reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziękuję Ci kochana 😘 za odpowiedź. Najbardziej się boję że wywale kupę kasy, wyjdzie że wszystko w normie i co potem? Lekarz mówi, żeby potem od razu dawać ten 1 zamrozony bo powiedział, że po tym badaniu zrobimy mu super warunki i będzie musiał się przyjąć... Nie wiem.. Mam wolne do środy więc mam chwilę na pozbieranje się 😭😭😭... I znowu założenia maski ☹
Invicta strasznie naciska na to badanie czego ja do końca nie rozumiem.. Każdych tasmiowo by tam wysłali ale to badanie aż tak wiele nie wnosi.. szczerze te pieniądze wolałabym wydać na wizytę i badania u docenta jakbym miała wybór... O zrobieniu warunków to chodzi i pewnie o biopsje endometrium które właśnie jak scratching zadziała ale właśnie to badania ma wykazać najpierw jaka jest aktywność endometrium...bo jeśli jest już nadaktywne to taki scratching nie jest potrzebny i stosuje się steryd i ewentualnie inne leki żeby jes 'uspokoic'. Co jakiś czas jest 'moda' i parcie na inne badania..
 
reklama
Dziękuję Ci kochana 😘 za odpowiedź. Najbardziej się boję że wywale kupę kasy, wyjdzie że wszystko w normie i co potem? Lekarz mówi, żeby potem od razu dawać ten 1 zamrozony bo powiedział, że po tym badaniu zrobimy mu super warunki i będzie musiał się przyjąć... Nie wiem.. Mam wolne do środy więc mam chwilę na pozbieranje się 😭😭😭... I znowu założenia maski ☹
A nie jesteś z Wawy? Bo jakoś znajomo te słowa lekarza mi brzmią 😉
 
No właśnie się zorientowałam że polski i brytyjski Netflix nie mają chyba tych samych filmów i dokumentów... Szkoda.. Może na jakiejs innej platformie to też jest.. amerykański dokument kręcony między 2015 a chyba 2019 ale bardzo trafnie wątki są poruszone.. amerykańskie produkcje nie zawsze są takie dobre jak ta...
Na hiszpanskim tez niestety nie ma...
 
Część dziewczyny jestem tu nowa i to mój pierwszy raz z in vitro. 12 listopada miałam transfer 3 dniowych zarodków. 7 dpt wizyta u lekarza beta ponad 8, jutro mija dwa tygodnie od transferu i kolejne badanie bety boje się😔 wczoraj rano zrobiłam test widoczna 2 kreska, ale zaczynam się nakręcać że nic z tego nie będzie..😔
 
Na hiszpanskim tez niestety nie ma...
Buuuuuu... Szkoda bo myślę że trzeba to wręcz obejrzeć.. Oglądałam już kilka dokumentów, polskie, brytyjskie, amerykańskie ale ten jest naprawdę najlepszy wg mnie. Naprawdę dał mi chwilę refleksji że w sumie to jestem szczesciara w tym wszystkim...
Na brytyjskim Netflixie jest sporo hiszpańskich filmów i dokumentów (nie o invitro). Obejrzałam zdecydowana większość i naprawdę uwielbiam kino hiszpańske :D !! Jak masz jakieś tytuły godne polecenia to chętnie skorzystam :D
 
Część dziewczyny jestem tu nowa i to mój pierwszy raz z in vitro. 12 listopada miałam transfer 3 dniowych zarodków. 7 dpt wizyta u lekarza beta ponad 8, jutro mija dwa tygodnie od transferu i kolejne badanie bety boje się😔 wczoraj rano zrobiłam test widoczna 2 kreska, ale zaczynam się nakręcać że nic z tego nie będzie..😔
No to jutro stresujemy się razem😊Wiesz, razem jest raźniej. Druga kreska to zwykle bardzo dobry znak. Ja mam jutro 6dpt 5 dniowej blastki. I jadę rano, żeby jak najszybciej wiedzieć, bo już mnie tak nosi że szok. Testów tzw sikaczy boję się bardziej niż igieł😉A skąd jesteś?
 
Super!!! kochana odezwe sie do Ciebie blizej grudnia to mi podpowiesz jak to się bada? Ja mam tylko podskornie accofil 1/3 ampułki tak jak Ty.. Zastanawiam się jak to się bada bo mam zaczac od 1dpt.. czyli podaje się podskornie rano wtedy po 3 dniach bada morfologie? Czyli jak 3dpt rano podam 3cia dawkę to wtedy jadę na morfologie w tym 3dpt? Czy powinnam podawać bliżej wieczora od 1dpt i wtedy zbadać pierwszą morfologie w 4dpt rano, wysłać mailem i czekac na odpowiedź przed wieczorną dawka?? Nie wytłumaczyl mi docent aż takich szczegółów więc się zastanawiam.. Chętnie usłyszę wszelkie podpowiedzi :D
Ja robiłam wieczorem zastrzyk. Zaczynałam od 1dpt 1/3 dawki codziennie i po trzech dawkach 4dpt rano robiłam morfologie. Wynik wysłałam do docenta i on odpisywał tego samego albo na drugi dzień.
 
reklama
Do góry