reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny znalazłam ciekawa wypowiedź kobiety z innego forum.
Zamieszczam może was zainteresuje


"Jestem już w wieku podeszłym jak na prokreację, a jednak powstało sporo zarodków z 12 zaplodnionych, dojrzałych komórek wszystkie osiągnęły 3 dzien, nie wiadomo oczywiście, czy 5 dniowe blastki będą zdrowe ale do rzeczy. Czy Wy się suplementowaliscie z partnerem? Niektórzy powiedzą, że to voodoo, ale uważam, że coś w tym jest. Sama jechałam na inofemie 4000mg przez pół roku przed . Mam mthfr hetero, więc metylowane formy B, foliany, tmg, dla chłopa lkarnityna, larginina, selen, cynk, magnez. I jeszcze dieta wysokobialkowa, sport, dużo snu. Oczywiście nie wiem, czy to coś zmieni na etapie pgs, ale narobilam w krótkim protokole sporo, bo aż 24 jaja, połowa dojrzałych, ale to przez protokół. Na anglojęzycznych forach polecają jeszcze koenzym Q10 ale za późno wyczytałam. Niemniej jednak twierdzą tam zgodnie, że da się poprawić jakość oocytów i nasienia. Mimo, że teoretycznie oocyty są z nami od początku, to jednak ponoć nie jest tak, że nie da się ich poprawić. Przeczytałam kilka interesujących artykułów na temat wpływu inozytolu na jakość pozyskanych jaj. Ponoć nie wpływa na ilość w kolejnych ivf, ale znacząco zwiększył się odsetek zaplodnionych prawidłowo jaj po 6 miesiącach stasowania. Jestem nowa i nie chcę się wymadrzac, ale przynajmniej na tym etapie zakładam, że mi to chyba jednak pomogło, od razu hamując entuzjazm, bo może się okazać, że wszystkie będą z aberracjami, czego się obawiam i spać przez to nie mogę, a tutaj 40 dni czekania."
 
Zdrowych i spokojnych Świąt dla wszystkich.

Dzisiaj odebrałam wyniki z 3. weryfikacji po in vitro z pgd i beta w 10dpt 5-dniowej blastocysty wyniosła 12. Jestem na cyklu sztucznym z pregnylem w dniu transferu i w 3dpt -miało wspomóc sztuczne ciałko żółte. Śmiech przez łzy...
Mam jeszcze sprawdzić betę w środę tak dla pewności ale nadzieja mała.
Już przed transferem czułam jakby lekkie skurcze lub ciężar w dole jak przed okresem... Po transferze odpoczywałam 3 dni z relanium
Link do: ARTNewsletter a to dla dziewczyn, którym się transfer nie powiódł, w moim przypadku powinien być transfer próbny, wszystko trwało tak długo i tak boleśnie, a lekarz który mnie prowadzi od początku był w szoku z że mam macicę w tylozgieciu - wniosek, źle przeprowadzone insrminacje, źle przeprowadzony transfer, nie mam możliwości przejścia do innej kliniki, mam uwierzyć z że lekarz teraz się przyłoży skoro miał takie odkrycie, po ostatnim transferze był zmieszany, mówił że będzie ok, a ja wiem że zawalił, transfer powinien być lekki i szybki...

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też mam taką macicę czy wtedy trzeba coś inaczej robić?
 
Hej dziewczyny! Wesołych Swiąt!
Dopadł mnie stres w nocy i nie mogłam spać, postanowiłam zrobić test rano, wyszła druga kreska, jestem w szoku, czy to może oznaczać dobre wiadomości? Nie chce się nakręcać, mam nadzieje że to jest ciąża, bete robię w czwartek! Czy któraś z was tak miała 10dpt?
 
Hej dziewczyny! Wesołych Swiąt!
Dopadł mnie stres w nocy i nie mogłam spać, postanowiłam zrobić test rano, wyszła druga kreska, jestem w szoku, czy to może oznaczać dobre wiadomości? Nie chce się nakręcać, mam nadzieje że to jest ciąża, bete robię w czwartek! Czy któraś z was tak miała 10dpt?

Oczywiście że może oznaczać a nawet zapewne jest Gratulacje
 
Hej dziewczyny! Wesołych Swiąt!
Dopadł mnie stres w nocy i nie mogłam spać, postanowiłam zrobić test rano, wyszła druga kreska, jestem w szoku, czy to może oznaczać dobre wiadomości? Nie chce się nakręcać, mam nadzieje że to jest ciąża, bete robię w czwartek! Czy któraś z was tak miała 10dpt?
Jesli kreska pojawila sie te 5 minut po zrobieniu testu, a nie kilka godzin pozniej, to mozesz swietowac. Na 99,9% jestes w ciazy. Testy prawie nie myla sie w ta strone, tzn gdyby nie wyszla, moglabys byc w ciazy (w ta strone moglby sie mylic). A tak, to gratulacje :) 10dpt spokojnie mozna bylo test robic.
 
Hej dziewczyny! Wesołych Swiąt!
Dopadł mnie stres w nocy i nie mogłam spać, postanowiłam zrobić test rano, wyszła druga kreska, jestem w szoku, czy to może oznaczać dobre wiadomości? Nie chce się nakręcać, mam nadzieje że to jest ciąża, bete robię w czwartek! Czy któraś z was tak miała 10dpt?
zrob bete ale juz pociuchutku Ci gratuluje!!!:biggrin2:
 
reklama
Do góry