reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Mysle ze to raczej nie sama ilosc pecherzykow, a poziom estradiolu w organizmie wzmaga ryzyko hiperki.
Sa dziewczyny ktore przy 30 pecherzykach czuly sie ideolo i zero hiperki, a sa takie które przy 10 hiperke mialy...
Mnie po ovitrelle zrobilo sie mniej pecherzykow. 2 dni przed punkcja lekarz byl pewny tego ze bedzie hiperka a jak bylam po punkcji to lekarz byl zaskoczony ilością pobranych bo bylo ich 7 :) ja sie lepiej poczulam po ovitrelle bo mniej bolalo i nie bylam taka pelna. Ale i tak mi przepisal lek na hiperke. Robil mi po punkcji jeszcze dlugo usg zeby sprawdzic czy woda sie nie zbiera.
 
Ja przy 0.85 biore 75mg i nie zmieniam dawki jesli tsh by spadalo do ponizej 0.3 i tarczyca wpadala w nadczynnosc to wtedy dawke trzeba zmniejszac. A tak dawka 75mg jest dawka podtrzymujaca nie mozna sobie tak skakac dawkami bo tak samo bedzie skakac tsh a chodzi o jego ustabilizowanie na jednym zblizonym poziomie

Zle zrozumialam, myslalam ze Gotart chce zwiekszyc dawke do 75mg mimo ze ma tsh 0.98 i to mnie trochę przestraszylo czy nie nabawi sie nadczynności.
W tym przypadku mysle tak jak ty, zeby nie zmieniac dawkowania zeby nie doprowadzić do dalszych niepotrzebnych wahań
 
A to znalazlam na necie dla pocieszenia:

Jeśli kobieta jest zdrowa, a ciąża przebiega bez zakłóceń, orgazm i seks są całkowicie bezpieczne. Mają nawet korzystny wpływ: poprawiają nastrój kobiety w ciąży i minimalizują różne dolegliwości ciążowe. Zdrowe ciało kobiety w ciąży nie zareaguje na orgazm przedwczesnym porodem.
Ale ciezko sie kochac jak na dole ciagle zaaplikowany progesteron[emoji6]
 
Mysle ze to raczej nie sama ilosc pecherzykow, a poziom estradiolu w organizmie wzmaga ryzyko hiperki.
Sa dziewczyny ktore przy 30 pecherzykach czuly sie ideolo i zero hiperki, a sa takie które przy 10 hiperke mialy...
Dzięki za info

A powiedzcie jeszcze bo jestem zielona totalnie [emoji5] jeżeli po punkcji uda się uzyskać ileśtam zarodków ile dni lub do jakiego momentu odczekuja zanim zarodki zostają mrożone? A sam transfer jest kwestia głównie odpowiedniego przygotowania mojego endometrium, tak przynajmniej zrozumialam lekarza?
 
Dziewczyny czy ja na te moje wzdecia moge moge esencjale forte sobie zaaplikowac? Strasznie czuje sie pelna ale brzuch nie rosnie mi :(
A jestes pewna, ze to wzdecia, a nie po prostu powiekszone po punkcji jajniki? One moga naprawde sporo urosnac, takie samopoczucie po punkcji sie zdaza. Leki na wzdecia nic nie pomoga. Duzo bialka, duzo pij i odpoczywaj.
 
reklama
Witam mam na imię Monika i jestem tu nowa. Jestem w trzecim dniu stymulacji do icsi krótkim protokołem. Bardzo chciała bym skorzystać z waszego doświadczenia i wiedzy. Mam problem w postaci fobii do punkcie :) wstydzę się tego tematu bo sama nie potrafię zrozumieć mojego niewyjaśnione leku do znieczulenia ogólnego. Jestem wykształcona kobieta a jednocześnie chyba tak TEPA przepraszam za stwierdzenie że nie mogę sobie wbić do głowy że to nic takiego. Może dzięki waszym wypowiedziom z tego ciężkiego dnia jakoś poczuje się lepiej i lęk przejdzie. Moja sytuacja nie jest za wesoła mam niedrozne oba jajowody tak wyszło na hsg. Poza tym wszystko jest ok nasienie męża bardzo dobre ja nie mam endometriozy mam 34 lata amh na poziomie 7 więc lekarz był bardzo zadowolony z rezerwy jajników. Symulacje nie znoszę napoje zastrzyków się nie boję sama je sobie robię ale jednak odczuwam już bóle i lekkie napięcie. Dziewczyny proszę podzielcie się swoim doświadczeniem jak znioslyscie sama punkcie :)
 
Do góry