reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Już w domu:tak: no wrażenia niesamowite. Na monitorze jak dr pokazywał to dzieko wyglądało ślicznie. Główka, rączki, nóżki, nie spało i się wierciło. Super to machanie rączkami:tak:Takie to cudowne, 35 mm a miniaturka człowieka w pełni:tak:
Rozmawiałam z dr o fragminie, nie przysługuję mi refundacja ale to wiedziałam, jakbym miałą zespół antyfosfolipidowy to tak, a nie wiem bo nei badałam. Ale powiedział żeby brac acard do końca ciąży bo udowodnione jest wiele innych pozytynwych czyyników stosowania acardu, a fragmin zaleca odstawić w drugiej połowie drugego trymestru czyli koło 5 miesiąca:blink:luteinę stopniowo odstawiać, po 12 tygodniu jest już nie potrzbena
 
Hess za jajca, żeby były piękne:-) i żeby było z czego wybierac:-p

bluesky to melancholijnej spokojności życzę:-p i trzymam kciuki za zbieractwo.

GizaS chłopakooo, meżczyzna mówisz, to się będzie działo:-p

Calina gratki:-)
Agulla a ty kiedy startujesz?? chyba jakoś nie długo ;-)

szkrabek trzyamam kciuki za blastki co się rozwiną na jutrzejszy transferek:-)

Dorotka gdzie zniknęłaś? serce mi złamałaś:-p jak sytuacja na froncie?
 
Mówię bezosobowo o moim szczęsciu-dzieko :tak:ale obstawiam chłopaka:-pmoże za tydzień na prenatalnych się ujawni

Hess kciuki za bezproblemową punkcję i piękne pelne komóreczki a następie za efektowne zapłodnienie:tak:
 
Hej;-)
Lekarz mi wczoraj powiedział, że kolejne USG mam mieć na przełomie 12 i 13 tygodnia, bo wtedy najlepiej wszystko widać.
Mam takie pragnienie, aby zrobić sobie jeszcze z jedno USG tak ok. 3 lub 4 kwietnia, bo chcemy powiedzieć rodzinie w Święta.
Dzisiaj zrobiłam krew, mocz i wirusologię. Jutro idę do lekarza prowadzącego i może założy kartę ciąży.
 
reklama
Calineczka możesz powiedzić rodzinie bez usg, wszytsko jest prawidłowo. Zarodek jest w macicy, rośnie, CRL prawidłowe. Nic nie możesz wićej zrobić. A lekarz prowadzący też pewnie nie da Ci posłuchać serduszka bo oni mają gorsze sprzęty niż klinika. Ja tylko na usg serduszkowym słyszałam ten pęikny dźwięk raptem przez 4-5 sekun bo więcej dr nie dał a teraz odkąd chodze do lekarza w swoim mieście to niegdy nie słyszałam:sorry:co do karty ciąży to chyba zakladają po 8 tc ale nie jestem pewna. Ja miałam założoną dopiero wczoraj, bez wyników i tak nie ma co wpisać do karty ciaży. Za wcześnie jutro idziesz do lekarza, tak częste usg nie są w niczym dobre dla dziecka. poczekaj na wyniki i idź na wizytę przed świętami, będzie to już 8tc . To moja rada ale zrobisz jak będziesz chciała.

Mój prowadzący ( ale od następnej wizyty zmieniam na dr który jest ordynatorem w szpitalu w którym będę rodzić) powiedział że jeżeli wszystko jest w porządku, a jest to kolejna wizyta u niego za 4 tyg i tak już będzie do 8 miesiąca bo później są wizyty co 3 tyg a nawet 2 a w 9 częsciej.
Podczas papierologii porozmawiałam wczoraj z lekarzem, powiedział że pomimo brania wszystkich leków i tak nie unikamy ryzyka poronienia, bo do 10 tc jest ryzyko pojawienia się wad wrodzonych które powodują obumarcie płodu. Tak jak pisałam wczoraj fragmin zalecił do 5 miesiąca ciązy bo później ryzyko poronienia z tytułu dokrwienia płodu jest minimalne. Jeśli przepływy będą ok to wystarczy sam acard, który właśnie zwiększa krążenie , powoduje zwiększenia masy płodu, obniża ryzyko przedwczesnego porodu i jeszcze kilka rzeczy mi powiedział ale zapomniałam. Jeśli łożysko będzie prawidłowo ukształtowane to fragmin idzie w odstawkę-jupi

Ale się rozpisałam. Idę dzis zaszaleć do fryzjera bo poszczę od grudnia od stymulacji:-p
 
Do góry