reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Witajcie :)
Ja dzisiaj wybieram się po lozeczko chicco next 2 me.Kupilam na olx za 400 zl,mam już pare ubranek .Ostatnio bylam w sklepie i ogladalam wozki ,decyzja ostateczna mutsy evo ,bardzo mi się spodobal.Chcialam sprawdzić anex ,ale w dwóch sklepach go nie było i tak wpadłam na ten drugi.

@zelaznamaska tez miewałam takie klucia w poprzedniej ciąży,nic szkodliwego ale potrafi być uciążliwe.

W nocy spie roznie,staram się na lewym boku,z krótkimi przerwami na prawy.Ale czuje się już ociezala,szybko się mecze,chociaz niewiele przytylam.Brakuje mi slodkosci jak diabli,marze co zjem po porodzie ,mam ulubiona kawiarnie ,a tam maja cuda:)Dzisiaj 27 t i 3 dni,kolejna wizyta za dwa tygodnie.Pozdrowienia;)
 
reklama
To współczuję . Musi Pani być ciężko z dietą i całą tą otoczką. No ja nie mam stwierdzonej. Tego się trzymam bo jakby nie było ufam bardziej lekarzowi. Dziękuję za wprowadzony niepokój.
 
To współczuję . Musi Pani być ciężko z dietą i całą tą otoczką. No ja nie mam stwierdzonej. Tego się trzymam bo jakby nie było ufam bardziej lekarzowi. Dziękuję za wprowadzony niepokój.
Ja bym nie ufala lekarzowi który mie widzi problemu. Cc moze wpłynąć na dziecko, nie życzę tego, ale chyba lepiej zweryfikowac informacje z innym lekarzem niz później pluc sobie w twarz

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Widzi Pani,a ja robiłam i wynik był do 100 na czczo.Trzeba pamiętać,że w odpowiedniej interpretacji wyników trzeba brać pod uwagę przede wszystkim normy jakimi kieruje się laboratorium. Po drugie,sama nazwa krzywa cukrowa ma to do siebie ,że jej interpretacja zależy od dwóch kolejnych wyników po obciążeniu glukozą. Na podstawie jednego pojedynczego badania krwi na czczo nie można postawić diagnozy :)

Niestety nie masz racji. Wynik 100 na czczo w każdym wypadku jest zły, a tym bardziej w ciąży. Radzę sobie poczytać jak się robi normy: bierze się ogół populacji i odcina skrajne 2%. Cała reszta to norma. A lekarz to nie wyrocznia i trzeba mieć zdrowy dystans do wszystkiego i być otwartym przede wszystkim, samemu się dowiadywać.
 
Chryste Panie, dziewczyny bo wam żyłka pęknie.Wybaczcie,że ufam bardziej lekarzowi,z odpowiednim wykształceniem niż internetowym wróżkom, które na podstawie jednego posta zdiagnozują Cie do 10 pokoleń wstecz.Na waszym miejscu to bym się wstrzymała z osądami mnie i mojego lekarza. Trzeba zachować zdrowy rozsądek we wszystkim.
Dążę do tego,że gdyby diagnoza była zła już dawno miałabym tego efekty.Poza tym mierzę codziennie glukozę na czczo (glukometr teścia).
Nie było sensu zakładać tu konta...
 
Chryste Panie, dziewczyny bo wam żyłka pęknie.Wybaczcie,że ufam bardziej lekarzowi,z odpowiednim wykształceniem niż internetowym wróżkom, które na podstawie jednego posta zdiagnozują Cie do 10 pokoleń wstecz.Na waszym miejscu to bym się wstrzymała z osądami mnie i mojego lekarza. Trzeba zachować zdrowy rozsądek we wszystkim.
Dążę do tego,że gdyby diagnoza była zła już dawno miałabym tego efekty.Poza tym mierzę codziennie glukozę na czczo (glukometr teścia).
Nie było sensu zakładać tu konta...
Do internetowych wróżek to nam raczej daleko, i nie diagnozujemy niewiadomo czego. Przedstawilam ci nawet cytat ze strony polskiego towarzystwa diabetologicznego, wg tego co piszesz oni tez sa wrozkami...

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
@Wojtanka Sadze,ze nie powinnas tak latwo rezygnować.Ja tez bardziej zaufalabym lekarzowi,ale ku pewności zawsze lepiej podpytać drugi raz W koncu nie o nas chodzi a o nasze pociechy.Akurat te dziewczyny z którymi się nie zgadzasz zagladaja tutaj od czasu do czasu,poniewaz sa na innym forum.Ciaza to niesamowity czas i fajnie od czasu do czasu skrobnąć z innymi mamami i się podzielić swoimi chwilami szczęścia,a i czasami tymi gorszymi .Dolaczylas do nas z takim optymizmem i radoscia i szkoda byłoby ,żebys tak po prostu się odeszla,przepelniona negatywnymi emocjami bo nie taki jest sens tego wszystkiego..Pamietaj wszystko w rekach Pana Boga i lekarzy.Jak nas cos nie pokoi zwracamy się do jednego,albo drugiego.Jesli jednak czujesz ,ze nie chcesz już dalej brac udziału w tym forum to na Facebooku jest grupa mamy marcowo kwietniowe i super atmosfera:)Pozdrawiam i mam nadzieje do usłyszenia;)
 
Chryste Panie, dziewczyny bo wam żyłka pęknie.Wybaczcie,że ufam bardziej lekarzowi,z odpowiednim wykształceniem niż internetowym wróżkom, które na podstawie jednego posta zdiagnozują Cie do 10 pokoleń wstecz.Na waszym miejscu to bym się wstrzymała z osądami mnie i mojego lekarza. Trzeba zachować zdrowy rozsądek we wszystkim.
Dążę do tego,że gdyby diagnoza była zła już dawno miałabym tego efekty.Poza tym mierzę codziennie glukozę na czczo (glukometr teścia).
Nie było sensu zakładać tu konta...

Skoro udzielasz się na publicznym forum pisząc że masz książkowe wyniki, a @majorka1988 napisała Ci zgodnie z prawdą, że tak nie jest to czego oczekujesz? Ona sama ma zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, a ja jestem dietetykiem, więc nie pisz o wróżkach. Lekarze niestety są bardzo różni, a forum jest od tego żeby korzystać z rad i doświadczenia innych kobiet, które napisały Ci prawdę. Jak sądzę w dobrej wierze. A co Ty z tym zrobisz to Twoja sprawa. Sama osobiście znam tyle przypadków ignorancji lekarzy, że szkoda mówić, więc nie uważam ich za wyrocznię tylko dlatego, że mają tytuł przed nazwiskiem bo to jeszcze o niczym nie świadczy.
 
reklama
Do góry