reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej,
czy Wam też po ivf/stymulacjach szybciej spadło amh? Podobno nie powinno, lekarz mi tłumaczył że przy stymulacji do ivf po prostu wykorzystujemy jajeczka które szły by I tak na zmarnowanie. Ale moj wynik mnie zaniepokoił, za miesiąc kończę 38 lat. W 2021 amh 2.7, 2022 amh 2.6 a teraz 2.14. Jestem przed druga procedura.
Pozdrawiam i powodzenia!
 
reklama
Hej,
czy Wam też po ivf/stymulacjach szybciej spadło amh? Podobno nie powinno, lekarz mi tłumaczył że przy stymulacji do ivf po prostu wykorzystujemy jajeczka które szły by I tak na zmarnowanie. Ale moj wynik mnie zaniepokoił, za miesiąc kończę 38 lat. W 2021 amh 2.7, 2022 amh 2.6 a teraz 2.14. Jestem przed druga procedura.
Pozdrawiam i powodzenia!

A wytłumaczył dlaczego szły by na zmarnowanie ? Nie slyszalam nigdy takiej teorii 😁 mi spadło z 2.8 do 2.5 logicznie patrząc jest to chyba normalnie.. Bo wykorzystuje się ta rezerwę jajnikową. Normalnie w cyklu dojrzewałby 1 pecherzyk a tak dojrzewa kilkanaście... ale no nie jestem lekarzem. Tak logicznie mi się wydaje.
 
U mnie dziś 4 dpt i mam wrażenie, że moje jajniki zaraz eksplodują. Tak mnie ciągną, że brak słów. Kiedy mogę najwcześniej zrobić test, myślicie, że we wtorek będzie w miarę ok?
 
Hej,
czy Wam też po ivf/stymulacjach szybciej spadło amh? Podobno nie powinno, lekarz mi tłumaczył że przy stymulacji do ivf po prostu wykorzystujemy jajeczka które szły by I tak na zmarnowanie. Ale moj wynik mnie zaniepokoił, za miesiąc kończę 38 lat. W 2021 amh 2.7, 2022 amh 2.6 a teraz 2.14. Jestem przed druga procedura.
Pozdrawiam i powodzenia!
Ja słyszałam od mojego lekarza ze spada i ma to jakiś sens dla mnie..
 
Rożnie to może być. U mnie immunologia dobra, Paśnik nie wiedział wskazań do leczenia, a dopiero 7 zarodek dał ciążę. Z moich obserwacji częściej jednak problem jest w zarodku/endometrium niż w immunologii. No ale to moje zdanie.
Tez mam takie przeczycie ze to zarodki
 
A wytłumaczył dlaczego szły by na zmarnowanie ? Nie slyszalam nigdy takiej teorii 😁 mi spadło z 2.8 do 2.5 logicznie patrząc jest to chyba normalnie.. Bo wykorzystuje się ta rezerwę jajnikową. Normalnie w cyklu dojrzewałby 1 pecherzyk a tak dojrzewa kilkanaście... ale no nie jestem lekarzem. Tak logicznie mi się wydaje.
moim zdaniem 2,8 a 2,5 to nie jest duży spadek Zwłaszcza ze wynik amh może się różnic - zauważone gdy kobiety chcą się łapać na refundację a amh jest na granicy kolejne badanie może się różnic o pare dziesiątek po przecinku. Nikt nie bada amh miesiąc po miesiącu wiec nie wiadomo jak spada i jak różnią się wyniki. Zreszta oba wyniki są wciąż wysokie i nie świadczące o zbliżającej się menopauzie.
 
A wytłumaczył dlaczego szły by na zmarnowanie ? Nie slyszalam nigdy takiej teorii 😁 mi spadło z 2.8 do 2.5 logicznie patrząc jest to chyba normalnie.. Bo wykorzystuje się ta rezerwę jajnikową. Normalnie w cyklu dojrzewałby 1 pecherzyk a tak dojrzewa kilkanaście... ale no nie jestem lekarzem. Tak logicznie mi się wydaje.
Normalnie ze wszystkich zrekrutowanych pęcherzyków rośnie jeden dominujący, dlatego reszta idzie na zmarnowanie. Przy stymulacji rośnie więcej zrekrutowanych pęcherzyków.
 
U mnie dziś 4 dpt i mam wrażenie, że moje jajniki zaraz eksplodują. Tak mnie ciągną, że brak słów. Kiedy mogę najwcześniej zrobić test, myślicie, że we wtorek będzie w miarę ok?
Pierwszy sikaniec zrobiłam 6dpt po południu, była bardzo słaba kreska i testy jakieś słabe. Następnego dnia po południu zrobiłam 3 z rosmana i każdy pokazał wyraźną kreskę. 8dpt poszłam na pierwszą betę i była 78 🙂
 
Był już immunolog. I to oby dwoje M i P. Przy zatrzymaniu w 6 tygodniu były szczepienia, prograf,encortolon,accofil. Ale dostałam gorączki bo to był czas mocnego Covidu.Przy tym ostatnim traserze były zalecenie doc. P.Dał mi tylko itralipid 2 tygodnie przed transferam i w dniu transferu, i accofil 1/4 dawki od dniu transferu. Stwierdził że skoro immunosupresja nie pomogła u prof. M to już nie ma sensu dalej .. Przed chwila doc. mi odpisał że mogę jeszcze spróbować immunglobulin.Czy wiesz jak to się podaje i gdzie?
A.moze by raz podejść z tym i tym.
Ja byłam po szczepieniach, miałam encorton, prograf, plaquenil, heparynę. Wlew z accofil + zastrzyki po transferze i intralipidu w dzień transferu + zgadamy zarodek. A to był 7 transfer. I udany.
Wcześniej dwa poronienia, 2 biochemiczne.
Immunoglobuliny są podobno bardzo drogie z tego co czytałam i trudno dostępne. Musiałabyś lekarza pytać, oni chyba receptę wystawiają i się nabywa we własnym zakresie. Szczerze to nie wiem.czy są jakieś kliniki które robią coś takiego.
 
reklama
Dziewczynki przypomnijcie mi proszę jakie wyniki trzeba zrobić przed transferem te które są ważne tylko pół roku 🤔wiem że napewno HIV a dalej moja wiedza to czarna dziura 😂
 
Do góry