reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

dominiczka - coś za coś, śpi lepiej w nocy to z nowu w dzieńdaje popalić.:-D Ostatniej nocy jadł 19:20, 23:00 i 6:00. Ale żeby było śmieszniej to sięnie wyspałam, bo z automatu budzę sie co 1,5 godziny wrrr:crazy:
 
reklama
Oj, jak ja Wam zazdroszczę świąt u rodziny, w tym roku to ja robię wigilię. Jak na razie to mam listę rzeczy, które mam zrobić- i powoli, powoli do celu :) w przyszłym tygodniu zacznę piec pierniczki, noo i trzeba się rozejrzeć za choinką. Prezenty dla mnie to już temat na szczęście zamknięty. Dla każdego po małym upominku, ważne, że od serca- a nie co. Jeszcze mam w planach zrobić prezent od Emilii dla dziadków, chcę zamówić fotokalendarz na 2014 r z jej zdjęciami- wiem, że to ich ucieszy. wawka- moja dziecię uwielbia robić papa- dzisiaj chyba z 10 min. machała do lustra, a ile przy tym śmiechu było
 
hejka
ja też chora, cały dzień przeleżałam z gorączką... to teraz mi się spać nie chce:baffled:

u nas święta u jednych lub drugich dziadków, teraz to wiadomo, nie zdążyliśmy się na czas przeprowadzic, ale ja należę do wygodnickich i nie daję się wrobić w organizację świąt. Moja teściówka kilka razy mi proponowała. mimo, że sama ma duży dom... że niby ja na 3pok mieszkaniu i z małym dzieckiem - nie ma głupich;-):-D No więc skoro ona, nic nie robi, to mówię, że jedziemy do moich rodziców. I nagle teściowa święta organizuje i KONIECZNIE musimy do niej przyjechać. :-D

A tak na serio - nie lubię do nich jeździć, bo mają inne zwyczaje świąteczne, a teściowa jest despotyczna i wszystko musi być tak jak ona chce. Będzie komentowała które pierogi jesz ze śmietaną, a które z masłem. Co roku słyszę tekst, że na wigilię nie robi się ruskich pierogów tylko z grzybami (a u nas od zawsze są dwa rodzaje) i nawet jak moja mama takowe przywiozła na jej wigilię - to ich nie postawiła na stole:szok: a nawet jak jej pomagać, to i tak się czepia - bo nie w ta stronę miksuję sernik, nie tak lepie pierogi, nie tak siekam ogórka. Więc od jakiegoś czasu totalnie zlewam jakąkolwiek pomoc... a że mam dwójkę dzieci, to zawsze coś sobie znajdę do roboty przy dzieciach:cool2: A ostatnio mam jeszcze lepszy patent - przyjeżdżamy na gotowe, lekko spóźnieni i wyjeżdżamy tego samego dnia:-D



Macie jakieś pomysły na prezent dla maluszka, potrzebuje inspiracji na paczkę świąteczną dla chłopczyka.
Dla Gosi zamówiłam już łóżeczko dla lalki, a nie wiem co Bartkowi?
 
Dziewczyny, jutro was nadrobię a tymczasem mam pilne pytanie. Jaki przeciwbólowy polecacie na ząbkowanie??? I w jakiej formie podać przeciwbólowy - czopek, syrop, tabletka ?
Zaczęły nam iść ząbki. Wczoraj znalazłam pierwszą dolną jedynkę ...i się zaczęło. Płacz, posmarowałam camilią, ale to za mało, dalej płacz....a jutro muszę wstać do pracy.
 
Nef - ja postawiłam na drewniane klocki! Dzieciaczki jeszcze miesiąc i będą kumate, a póki co bbędzie frajda w rozwalaniu. :) dzisiaj i wczoraj Młody szaleje jak zobaczy: https://www.google.pl/search?q=ukła...%2CPuzzle-klocki-obrazkowe-Zwierzatka;573;549

i jak mu buduje wieżę to jest szał i ręce "chodzą" :) także uważam, że prezent z klockami trafiony. Zresztą ja jestem zakochana w drewnianych zabawkach i tylko takie bym teraz kupowala :):) a patent ze swietami masz genialny. :) my co roku do mojej babci, bo ona nie wyobraza sobie wigilii nie u siebie. 1 swieto u nas cała rodzina,a w drugie - lezyly plackiem i zdychamy z obrazrstwa;)

Wiosna - ja mam ibuprom w syropku. działa. :)
 
Anezram my tez mamy tą zabawkę, i Kuba tez ja lubi, szczególnie te kółko u góry, kręci nim i kręci :)
Anka ale w sumie ja tez wole zabawki drewniane, tzn, kupiłam w ikei klocki drewniane na takim wózku, to super zabawa, stukanie, wywalanie itp. potrafi się nimi bawić na prawdę długo ;-)
chorowitkom zdrówka życzę!
 
reklama
Felidae sił życzę!

Nef zdrówka! co do zabawki to my kupiliśmy Frankowi wywrotkę gigant truck z przyczepą z wadera o taką Wader - Polski Producent Zabawek na wiosnę bedzie jak znalazł na podwórko ;-) a teraz pewnie Zosia będzie Franka w niej wozić pod domu :-D
inne zabawki typu 6m+ mamy po Zosi i to taką ilość, że wystarczyło by dla przedszkola ;-) więc chcieliśmy coś na zaś tym bardziej, że Franek i tak teraz jest na etapie, że lepiej się bawi miską plastikową czy Zosi konikiem niż swoimi zabawkami. Ze swoich jedyne co na razie to chętnie bawi się Garnuszkiem z Fisher price, reszta jest fajna do kopania :-D

Wiosna ja dawałam Frankowi Ibum Forte, jest mocniejszy więc dajesz mniej ml. Można dać paracetamol również (ja nie daje bo tam jest aromat truskawkowy i podejrzewam, że on mi Franka uczulił przez co miał problem z krtanią) albo Nurofen (Zosi dawalam na gorączkę i ładnie jej zbijał).
Czopków osobiście nie lubię, ale jeśli Ci nie przeszkadza aplikacja to generalnie też powinny być ok, tylko dla naszych dzieciaczków to juz 150mg paracetamolu (lekarka mnie ostatnio uświadomiła, bo Franek miał gorączkę która po ibumie po 4h wracała więc wsadziłam mu czopek i nic się nie zadziało, jak się okazało dałam dawkę jak dla noworodka :zawstydzona/y:).

ja mam chwile przerwy bo Franek śpi, chatę ogarnęłam tyle bo ile ;-) w meblach posprzątałam już jakiś czas temu, zostały mi okna i firanki,po nich grubsze kurze i podłogi i będzie błysk, no ale na razie pogoda do bani więc nie myje okien :-p
aaa no i pękła nam listewka w łóżeczku i dopóki maż nie wróci młody śpi ze mną:sorry: nawet to dziś rozkręciłam, że może uda mi się naprawić ale powiem szczerze, że słabo to widzę... mam nadzieję, że nie będę musiała kupować nowego łóżeczka:baffled:
 
Do góry