reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama

Załączniki

  • IMG_20200730_074929.jpg
    IMG_20200730_074929.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 159
Nie, z Bydgoszczy. Ale tu lipa z klinikami, teraz myślę jeszcze o invicta bo do novum straciłam zaufanie....


Hej. Moja gin mi zdecydowanie odradzała invictę i gametę (szczegolnie w bdg i gd) i trafiliśmy z polecenia do Artemidy w Olsztynie. I osobiście bardzo polecam. Szczególnie dr Anetę Ste.fańską. Ja mam do Bdg 60 km a do kliniki w Olsztynie mialam 190.
 
U nas główny czynnik męski. Ostatnio oglądałam wywiad na tym forum z dr. koz.iol z nov.um i opowiadała jak ważna jest 3 doba. Kur.wa mać serio? Ja mam wiedzieć że powinnam jeszcze o to prosić?
Ja p. 4 transfery!! czy oni zdają sobie sprawę co nam robią?
Od tych hormonow niedługo mi trzecia ręka na plecach wyrośnie. AMH wolę narazie nie badać bo się boje. O stanie mojej psychiki nawet nie będę wspominac.
Serio gdyby nie ostatni mrozak i zamrożone komórki to by mnie już tam nie zobaczyli!
No powiem Ci że to jakaś masakra co u Ciebie odj,ebali:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:. Nie chcesz wiedzieć jakie słowa mi się cisną na usta... Jak bym napisała, to bym pewnie bana na forum dostała
Ciebie bardzo szkoda kochana, tyle nerwów i pieniędzy 😞
 
Moj lekarz tez nie zaleca, tzn badam ostatni raz przed punkcja, później już nie.
Pisałaś wcześniej żeby zawsze brać acard przed transferem, ale myślisz ze tak każdy powinien brać? Mimo ze nie ma zaleceń? Co to wnosi pozytywnego, w sensie w czym pomaga?
Ja nie mam takich zaleceń, ale czytałam i chyba bym się bała trochę dołączyć coś na własna rękę poza suplami i relanium na transfer(bo moj lekarz tego tez nie zaleca, ale mówił ze jak mi po tym lepiej to mogę, no a pewnie ze mi lepiej 😂).
Czytałam ze taki acard, może mieć tez skutki uboczne dla płodu 😱 „ Zbyt długotrwałe przyjmowanie leku może mieć groźne konsekwencje, ponieważ Acard w ciąży może być przyczyną wad serca u płodu, rozszczepu podniebienia i zmniejszonej wagi urodzeniowej u noworodka” 😲 ale w sumie to co ich teraz nie ma 🙄, nawet na WitD mam napisane żeby nie przekraczać, bo coś tam powoduje niedobrego 😬.

tak, kazdy powinien przyjmowac acard - zwlaszcza po transferze do bety a nawet troche pozniej. nikt tu nie mowi o wyskich czy dlugotwalych dawkach. tylko o 50-75 dziennie..... pomaga w ukrwieniu, pomaga przy jakichkolwiek problemach z krzepliwoscia. acard mozna brac spokojnie w kazdym wieku ze wskazaniami czy tez bez
 
Dziewczyny pękam z nerwow, mają dzwonić jakby coś było nie tak i nie byłoby transferu...a ja już muszę zaraz jechać na pociąg jak mam zdążyć na transfer...może jak wyłącze tel to wszystko będzie ok i nie zadzwonią ;) pomiędzy 8-9 by dzwonili. Ciagle nerwy, ja pierdziele
 
reklama
Ponoć grubość endonetrium kiedy włączamy progesteron a potem to już jak ma się udać to się uda? Niby te weryfikacje u mnie w klinice tez nic nie wnoszą. Mierzysz prg estradiol i hcg 3,6,10dpt i lekarz modyfikuje Ci leki razem z badaniami to wychodzi jakieś 600-700 zł. Chociaż mówi się, ze prg nie może być niższy niż 10-12 w invicta a estradiol nie wiem.

chodzi mi o pomiar progesteronu przed transferem. wtedy juz jest pozamiatane - nic i tak zrobic nie mozna. ani lekow zmienic ani nic bo wszystko pokonczone. mi tez mierzyli..... ale bez wartosci dodanej. a nedometrium juz przed transferem tez jest jakie jest i nic tego nie zmieni. zreszta - nic na endometrium nie mozna dac. gdyby to bylo takie latwe to kazdy mialby ladne:)
 
Do góry