reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

BZIUMELKA gratuluję ładnego przyrostu :-) ja byłam na wizycie 16 dni po transferze i jeszcze nic nie było widać :-( a wg @ był to 5tc skończony
 
reklama
Bziumelka, radzę Lutinus pomimo że jest drogi. Pęcherzyk ciążowy widać przy bhcg około 1500, a serduszko w 6 tygodniu.
Gratuluję :-)
 
Bziumelka, super, ale rośnie! :-)Dobrze, że zwiększyłaś progesteron, podobno za dużo nie zaszkodzi. Mnie na sztucznym cyklu najlepiej podnosi progesteron lutinus, ale faktycznie do najtańszych nie należy.
 
Ja nie kumam tego progesteronu. Skoro tylko progesteron doustny lub podjęzykowy wykazywany jest we krwi to skąd wiadomo jaki jest jeżeli bierze się dopochwowo? No i po co go w ogóle badać przy przyjmowaniu dopochwowym? :confused:
 
ja z komórki się napisałam o tym progesteronie i mi wsysło posta:wściekła/y:

ja mam luteinę 200mg-mam po niej mega podrażnienie z którym ledwo sobie radzę...
wypływa tak samo jak 4 tabletki po 50mg(słynne gipsowe odlewy pochwy;-))
ale miałam jeszcze te 50mg i od przedwczoraj aplikuję po te 4 i powiem Wam ze jest lepiej z podraznieniem mimo ze to ta sama firma.

poza tym-cena-luteina 50mg kosztowała cos koło 4 zł..a luteina 200mg kosztowała mnie 144 zł i jedno opakowanie starczyło na tydzien..wiec dziękuję..wolę te 4 tabletki 3 razy dziennie sobie aplikować.

luteinę 50mg mozna wyzebrac od lekarza poz na zniżkę.
mi przynajmniej bez problemu się udalo.
nie musiałam jechać do gina.
 
Kasik: no wlasnie nie ma sensu badac krwi. Tzn mozesz zobaczyc jaki jest poziom progesteronu wytwarzanwgo przez twoj organizm. Jesli jest bardzo niski to znak ze trzeba dosc sporo suplementacji i odwrotnie. Ale na tym jego sens sie konczy. Dopochwowo wiekszosc progesteronu hest bezposrednio wchlaniane przez scianki macicy....
 
Lolitka ja 3 dpt miałam progesteron 11,58, lekarz stwierdził, że za niski więc zwiększyli mi dawki luteiny dopochwowej i dorzucili doustną na tyle, że wzrósł mi w 6 dpt do ponad 600 :szok: A możliwe, że wynik był dobry tylko nie brałam nic doustnie i dlatego nie było go we krwi.
 
reklama
Lolitka najpierw brałam 600 luteiny dopochwoeej dziennie a zwiększyli mi do 1200 dopochwowej i 600 podjęzykowej dziennie więc stanowczo za dużo :szok: Po wysokim wyniku zmniejszyli do 600 dopochwowej i 300 podjęzykowej. Całe szczęście, że progesteronu nie da się przedawkować i jego nadmiar nie wpływa na niepowodzenie.
 
Do góry