emoji6]

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
 
Witam. Ja właśnie zamierzam się za niedługo zabrać za pranie, prasowanie i składanie ubranek. Czekam na komodę która będę urządzać jak chce. Tak naprawdę już się nie mogę doczekać tego dnia. Zamierzam to zrobić wcześniej bo już czuję bóle kręgosłupa więc jeszcze teraz chce to ogarnąć bo później brzuch coraz bardziej będzie większy i bedzie ciężko stać przy desce i prasować....ja jednak pakuje 2 torby do szpitala. Jedną dla siebie drugą dla maluszka. Zależy w jakich szpitalach rodzicie. Wiem że w niektórych nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy, w moim trzeba wszystko ze sobą wziąć. Co prawda to tylko 2-3 doby jeśli wszystko będzie dobrze ale jednak trzeba się zaopatrzyć. Wkładki laktacyjne mam z Rossmana, podkłady poporodowe Bella. Ubranka zamierzam prać w płynie Bobini i płyn do płukania też Bobini. Czytałam o tym na innym forum na którym jestem i mamusie się wypowiadały na ten temat, wiem że niektóre były niezadowolone z kapsułek lovela bo podobno się nie rozpuszczały do końca. Po proszku ubranka szorstkie więc wybrałam płyn, takie mleczko delikatne i do tego płyn do płukania. Pieluszki tetrowe mam chyba 15 sztuk, 6 muślinowych i 4 flanelowe. U mnie pierwszy dzidziuś. :):) termin jest na 06.04 czyli praktycznie początek kwietnia i już nawet tego nie liczę bo różnie może być, dodatkowo ciąża nisko ale bez zagrożenia jak narazie. W poniedziałek idę do szpitala na obserwację, dokładne badania i badania krwi, moczu, HIV i takie tam. Zadowolona jestem z lekarza bo dba o moją ciążę. A mówili że taki gburowaty itp. ja mu zaufałam i nie żałuję jak na razie...pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi na temat przygotowań.
 
reklama
Hej dziewczyny,ja zamierzam spakować się w jedna torbe,chociaz mój lekarz poinformowal mie,ze przed porodem chciałby mnie polozyc do szpitala na 5 dni,wiec nie wiem czy zmieszczę sie w jedna.Dowiedzialam się,ze każdy szpital ma swoja liste,co trzeba do porodu,wiec musze to sprawdzić.Tez chce kupic komode ,czekam z tym na meza,bo już mi ciężko jezdzic autem po tym zakorkowanym miescie,a sklepy sa porozrzucane po całym Krakowie.Jezeli chodzi o lekarza to mam strasznego zgreda,ale jest dobrym specjalista,wiec mimo,ze mnie często irytuje nic nie mowie,bo po moich przejściach nie zależy mi na niczym innym tylko,zeby pomogl temu dziecku przyjść na swiat.W Norewgii zawsze wszystko było super ,tylko nagle dochodzilo do tragedii..Aha jedynie czego szukam to pieluch innych niż pampersy,bo dla mnie były porazka.Nie wiemczy kojarzycie Libero,zadnych przemoczen ubranek i bardzo delikatne dla skory,ale z tego co widze to nie znajde ich w Polsce.W sobote 29 na start:)powoli ,ale idzie do przodu..
 
Do góry