reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Ja bym też nie chciała sobie wybieeać płci. Z jednej strony w ciąży tak chce się wiedzieć czy córeczka czy synek ale nie chciałabym wybierać choć szczerze boję się miec córkę, że odziedziczy po mnie endometriozę i będę musiała patrzeć na jej ból. O tyle dobrze, że wiem jakie są objawy i że mogę szybko działać a to dużocrobi jednak no co ma być to będzie.
W ciazy dobrze wiedzieć ale mi sie podobal ten drezczyk emocji co maluch pokaze na usg :) i zastanawianie sie czy to chlopczyk czy dziewczynka :)
Nie masz tez pewnosci, ze na pewno odziedziczy... Twoja mama ma endometrioze?
 
reklama
W ciazy dobrze wiedzieć ale mi sie podobal ten drezczyk emocji co maluch pokaze na usg :) i zastanawianie sie czy to chlopczyk czy dziewczynka :)
Nie masz tez pewnosci, ze na pewno odziedziczy... Twoja mama ma endometrioze?
Nie moja mama nie ma ale ma moja ciocia, siostra mojego taty. Więc genetycznie to mam ewidentnie.
 
ale endo jest dziedziczone w lini matki a nie lini ojca. Mężczyźni nie przekazują tego genetycznie. Ktoś w rodzinie mamy musiał mieć, czyli siostra mamy albo jej mama itd
Od mamy wszyscy zdrowi. Dzieci od machnięcia ręką. Nikt nawet nie wie co to bol podczas okresu a ze mnie dziwaka robili że zdziwiam.
Niestety ale endo można dziedziczyć i po lini matki i ojca, czytałam już o tym wiele. Moja ciocia ma po swojej ciotce. Moja siostra np odziedziczyła łysienie androgenowe po babci, mamie taty.
 
reklama
Od mamy wszyscy zdrowi. Dzieci od machnięcia ręką. Nikt nawet nie wie co to bol podczas okresu a ze mnie dziwaka robili że zdziwiam.
Niestety ale endo można dziedziczyć i po lini matki i ojca, czytałam już o tym wiele. Moja ciocia ma po swojej ciotce. Moja siostra np odziedziczyła łysienie androgenowe po babci, mamie taty.
No ja czytałam właśnie ze tylko z lini matki można. U mnie pcos i zero owulacji. Od koedy przyszła pierwsza miesiączka kolejna dopiero po roku. Ja to byłam wybryk natury bo w rodzinie dzieci na zawołanie. Mama musiała uważać bo „wiatropylna” nawet krótko przed menopauza zaszła w ciąże ale poroniła. A okres dostała jako 10latka 😱 i od razu mega regularny mogła zegarek pod niego ustawiać. Teraz już 52 letnia kobieta i już od 2 lat jako kobieta bez okresu
 
Do góry