reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Witam Was dziewczyny, od jakiegoś czasu śledzę Wasze posty, ale jakoś nie miałam odwagi napisać, jesteście taką fajnie zżytą grupą :) fajne babeczki z Was👌. Po krótce chce przedstawić swoją historię. Po 5 latach starań, we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęlismy przygodę z invitro. Powód zła morfologia męża, 1%, pozostałe parametry bardzo dobre, moje również. W październiku przeszłam stymulację, finalnie z 11 zarodków w 3 dobie udało się uzyskać 4 blastocysty. Pierwszy transfer w grudniu udany lecz poroniłam w 7 tygodniu....Drugi transfer miałam 16.03,obecnie jestem w 5dpt i czekam na testowanie. Chciałam się Was zapytać o przyjmowanie leku estrofemu...Mój lekarz po pierwszym udanym transferze, po pozytywnej becie, 14dpt kazał estrofem powoli odstawiać tzn brać jeszcze przez tydzień z redukcją do 2 tabletek. Byłam na cyklu sztucznym i na wszystkich stronach, portalach czytalam że tego leku nie można odstawiać przed 3 miesiącem gdyż grozi poronieniem. Z drugiej strony na stronach medycznych pisze ze leków z estrogenami nie przyjmuje się w ciąży gdyż może spowodować poważne uszkodzenia płodu.. Proszę napiszcie jakie macie zalecenia od swoich lekarzy 🙏🙏🙏 z jednej strony sama nie rozumiem zasadności przyjmowania tego leku, gdyż jest on produkowany w jajnikach i organizm sam powinien go produkować po odstawieniu leku. Progesteron wiadomo, że trzeba bo nie ma ciałka żółtego w cyklu sztucznym.
Ja jestem 7+1 i od 14 brałam 2x1 estrofem a od dzisiaj 1x1. Wcześniej brałam 3x1😊
 
Hejka. Ja jutro robie 3weryfikacje 😔 Ale jakoś tak nadzieji mi brak 😔
Niepoważna ! Zobaczysz ze będzie wszystko dobrze i nie opędzisz się od gratulacji 🥰 trzymam mocno kciuki 🤞🏻🙏🏻
Czasem te „ładne” nie dają rady a te średniaki się implantują:-) 4BB to fajny zarodek. I on nie taki średni bo ma „4” z przodu:p
Kuleżanki moje drogie a możecie mi przybliżyć te oznakowania zarodków ? Widziałam już 5aa teraz 4bb o co z tym chodzi ? Jak już wspominałam podchodzę pierwszy raz do in vitro i dla mnie to jesCZe większość to czarna magia 🙈
 
To nie sa na pewno witaminy i wolno to tylko brac przy zaleceniu lekarza.Nikt chyba ci nie powie,jakie efekty uboczne beda na przyszlosc,poniewaz nie ma zadnych badan klinicznych w grupie kobiet bioracych ten lek przy problemach immunologicznych i podchodzacych do in vitro.
Kazda z nas łyka tyle hormonow i innego swinstwa ,ze czuje sie jak tykajca bomba .
Ja tez bralam accofil,jedyne co mi pani immunolog powiedziala,ze zdrowy organizm szybko wraca po tym do normy,natomiast nie wiadomo jak sie zachowa w przypadku choroby onkokölogicznej i potrzeby brania tego leku w tym momencie.Ale takie rozwazania mozemy przy kazdym leku robic.
Wielu osobom to pomoglo zajsc w ciaze i mysle ze jesli lekarz to zaleca to powinnas go posluchac,chociaz wiadomo ze na koncu to twoja decyzja.
Tak. Decyduję się. Macie rację. Nie ma co w ogóle o tym myśleć. Im więcej człowiek się straszy tym gorzej. Właśnie to chciałam usłyszeć że i wy wiecie że pomaga.
 
Omg ale mam stresa przed jutrem... Nie zdawałam sobie sprawy że aż tak stresujące to będzie 😔 czuje się jak przy pierwszym podejściu.... Tylko tym razem nie robiłam sikancow.... Chyba żałuję bo wiedziała bym na co się przygotować 🙈 z jednej strony serce podpowiada ze mogło się udać a z drugiej rozum mówi żebym się nie łudziła 😔😔😔😔 no nic byle by wytrwać do 15 jutro
 
reklama
Omg ale mam stresa przed jutrem... Nie zdawałam sobie sprawy że aż tak stresujące to będzie 😔 czuje się jak przy pierwszym podejściu.... Tylko tym razem nie robiłam sikancow.... Chyba żałuję bo wiedziała bym na co się przygotować 🙈 z jednej strony serce podpowiada ze mogło się udać a z drugiej rozum mówi żebym się nie łudziła 😔😔😔😔 no nic byle by wytrwać do 15 jutro

Trzymam mocno kciuki kochana ✊✊✊😘
 
Ostatnia edycja:
Do góry