reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny mam pytanie.
wykryto u nas przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi , ASA.
Czy któraś z was spotkała się by przed stymulacją podawać na to sterydy dla kobiety i partnera?
 
Dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy i słów wsparcia. Jedna procedura, trzeci transfer. Poniżej moje wyniki betaHCG: 02.12.2021 137
07.12.2021 1393
14.12.2021 10097
16.12.2021 16594
28.12.2021 47209
Ostatni i przed ostatni wynik to bardzo mały przyrost. Proszę o wasze opinie.
Nie ma sensu badać przyrostów przy takich wielkościach bety, a po drugie w odstępach czasu 5 albo 8 dni. Teraz tylko USG może stwierdzić czy ciąża jest w macicy i czy prawidłowo się rozwija. Ja słyszałam serduszka przy becie 32 tyś. Idź na usg
 
Ale według dostępnego kalkulatora przyrost wynosi tylko 19 %, a powinno wzrastać o około 66%. Tracę nadzieję.
Teraz jest ważny obraz usg. Nie rób więcej usg, bo to nie ma najmniejszego sensu teraz. Teraz zwalnia beta, a później bedzie nawet chyba spadała z tego co mówił mi lekarz. Więc albo czekaj do 5 stycznia albo przyśpiesz wizytę jak się niepokoisz.
 
Dziewczyny mam pytanie.
wykryto u nas przeciwciała przeciwplemnikowe we krwi , ASA.
Czy któraś z was spotkała się by przed stymulacją podawać na to sterydy dla kobiety i partnera?
Te przeciwciała masz ty czy partner?
Jeśli ty, to one nie przeszkadzają w procedurze in vitro.
Ja mam wysokie, powyżej 1:400 i nie miałam na to nic. Zajście w ciążę przy naturalnych staraniach jest trudniejsze, te przeciwciała kumulują się w śluzie szyjkowym i mordują plemniki, dlatego nie dochodzi do zapłodnienia.
Pytałam mojej immunolozki czy da mi na to sterydy, ale powiedziała, że ta terapia jest nieskuteczna i poziom przeciwciał szybko wzrasta pomimo brania sterydu. Ale wiem, że niektórzy lekarze przepisują na to steryd. W procedurze in vitro omijasz szyjkę, bo wprowadzasz zarodek bezpośrednio do macicy,dlatego nie maja one znaczenia. Chociaż inny ginekolog miał odmienne zdanie na ten temat, ale już tam nie chodzę i nie miałam zaufania do niego. [emoji2370]
Jeśli partner ma przeciwciała, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo one mogą powodować słaba jakość nasienia.
 
Te przeciwciała masz ty czy partner?
Jeśli ty, to one nie przeszkadzają w procedurze in vitro.
Ja mam wysokie, powyżej 1:400 i nie miałam na to nic. Zajście w ciążę przy naturalnych staraniach jest trudniejsze, te przeciwciała kumulują się w śluzie szyjkowym i mordują plemniki, dlatego nie dochodzi do zapłodnienia.
Pytałam mojej immunolozki czy da mi na to sterydy, ale powiedziała, że ta terapia jest nieskuteczna i poziom przeciwciał szybko wzrasta pomimo brania sterydu. Ale wiem, że niektórzy lekarze przepisują na to steryd. W procedurze in vitro omijasz szyjkę, bo wprowadzasz zarodek bezpośrednio do macicy,dlatego nie maja one znaczenia. Chociaż inny ginekolog miał odmienne zdanie na ten temat, ale już tam nie chodzę i nie miałam zaufania do niego. [emoji2370]
Jeśli partner ma przeciwciała, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo one mogą powodować słaba jakość nasienia.
No właśnie mam i ja i mąż. We krwi.
 
reklama
Do góry