reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

tez slyszalam ze dawczyniami mogą być kobiety które maja już dzieci...

jeżeli chodzi o dawczynie z programu tak jak ja to klinika ma jasna sytuacje bo wszystkie badania mamy zrobione a nie wiem czy dawczynie normalne ze tak nazwę nie chcąc nikogo urazić SA tez tak doglebnie przebadane. czytalam gdzieś na forum ze para korzystala z banku spermy i się nie udawalo a korzystali ciągle z tego samego dawcy a co się okazali po badaniach ze jego nasienie się nie nadaje a byli zarejestrowany jako dawca. wiec zastanawia mnie jak to jest w sprawie dawczyn czy para biorcow ma wgląd w jakąś DOK medyczna czy wszystko jest anonimiwe?
ja nigdy w ciąży nie bylam nie rodxilam a zostalam dawczynia. to byli mój pierwszy transfer i jaj na razie udany.

W mojej klinice każda zdrowa kobieta, dokładnie przebadana może być dawczynią. Nie musi mieć dzieci.
My biorcy, nie mamy wglądu w dokumentację. Teraz czekamy na dawczynię, która ma już dziecko. Taki postawiliśmy warunek.
 
reklama
My tez mamy dawczynię, która nie ma jeszcze dziecka, więc tak też robią... Z tego co ja sie orientuję, to kazdy kto zdecyduje sie oddać do adopcji komórki ma mieć mniej do zapłaty za stymulację, bo biorczyni pokrywa koszty...
 
Ostatnia edycja:
almek

czyli Wy jesteście biorcami oocytow ? czy kom ? a dlugo się czeka na taka dawczynie ? trzy mam za Ciebie kciuki żeby szybko poszlo . pozdrawiam :)
 
Jesteśmy już po stymulacji,tzn dawczyni... było tylko 5 komórek, więc na tyle się zdecydowałam, po dwóch dniach telefon, że się dzielą i pytanie po ile zamrozić i tyle w temacie na dzień dzisiejszy...
 
almek

czyli Wy jesteście biorcami oocytow ? czy kom ? a dlugo się czeka na taka dawczynie ? trzy mam za Ciebie kciuki żeby szybko poszlo . pozdrawiam :)

jesteśmy biorcami komórek zwanych też oocytami :-)
Na pierwszą dawczynię czekaliśmy 3 miesiące, na drugą czekamy już miesiąc, dzięki za kciuki, ja trzymam za Ciebie.
 
Nic dokładnie nie wiem, ale chyba tylko oddawała...Tym razem byłam pierwsza w kolejce jak to pani z lab powiedziała, a dawczyni stymulowana była dla dwóch biorczyń...
 
almek

jeżeli takowa sue znajdzie to dopiero zaczyna stymulacje ? tak ? to ja już nie rozumiem. bi ja na epikryzie z inv mam napisane pobrano 16 oocytow w tym 12 kom. ja myslalam ze te oocyty to cos w czym SA kom a jeżeli ich nie ma to SA puste. a w jakiej klinice i gdzie bedziecie podchodzić ? piszesz ze we wloszech zabronili adopcji oocytow to ca tam się adoptuje skoro oocyty to inaczej kom ?
 
reklama
Almek, trzymam kciuki za szybkie znalezienie dawczyni, ja na pierwszą czekałam miesiąc, na druga już niestety dłużej, ale był to czas świąteczny teraz myślę będzie szybciej, pozdrawiam :-)
 
Do góry