reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

a ja ztakim dosc glupim pytaniem...poniewaz jutro idziemy z moim narzyczonym na domowke do mojej siostry a w sobote chcemy rano wykonac badania w invikcie w warszawie przy okazji . ja oczywiscie alkoholu nie pije juz dosc dlugo ale pytanie o faceta czy moze cos wypic czy zupelnie nic>>>?? ma zlecone przeciwciala anty HCV,antygeny HBs, przeciwciała anty HIV1/HIV2,antygen p24. no i w ramach programu MZ za to nieplacimy tak?
 
reklama
annaemaria ja miałam wartość tsh 5,37 i wówczas prof. Ł (ginekolog endokrynolog) powiedział, że to wartość zbyt wysoka, kobieta starająca się o dziecko powinna mieć wartość do 2. Przypisał mi wówczas euthyrox 25 mg, teraz jednak biorę 100 mg, bo ciągle się wahało. Dodatkowo nie powiedział wówczas o wpływie tsh na zajście w ciąże, tylko o tym że wysoka wartość może skutkować słabszym rozwojem psych. , cytuję: " a wie pani, każdy chce mieć inteligentne dziecko". Twoja wartość wydaje się być w normie, ale ja specjalistą nie jestem. Napisałam Ci tylko jak to u mnie wygląda...

no wlasnie,czytam na googlu;-) i wszedzie widze moja wartosc jest w normie...ale ,jak sie wglebilam dalej w temat to sie okazuje ,ze wcale nie musi,jest jeszcze inna cala masa czynnikow ,ktora pomimo tej normalnosci staje sie nad albo niedoczynnoscia.O MANN, powoli juz glupieje:rofl2:
 
Annemarie jeśli TSH masz 1,03 to idealne i nawet nie musisz brać nic na poprawę:crazy:nie jestem lekarzem więc nie powiem że zalecenia Twojego dr sa błedne ale przyjęto że najlepsze dla starających się jest TSH do 1,5 a inne źródła że nawet do 2,5. Chyba że masz jakieś inne jednostki w badaniu:baffled:

GizaS-zebym ja to wiedziala!!! nigdy nie prosilam o wyniki badan ,bo po co sie dolowac,pytalam oczywiscie co i jak.W sprawie tarczycy,studiuje od paru godzin i widze ze "bialy to nie zawsze bialy" skomplikowane to wszystko i faktycznie nie zawsze norma jest norma,to jest najgorsze.Pomimo wszystko ,tez tak mysle ,ze moja jest OK. Doc powedzial,ze do normalnego zycia spokojnie wystarczy,moze stanac na drodze do ciazy.I badz tu madra...lykam tabletki i glowa mi peka.:-(Dziekuje za odpowiedz.
 
Annemarie ale pełna diagnostyka tarczycy to nie tylko TSH i na tej tylko podstawie nie powinno być jeszcze wdrożone leczenie:confused2: Badanie TSH, FT3, FT4, antyTG i antyTPO dają pełny obraz naszej tarczycy. A jeśli masz wynik 1 to jest idealny. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale czy Ty ivf robisz w PL i GB? Bo jesli w Polsce to zrób sobie dodatkowe badania z panelu tarczycowego to będziesz miała klarowny obraz:sorry:
Daria za wirusologie płaci MZ natomiast antygen p24 nie wiem:confused2:A M może uraczyć sie ciut % ale bez przesady:sorry:wiadomo że alkohol wplywa na płodność ale nie dajmy sie zwariować:tak:patologia pije na umór, żadnych suplementów a ciaża moglabybyć co rok:crazy:
 
Annemarie wczoraj robiłam TSH i wit. D :) jak napisałaś swój wynik to się uśmiechnęłam bo i u mnie 1,03 :) a miesiąc temu było 2,56 i samo spadło.
 
Annemarie ale pełna diagnostyka tarczycy to nie tylko TSH i na tej tylko podstawie nie powinno być jeszcze wdrożone leczenie:confused2: Badanie TSH, FT3, FT4, antyTG i antyTPO dają pełny obraz naszej tarczycy. A jeśli masz wynik 1 to jest idealny. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale czy Ty ivf robisz w PL i GB? Bo jesli w Polsce to zrób sobie dodatkowe badania z panelu tarczycowego to będziesz miała klarowny obraz:sorry:
Daria za wirusologie płaci MZ natomiast antygen p24 nie wiem:confused2:A M może uraczyć sie ciut % ale bez przesady:sorry:wiadomo że alkohol wplywa na płodność ale nie dajmy sie zwariować:tak:patologia pije na umór, żadnych suplementów a ciaża moglabybyć co rok:crazy:

Kochana robie icsi w Niemczech.
 
annemarie - wysokość TSH masz wręcz idealną do podejścia do in vitro. Byłam u 2 endokrynologów i wg ich opinii do podejścia do in vitro TSH ma być poziomie 1-1,5. Ten Twój dr tą teorię niech sobie wsadzi nie powiem gdzie :-p A poza tym ciąża podwyższa TSH, więc przed zajściem czym niższy poziom tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Annemarie wczoraj robiłam TSH i wit. D :) jak napisałaś swój wynik to się uśmiechnęłam bo i u mnie 1,03 :) a miesiąc temu było 2,56 i samo spadło.

To super,czyli wychodzimy z zalozenia ze jest dobrze.Bede w Pon na USG to wycisne goscia jak cytryne:tak: do poki mi nie wyjasni swojej teorii,dlaczego mam niedoczynnosc?!!!!:tak:jesli mamy "czynnosc":happy:
 
reklama
Do góry