reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Jak moja kilkumiesięczna córka miała biegunkę to przez telefon od razu padło pytanie czy w kupce jest śluz lub krew. Nie było i tylko dlatego nie musiałam jechac do szpitala ( było dobrze po północy).
Córka była karmiona piersią i miałam ją przystawiac bardzo często,żeby się nie odwodniła. Na szczęście rano było juz dobrze, ale z biegunką nie wolno długo czekać na wizytę. Takie maleństwo może się bardzo szybko odwodnić i pobyt w szpitalu wtedy pewny. Lepiej dmuchac na zimne i biec do lekarza, który przepisze jakiś preparat. Nawet jeśli to wina ząbków.
 
reklama
dzięki za słowa otuchy :) na szczęście po paru godzinkach zaczerwienienie mineło i pozostało zadrapanie.. ale stres i strach o maluszka był oszałamiający.....
może to głupie ale przez ten czas miałam wyrzuty sumienia typu "jak mogłam do tego dopuścić jako matka" eh.. nie ciekawe uczucie ale najważniejsze że się wszystko dobrze skończyło :)
 
Od dłuższego czasu mój 11 miesięczny synek robi kupkę 4-5 razy dziennie, kupka jest przeważnie rzadsza ale nie płynna zazwyczaj koloru pomarańczowego.
Czy to normalne ,że oddaje stolec tak często?
Czasami zrobi troche kupki za za pół godziny od tego czasu robi resztę.
Pije mleczko enfamil 2 ar.

Przy okazji nie sypiua zbyt dobrze. W dzień tylko raz ok godziny do dwóch. W nocy budzi się często z płaczem, wierci się i przewraca na brzuszek po czym siada i juz nie spi.
Na noc dostaje 210 lub 180 ml mleka z kaszką.
Pomocy



 
Ostatnia edycja:
Od dłuższego czasu mój 11 miesięczny synek robi kupkę 4-5 razy dziennie, kupka jest przeważnie rzadsza ale nie płynna zazwyczaj koloru pomarańczowego.
Czy to normalne ,że oddaje stolec tak często?
Czasami zrobi troche kupki za za pół godziny od tego czasu robi resztę.
Pije mleczko enfamil 2 ar.

Przy okazji nie sypiua zbyt dobrze. W dzień tylko raz ok godziny do dwóch. W nocy budzi się często z płaczem, wierci się i przewraca na brzuszek po czym siada i juz nie spi.
Na noc dostaje 210 lub 180 ml mleka z kaszką.
Pomocy


moja mała od urodzenia robi tyle kupek.często dochodzi nawet do 6razy i to przez ząbki kupki są rzadsze.ma bardzo dobra przemianę materii.lekarz powiedział że to dobrze, a te noce to i u nas są takie.idą jej kolejne ząbki.wczoraj wyszła lewa górna jedyneczka i idzie kolejna.i też w nocy płacz jest więc się tym nie przejmuj.niedługo będzie królik bo dwie dole już wyszły w 4miesiącu:-Da kaszki też zjada 220ml na noc
 
Mi to wygląda na objawy ząbkowania. Luźna, częstsza kupa, niespokojny sen w nocy. Nawet jeśli do tej pory ząbkowanie przebiegało okey, to teraz mogą występować takie objawy.
 
Witam. Moj synek ma 7 miesiecy wczoraj zjadła trzy biszkopty. Dzisiaj jego kupka była lużna, cuchnaca, śluzowata i z małą domieszka krwi. Powtarzała sie po każdym karmieniu. Mały ogolnie czuje sie dobrze jest pogodny i zadowolony. Czy moze to byc alergia? Doadam ze maly wczesniej jadl zupki z zóltkiem. Prosze o odpowiedz. Z gory dzieki.
 
A jadl juz wczesnije gluten?Biszkopty to gluten....jesli nie jadl wczesniej nic z glutenem to 3 biszkopty na pierwszy raz to zdecydowanei za duzo.
Moze to ale nie musi swiadczyc o nietolerancji glutenu badz alergii na gluten.
Warto poobserwowac czy po posilkach z glutenem nei ebdzie takiej reakcji
 
synek od początku jest karmiony mieszanie,dostaje pierś i mleko modyfikowane (bebiko1) nie było problemów nigdy z kupką,bardzo ładnie przybiera na wadze.Miał kupki żółte,czasami było w niej kilka grudek.

Jednak pojawił się problem,kilka dni temu synek nie umiał zrobić kupki(robi zazwyczaj 3 dziennie) po kilkunastu godzinach męki w końcu mu się udało opróżnić jelitka i kupa była ogromna
icon_lol.gif
po niej już kolejna się nie pojawiła tak szybko,płakał po posiłku a ja nie mogłam mu pomóc,nic nie pomagało,aż się mu udało wypchać i kupka już była całkiem innej konsystencji i koloru,grudkowata jaskrawo zielona.Myślałam że kupka po utlenieniu zmieniła kolor,ale każda kolejna była taka sama,po kilku kupkach takich pojawił się śluz.Nic alergicznego nie jadłam,tego jestem pewna w 100% jem ciągle te same produkty,nie wprowadzałam w swoją dietę nowych produktów.A kupki pojawiają się częściej niż wcześniej,nie liczyłam ale w granicach 8

Byłam u pediatry,przepisała nifuroksazyd i lacidofil,ale nie wiem czy po tym pierwszym nie będzie gorszych problemów,bo to bardziej lek na biegunki,a Kubuś ich nie ma,tylko ten śluz i grudkowata konsystencja i krzyczy a nie płacze przy jej robieniu
icon_sad.gif
 
Witaj,
moja mała dużo grudek ma w kupce od ok 2 miesięcy (aktualnie ma prawie 4 mies). Wcześniej robiła 6 kupek i nagle jej się przestawiło na 2 a obecnie zazwyczaj robi jedną wielką, że aż w pieluszcze się nie mieści.
Jakiś czas temu też miała problem z robieniem kupki (zachowywała się jakby miała zatwardzenie). Jednego dnia zrobiła kilka a ostatnia to był właściwie tylko zielonkawy śluz.
Zielonkawe kupki często miewała do 2 miesiąca życia. W przypadku karmienia piersią takimi kupkami nie należy się martwić.

Jeśli ten śluz pojawił się tylko jednego dnia to jeszcze nie oznacza nic złego-może do butelki dostała się jakaś "nieczystość". Nasz pediatra na ciężkie robienie kupy zalecił podawanie przez 5 dni kropelki BioGaia i faktycznie męczenie się z kupą przeszło.

Kupki u niemolaka mogą pojawiać się po każdym jedzeniu. Podobno przy 10 na dobę nie należy się martiwić.
 
reklama
poradzcie mi. martyne karmie wylacznie piersia od czterech dni nie zrobila kupki. wczoraj dzis dawalam jej herbatke koperkowa ale kupki niema, puszcza tylko wiecej baczkow. to normalne?co zrobic by kupka sie pojawila. wydaje mi sie ze ja brzuszek nie boli bo jest spokojna nie placze nie prezy sie
 
Do góry