reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
No chyba nie... Z tego co czytam w necie to by się zgadzało z moją sytuacją. Bo mówila, że progesteron powinien być do 1.5 a ja miałam 1.47... I że wszystko zależy od dzisiejszych wyników... A dzisiaj 2.62 więc wzrósł i nie ma szans na świeży transfer.... Tylko dlaczego ten progesteron tak rośnie...
Napisalas 2.620,a ze to w innej jednostce( tej ktora sie przlicza) to tak wyszlo🤣zakladajac ze jest 2,62 i orzeliczajac wychodzi 0,75 ng\ml.Wiec chyba jest jednak niziutko.

U ciebie w poscie jest 0,82 ng\ ml -na te wartosci patrz.
Do transferu super .
 
No fakt mozaicyzm jest, ale obecne możemy (chyba) wyznaczyć stopień mozaicyzmu. PGS, nipt to działa podobnie bo pGS to pobranie komórek łożyska ( przyszłego) a nipt bada wolne dna czyli tez komórki z łożyska. Tylko amniopunkcja jest badaniem diagnostycznym. Chociaż wydaje mi się, ze pGS jest badaniem diagnostycznym i NGS podaje kariotyp itp i bada zarodki w 5 dobie.kiedyś badano metoda FiSH itp ale ja się na tym dogłębnie nie znam. Istotą sprawy kest klinika, która sama robi takie badania a nie je wysyła, bo oni nie zawsze kumają o co chodzi. W invicta jest NGS.2. i chyba podają które zarodki są poprawne a które to mozaiki. Mozaika to zarodek który ma poprawne i niepoprawne „komórki” to inna bajka niż zarodek któremu brakuje jakiegoś chromosomu na całej ciągłości... Geceralnie w temacie przoduje Invicta i sami badają zarodki. Czy tam się leczysz? I tam Ci odradzano? To chybs jedyna klinika która robi to sama w PL.
Jak byłam ostatnio na kroplówce, to przyjechała do Bociana pacjentka z Bociana szczecińskiego (niestety nie @fredka84 ;) ), bo zarodki miały być badane... Podobno w Szczecinie tego nie robią, ale w Warszawie tak... Byłam w szoku... Jeszcze się dopytywałam czy robią to na miejscu i twierdziła, że tak... Nie wiem czy któraś z Was może to potwierdzić...
 
To co byś radziła?
Poczytać o NGS w invicta Gdańsk i tam pójść na konsultacje, albo do Invicty tylko nie każda klinika invicta to ten sam poziom. Ja bym zapytała się lekarza jaką metoda proponuje badanie zarodków i bym poczytala o niej. Bo te nowsze metody NGS albo troszkę straszę CgH/ aCGH brzmią fajnie. Z tego co na szybko czytałam to raczej mały jest margines błędu. No, ale to nadal się rozwija i nikt nie da gwarancji. A ten ostatni zarodek to blastocysta?
 
@motylek24
A ja dzisiaj dotarłam do domu. Jedzenie w szpitalu fujj ale salowe dusza czlowiek. Położne zależy na kogo się trafi a lekarze i ich przepływ informacji....
Wczoraj założono mi pessar, potraktowano mnie jak kawał mięsa. Jak mówiłam, ze boli to jeszcze opiernicz... już się wkurzyłam i mało nie zaczęłam się kłócić. No, ale w szpitalu jesteś na łasce bądź niełasce lekarzy i reszty tej popiepszonej mafii w białych fartuchach. Po założeniu pessara zaczęłam krwawić, wiec chyba miało prawo mnie kuwa bolec.. Po wszystkim droga pani doktor stwoerdzila, ze szyjka jak na bliźniaki jest ok i ten pessar to chyba asekuracyjnie. Myśle sobie no dobra „ zaraz stad wyjdziesz, panuj nad sobą dziewczyno” Podziękowałam za robotę, chyba głupio jej się zrobiło po tych tekstach jakie mi rzucała i wypełzłam z zabiegowego. Wieczorem na ktg pojawił mi się skurcz i to taki konkret ale ktg 30min to luz. W nocy spac nie mogłam bo miałam bóle z krzyża. Z rana kolejne cudne ktg, gdzie jak jednej akcja serducha była to druga znikała. No i zabawa w chowanego. Choć cierpliwość mnie NIE cechuje, wytrzymałam 1h ktg i były dwa skurcze. No to se myśle, ze jest bosko. Założono mi pessar, który może się przyda, wywołując czynność skurczową macicy a gdy mówię o tym lekarzowi to oni no po pesarze tak może być, WTF? Wiec jak zaproponowali wypis to stwierdziłam, ze nic mi nie jest, grzeczna będę to ja chce do domu isc.. bo to jakaś paranoja. Reasumując weszłam bez czynności skurczonej macicy z szyjka 21mm. Wyszłam z krwawieniem, czynnością skurczową i serio jak najdalej od szpitali:-)A i the best news nadal nie wiem czy wymaz był czysty bo Ci kuwa nikt nic nie mowi...
Ciezko to skomentowac😠
 
Jak byłam ostatnio na kroplówce, to przyjechała do Bociana pacjentka z Bociana szczecińskiego (niestety nie @fredka84 ;) ), bo zarodki miały być badane... Podobno w Szczecinie tego nie robią, ale w Warszawie tak... Byłam w szoku... Jeszcze się dopytywałam czy robią to na miejscu i twierdziła, że tak... Nie wiem czy któraś z Was może to potwierdzić...
Możesz szczenie nie potrafią pobrać materiału do badania a w Wawie tak i wysyłają dalej. Raczej nie wydaje mi się, żeby to robili. Do tego potrzebny jest zespół dobry. A oni niedawno powstali. Invicta opracowała swoje metody badania. No, chyba ze serio robią, ale ja bym poczekała na efekty tej kliniki. Bo to są pozbierani lekarze z różnych klinik. A jedna jaskółka wiosny nie czyni:-)
 
reklama
Do góry