reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

katya1 Gratulacje:))))))))))))))))

Dzwoniłam do kliniki moje 6 zarodków ma się dobrze, przełożyli mi transfer na 5 dobę. Czy w 5 dobie są większe szanse?
 
reklama
To super, że masz 6 zarodków :) i że są nadal w dobrej formie :). Ja nad nie wiem nic o 13 mam transfer, ale nie wiem czy są jakieś zarodki... w mojej klienice mają awarię systemu i ogólny bałagan dziś... niczego się nie można dowiedzieć mamy przyjechać i wtedy się wyjaśni...

Ja czytałam, że jak zarodki dotrwają do 5 doby to są duże szanse na ich zagnieżdżenie, większe niż przy 3 dobie. Czytałam też, że w 5 dobie ze względu na tą większą szanse podają częściej jeden zarodek :).
Także myślę, że będzie pozytywnie :).
 
czesc dziewczynki u mnie dzis w klinice tez awaria systemu wsumie moze dlatego ze 13sty he he he, ale jestem zadowolona bo criotransfer mam w piatek wiec juz cos sie dzieje :))))))))) oby ten byl szczesliwy

lolitka
mam takie pytanie naciecie otoczek przy mrozakach zwieksza szanse ???????? bo kazalam ponacinac i jeszcze takie pytanie a acard to w sumie zwieksza jakies szanse i jakie on ma wskazanie przy transferze ???????? bo z tego co pamietam to ty chyba tez sie nad tym lekiem zastanawialas mam nadziee ze nic nie pomieszalam, w sumie lekarz mi go przepisal i jeszcze clexane i encorton ale jego to zawsze dostaje i ultogestan tylko ze dostalam dopochwowo a ostatnio bralam takze doustnie, a ty lolitka bralas ultrogestan?????? przepraszam ze cie tak mecze

iniiia
trzymam kciukaski :))))))
 
Ostatnia edycja:
mimi

tak, naciecie otoczek moze zwiekszac szanse....
acard jest na poprawienie ukrwienia wiec teoretycznie tez moze zwiekszac szanse...ja go zawsze biore
clexane to heparyna ktora ma dzialanie przeciwzakrzepowe (daje sie czesto standardowo bo niestety nawet po tescie na krzepliwosc nie zawsze wychodza braki w tym zakresie). podaje sie tez clexane na przeciwciala antyfosfolipidowe
ultrogestanu nie bralam - ale to po prostu progesteron wiec ten trzeba brac. dopochwowo jest lepsze bo organizm lepiej go wchlania (lepiej niz doustnie)
 
lolitka
bardzo ale to bardzo Ci dziekuje :)))))))) wlasnie jak dzwonili do mnie z kliniki to tak jakos mi powiedzieli o tym ultrogestanie ze lepiej dopochwowo ale jak mi tam troche wyleci to nic sie nie dzieje bo mi to zawsze wylatuje i tak sie czasem zastanawialam czy napewno wchlania sie tak jak ma sie wchlonac, mam nadzieje ze nie pomyslisz ze zwariowalam ale im wiecej razy podchodze tym glupsza jestem i zastanawiam sie co mam jeszcze zrobic zeby sie udalo

a ty jaki progesteron bralas i w jakich daweczkach???????
 
Ostatnia edycja:
dopochwowo zawsze troche 'wyleci'ale to juz jest wkalkulowane w dawke....
ja bralam zwykle Crinone zel dopochwowo - czyli 90mg progestronu dziennie... a teraz mialam duphaston ostatnio
 
To super, że masz 6 zarodków :) i że są nadal w dobrej formie :). Ja nad nie wiem nic o 13 mam transfer, ale nie wiem czy są jakieś zarodki... w mojej klienice mają awarię systemu i ogólny bałagan dziś... niczego się nie można dowiedzieć mamy przyjechać i wtedy się wyjaśni...

Ja czytałam, że jak zarodki dotrwają do 5 doby to są duże szanse na ich zagnieżdżenie, większe niż przy 3 dobie. Czytałam też, że w 5 dobie ze względu na tą większą szanse podają częściej jeden zarodek :).
Także myślę, że będzie pozytywnie :).

a ja slyszalam iz zarodki 5 dniowe sie bardzo trudno transferuje i czesto podczas transferu rozne dziwne rzeczy sie z nimi dzieja a 3 dniowe lepiej, latwiej sie transferuje i wieksze prawdopodobienstwo ze bedzie ok.......tak slyszalam od dr
 
reklama
Koleżanki podkreślam, że tak czytała, nie wiem tego z żadnych doświadczeń, ani od lekarza. Jednak Gucia robi IVF w Białymstoku- chyba się nie mylę Gucia?- a tam są najlepsi specjaliści i jeśli oni zdecydowali o transferze w 5 dobie to na pewno ze względu na powodzenie procedury...

Ja mam dziś podane 2 śliczne zarodeczki i nie uwierzycie aż 10 już zamrożonych z czego lekarz powiedział, że 6 było idealnych (podobnie jak 2 podane :) i 4 czekają do 5 doby i może też zostaną zamrożone.

Wiem Kochane, że często te idealne się nie przyjmują, a te klasy średniej- tak, ale cieszę się, że są dobre i zdrowe, bo to 1 dobra wiadomość (i oby nie ostatnia) podczas tego IVF...

Dziękuję za trzymanie kciukasów i proszę o jeszcze, proszę też o wiruski ciążowe :).
Buziaki!:*
 
Do góry