reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja dziś miałam transfer, ale ogólnie trochę jestem podłamana, bo aż z 14 komórek z czego 10 dojrzałych zapłodniły sie tylko 3 :( I z tego dwie są kiepskiej jakości, wg embriologa raczej nie dotrwają do 5tej dobry. Ten jeden jedyny który mi dziś transferowali jest lepszy, ale nadal średni (4ta doba, nie ma nadal moruli więc trochę jest "opóźniony", ale nadal się dzieli), opisali go jako CL.12.2
Myślałam, że będzie dużo lepiej, bo i ilość komórek i same hormony są idealne, a tu ewidentnie moje komórki są słabej jakości :(
Rozumiem Cię, nie jeden raz przez to przechodziłam. Mi pobrali teraz trzy komórki bo więcej nie było. Zapłodnili dwie bo jedna niedojrzała, dziś dostałam telefon ze mrożą tylko jedna a z drugim czekają do jutra. Także szału nie ma, ale mam nadzieje ze ten jeden i ten drugi juz wcześniej zamrożony wystarczy żeby zajść w prawidłowa ciąże. Były na tym forum juz różne przypadki, te super zarodki nie dawały ciąży a te słabsze dawały sobie dobrze radę i są z tego zdrowe dzieci. Dlatego nie załamuj się niska ocena zarodka, bo to może być właśnie ten właściwy😉 Trzymam mocno kciuki i być dobrej myśli🥰
 
reklama
Ja dziś miałam transfer, ale ogólnie trochę jestem podłamana, bo aż z 14 komórek z czego 10 dojrzałych zapłodniły sie tylko 3 :( I z tego dwie są kiepskiej jakości, wg embriologa raczej nie dotrwają do 5tej dobry. Ten jeden jedyny który mi dziś transferowali jest lepszy, ale nadal średni (4ta doba, nie ma nadal moruli więc trochę jest "opóźniony", ale nadal się dzieli), opisali go jako CL.12.2
Myślałam, że będzie dużo lepiej, bo i ilość komórek i same hormony są idealne, a tu ewidentnie moje komórki są słabej jakości :(
Słabszej jakości nie oznacza, że to nie będzie akurat ten zarodek. Trzymam kciuki! 💚
 
Ja dziś miałam transfer, ale ogólnie trochę jestem podłamana, bo aż z 14 komórek z czego 10 dojrzałych zapłodniły sie tylko 3 :( I z tego dwie są kiepskiej jakości, wg embriologa raczej nie dotrwają do 5tej dobry. Ten jeden jedyny który mi dziś transferowali jest lepszy, ale nadal średni (4ta doba, nie ma nadal moruli więc trochę jest "opóźniony", ale nadal się dzieli), opisali go jako CL.12.2
Myślałam, że będzie dużo lepiej, bo i ilość komórek i same hormony są idealne, a tu ewidentnie moje komórki są słabej jakości :(
Głowa do góry, staraj się nie myśleć. Być może to ten jedyny zarodek :) Syn był jedynym mrozakiem i teraz ma 6 lat :)
Ciekawi mnie skąd wy wiecie te klasyfikacje zarodków, pytacie lekarzy o nie czy jak?
Ja na karcie z transferu nie miałam żadnych danych na temat zarodka, poza tym że "5 dniowy".
 
Głowa do góry, staraj się nie myśleć. Być może to ten jedyny zarodek :) Syn był jedynym mrozakiem i teraz ma 6 lat :)
Ciekawi mnie skąd wy wiecie te klasyfikacje zarodków, pytacie lekarzy o nie czy jak?
Ja na karcie z transferu nie miałam żadnych danych na temat zarodka, poza tym że "5 dniowy".
ja zapytałam embriologa plus na karcie transferu mam zdjęcie tego jednego zarodka i ten opis z cyferek.
A nie dali Ci takiego raportu z IVF z opisem ile w ogóle było komórek, ile dojrzałych, ile zapłodnionych, który do którego dnia dotrwał i jaka klasa? Może tam coś jest więcej
 
reklama
ja zapytałam embriologa plus na karcie transferu mam zdjęcie tego jednego zarodka i ten opis z cyferek.
A nie dali Ci takiego raportu z IVF z opisem ile w ogóle było komórek, ile dojrzałych, ile zapłodnionych, który do którego dnia dotrwał i jaka klasa? Może tam coś jest więcej
Niestety żadnego takiego raportu nie dostałam. Dzwonili do mnie chyba w trzeciej dobie, że zapłodnili 6 komórek i powstało 5 zarodków. Później zadzwonili chyba po 5 dobie że zamrozili 2 ( jeden miałam podany w maju i niestety nie udało się) i teraz został 1. Niestety żadnych oznaczeń nie znam.
 
Do góry