reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny gratuluję ciąż, szczególnie Tobie Anulla, bo dobrze Cie pamiętam.
Dorotav olej lniany ma dlatego taki krótki okres przydatności do spożycia, ponieważ jego kwasy tłuszczowe się utleniaja. Utlenianie juz nie leczą, mogą szkodzić.
 
reklama
Oktavi, bardzo dziękuję za wyjaśnienie, zastanawiałam się własnie czemu on ma taki krótki termin teraz już wiem :-) kupię sobie nowy. Powiedz jak się czujesz ? jak uroki ciąży ? widzę że połówka już za Tobą :tak:
 
Dorotav dziękuję, czuję się bardzo dobrze, pierwszy trymestr był niełatwy, bo oglądałam swoją uśmiechniętą buzię w odbiciu muszli, teraz jest ok. Mała Jagienka kopie, mąż maluje mieszkanie a ja się relaksuje u rodziców na Mazurach ( żeby nie wjechać oparów).
Dziewczyny, które są podlamane - ja mam AMH 0,5 lub mniej i udało się za czwartą stymulacją. Głowy do góry, in vitro to proces, który czasem musi potrwać, ale skuteczny proces najczęściej :tak:
 
Oktavi nawet nie wiedziałam że u Ciebie było tak ciężko z tym in vitro :( A najważniejsze ze sie udało.

In vitro to nie jest 100% szans tylko 25-30 (średnio) więc jedno, dwa, trzy podejścia nie udane nie oznaczają że się nie zostanie rodzicem. Najwieksza przegraną jest brak walki do końca. U mnie skuteczność na transfer wyszła 33% a na ilość zarodków 25% a jestem młoda (podchodząc do ivf nie miałam skończonych 25lat), wszystkie hormony super, AHM ok.6, jedynie niedrożne jajowody, u męża też nasienie w miarę ok tylko mało. No i nie byłko tak hop siup, za pierwzysm razem tylko jedna dojrzała komórka, wiec zestawienie leków nie na każdego działa tak samo...
Dziewczyny jeszcze raz powtarzam, nie załamujcie sie tylko głowa do góry i walczcie. Dla każdej zaświeci słońce :) No i proszę nie skreślać tych słabych zarodków bo ostatnio te słabsze lepiej walczą niż te piekne... Miłego weekendu :)
 
Cześć dziewczynki

Anulla28 - Gratuluję z całego serca , beta super. Trzymam kciuki za piękny przyrost:-)

Olusia - Encorton zaczęłam łykać zaraz po punkcji no i łykam cały czas . Jeżeli chodzi o L4 to ja nie mam potrzeby brać. Siedzę w domu od wczoraj i już wysiedzieć nie mogę. Polazłabym na jakieś zakupy , na targ po świeże warzywa a tu nic M nie chce mnie puścić. Także siedzę i jedyna moja atrakcja na dziś i jutro to siedzenie w ogródku z kawą inką i jakąś gazetką lub książką:baffled:. W poniedziałek jeszcze posiedzę w domu a we wtorek chyba pojadę na jakieś 3-4 godz do pracy ale to jeszcze nie pewne.

Lilia - Nie wiem jeszcze kiedy pójdę na bete chciałbym jak najwcześniej. Chyba w poniedziałek się wybiorę to będzie 10 dpt:eek:

Kasik
- Pogoda super dlatego żal mi tak marnować te dni na siedzenie i leżenie. No cóż , dobrze , że mam ogródeczek to posiedzę i coś tam poczytam sobie żeby czas jakoś zleciał.

Asia_77 - Cieszę się że macie już podpisane dokumenty. Oby jak najszybciej zaczęła się stymulacja. Pisałaś coś że ok roku trzeba czekać to nie miejsc na tą chwilę. Kurcze to dość długo.

długowłosa
- Moim zdaniem powinnaś powtórzyć bete ze względu że każdy organizm jest inny i różnie te zarodki się zagnieżdżają. Myślę że jednak Ci się nie udało bo myślałam że bete robiłaś w 9dpt ale 3-dniowego zarodka a miałaś jednak blastka także szanse są już bardzo małe na powodzenie ale powtórzyć bete powinnaś zanim odstawisz leki . Pytałaś też o rozmrażanie zarodków. Teraz technologia jest super i większość zarodków idealnie przeżywa ten proces. Zobacz na Anullę28 też miała ostatniego blastka i to chyba nawet troszkę słabszego z tego co pamiętam i widzisz jaka piękna beta. Głowa go góry .
 
Lilu19 – ja piję 2 łyżki dziennie tego oleju: LenVitol olej lniany, tłoczony na zimno, 500ml - Portal Dbam o Zdrowie Nie można go poddawać obróbce cieplnej, ponieważ olej traci na właściwościach.
Dziekuje za odpowiedz.W takiem razie musze sobie go kupic :)
Wogole czy mogę do was dolaczyc ? kiedys sie tu udzielalam ale dawno i przez chwilkę :sorry:
W tym miesiacu bede podchodzic do Crio blastki :-) dzis dostalam @ i od 3dc zaczynam brac estrofem.
Anulla- Gratuluję bety :tak:
 
reklama
Lilu19 - ​jak najbardziej możesz do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy :) Może napisz coś o Sobie...
;-);-);-)

A wiec, mam 27 lat pochodze z malopolski ale od kilku lat mieszkam w irlandii.
Choroby to: PCO, niedrozne jajowody, hashimoto. Moj M ma dobre wyniki nasienia.
Starania od 2007r , mam za soba laparoskopie w 2010 r. po niej dwa razy zaszlam w ciaze naturalnie co widac w sygnaturze, niestety ciaze byly pozamaciczne :no: przeszlam dwie laparotomie:baffled:.
W marcu mialam histeroskopie diagnostyczna a w maju podeszlam do in vitro ( protokol z antagonistą) w klinice Bocian w Bialymstoku, z 30 pecherzykow uzyskano 12 dojrzalych komorek, 9 sie zaplodnilo, w 3 dobie wszystkie byly klasy AA wiec przetrzymano je do 5 doby. przezyly 3 blastki, transferowano mi dwie 1 AB i 1BB ale ciazy nie bylo :wściekła/y: jedna blastka 1 BB poszla do mrozenia i ja wlasnie bede odbierac :)

Mam do oddania cetrotide 0.25 data ważności 12-2014 gdyby któraś była chętna przygarnąć to proszę o info :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry