reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A jak jest liczony tydzień ciąży po in vitro??? Ja miałam transfer 14.06, i właśnie się dowiedziałam że jeżeli przed końcem mojej umowy ciąża nie będzie miała 12 tygodni to pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy , umowa do 07,09, ktoś podpowie jak to policzyć?
tutaj obliczysz z daty transferu o wieku zarodka:) Link do: Kalkulator Porodu | Oblicz termin porodu | dr Marian Malinowski | dr n. med. Marian Malinowski

także muszą przedłużyć Ci umowę :)
 
reklama
A jak jest liczony tydzień ciąży po in vitro??? Ja miałam transfer 14.06, i właśnie się dowiedziałam że jeżeli przed końcem mojej umowy ciąża nie będzie miała 12 tygodni to pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia umowy , umowa do 07,09, ktoś podpowie jak to policzyć?
jezeli mialas transfer 5 dniowego zarodka to jestes teraz 5plus 0 tydz w ciazy,porod 02.03.22
jezeli mialas transfer3 dniowego 4 plus 5 04.03.22

wg.mnie juz bedzie dawno po 12 tc
 
Dziewczyny , wiecie może po jakim czasie od poronienia można rozpocząć nowa stymulację ? Nie o chodzi o transfer bo to wiem ze min 3 pełne cykle, ale właśnie chodzi o wyprodukowanie zarodków.
 
Dziewczyny , wiecie może po jakim czasie od poronienia można rozpocząć nowa stymulację ? Nie o chodzi o transfer bo to wiem ze min 3 pełne cykle, ale właśnie chodzi o wyprodukowanie zarodków.
Ja po poronieniu w 20tc, zaczęłam stymulacje po trzecim okresie, po tym wszystkim bardzo rozjechane były te cykle. Długi protokół, więc punkcja przypadła mi mniej więcej około cztery miesiące po poronieniu. Przebadaliśmy zarodki i dopiero transfer. Mi radzono by transfer zrobić dopiero około za 6 miesięcy po poronieniu.
 
Ponoć chodzi o Toxoplazmoza że na nich najbardziej się przenosi? [emoji848] Nie wiem, zakazał to nie jem [emoji1745][emoji1745][emoji3061][emoji24] wpitalam za to czereśnie bo mają dużo jodu [emoji16]
Tokso przenosi sie na kazdym owocu czy warzywie, ktore nir jest dokładnie umyte. Trzeba na to zwracac uwage i mi gin mówiła, ze na miescie lepiej np salatki nie jeść, bo nie wiesz czy umyte.
 
Dziewczyny , wiecie może po jakim czasie od poronienia można rozpocząć nowa stymulację ? Nie o chodzi o transfer bo to wiem ze min 3 pełne cykle, ale właśnie chodzi o wyprodukowanie zarodków.
Jadę na tym samym samym wózku co Ty, 27.05 miałam łyżeczkowanie. Dzisiaj dostałam @hurraa,odczekam ten cykl i w kolejnym mam nadzieję że będę mogła przygotowywać się do stymulacji, począwszy od wyciszenia tabletkami anty... Jestem pewna, że nie będzie przeciwskazań, bo osobiście nie widzę 😃do kolejnego transferu trzeba odczekać trochę ze względu na zagojenie rany macicy, tutaj chodzi o stymulację i nie sądzę, że trzeba 3 miesiące odczekać
 
Ja po poronieniu w 20tc, zaczęłam stymulacje po trzecim okresie, po tym wszystkim bardzo rozjechane były te cykle. Długi protokół, więc punkcja przypadła mi mniej więcej około cztery miesiące po poronieniu. Przebadaliśmy zarodki i dopiero transfer. Mi radzono by transfer zrobić dopiero około za 6 miesięcy po poronieniu.
Można oszaleć o tych opinii lekarzy, Tobie radzono 6 miesięcy, najczęściej pisze że 3, mój mówi, że 2 i też gdzieś tak wyczytałam, normalnie łeb pęka 🤯 w sumie to punkcję będę miała w 3 cyklu, jak zacznę niebawem przygotowywać się tabl. anty do stymulacji, potem czeka mnie hiperka, bo mój lekarz uderza z grubej rury 😄no i transfer przypadnie mi w październiku pewnie, to nawet wyjdzie 5 miesięcy od poronienia, ehh długo 😔😔
 
reklama
Do góry