reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Zula ja wiem że to steryd, ale jest on zalecany przy procedurze in vitro, nie są to duże dawki. Max do 10 mg, a przy innych schorzeniach bierze się 20-60 mg. Może zostanę przy dawce 5 mg rano, wczoraj nie wzięłam wieczorem, a skoro dziewczyny piszą że 5 mg wystarczy to się posłucham:-) Ja encorton brałam przy IUI ale to było jakiś czas temu i pozapominałam.
Do apteki pójdę po południu i kupię acard, to może zacznę od jutra bo dziś mam 3 dc i @.
A koenzym Q10 i olej lniany zamówilam z allegro, choć koenzym łykam już ponad 5 miesiący jak i pozostałe suplementy, mam nadzieję że efekt będzie widoczny na punkcji. Dodatkowo joga, duzo wody, nie wiem jak moge sobie jeszcze pomóc.
Jeszcze migdały dziś kupię i będe wcinac do transferu, choć z endometrium nigdy nie miałam problemów.
 
jakoś nie kumam. Zalecają olej z wiesiołka a on jest bogaty w Omega 6... Oświećcie:)

Każdy olej jest mieszaniną kwasów omega 3,6,9. Czy to olej słonecznikowy, lniany czy z wiesiołka. Istotne znaczenie ma stosunek ilości omega 3 do 6. Porównaj sobie skład "omeg" oleju słonecznikowego jak i z wiesiołka. Zobacz jak duże są różnice w proporcjach.
 
Skład oleju z wiesiołka:
- kwas alfa-linolowowy (70-80%) - to jest kwas omega 3
- kwas gamma-linolenowy (10-12%) - to kwas omega 6

Dziewczyny tak jak napisałam, omega 6 jest zły - ale to na prawdę duży skrót myślowy. Dieta musi być zbilansowana. Nie możemy istnieć bez kwasów omega 6 tak samo jak bez omega 3. Tylko ω-6 jest bardziej powszechne w naszej diecie i cierpimy głównie z powodu jego nadmiaru w stosunku do ω-3.

Kwas gamma-linolenowy też jest niezbędny mimo, że to kwas ω-6. Kwas ten jest niezbędny do tworzenia prostaglandyn, wpływa także znacząco na skórę.

Także teraz wybierając się do sklepu musimy wybierać tłuszcze charakteryzujące się:
-nadwyżką kwasów n-3 nad kwasami n-6
-o niskiej zawartości kwasów nasyconych
-tłoczone na zimno z pierwszego tłoczenia
 
u mnie na oleju z wiesiołka napisali:
kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,588g w tym GLA 0,063g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,058g
kwasy tłuszczowe nasycone 0,054g
 
u mnie na oleju z wiesiołka napisali:
kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,588g w tym GLA 0,063g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,058g
kwasy tłuszczowe nasycone 0,054g

Tak już na szybko odpowiadam, bo jedną nogą jestem już w drodze do pracy.
Jak widzisz lwią część oleju z wiesiołka stanowią tłuszcze wielonienasycone. Omega 3,6,9 należą do tych kwasów. GLA to skrót od kwas gamma-linolenowy - kwas omega 6, jak widzisz jest go tylko 0,063g w stosunku do wszystkich kwasów wielonienasyconych. Pozostałą część stanowi głównie kwas alfa-linolowowy, który jest kwasem omega 3. Jednak nie zostało to ujęte w ulotce.
 
reklama
Do góry