reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@Aduś16 Rozumiem Cie doskonale bo ja na ivf dojeżdżam do Krakowa z Irlandii. W drugiej części cyklu poprzedzajacego stymulacje lece na 1dzien do Pl na wizyte czy wszystko jest ok i czy mozemy zaczynac stymulke,no i wykupuje leki.Punkcje mam 12-13dc wiec od 6-7dc jestem w Pl na monitoringu. Jesli sama punkcja to tydzien a/l zdecydowanie wystarczy,z transferem 2 tyg potrzebujesz. Ja na komórki jajowe bralam
OVARIN 2X1
DHEA Eliot 25mg X 2
UBIQUINOL 200mg X 1
Slyszalam ze dhea podwyzsza NK ale jak masz transfer odroczony to jest to bez znaczenia,ja czekam na PGS,poza tym dostaje METYPRED przed transferem więc lekarz mówił zeby sie tym nie przejmować.
Mój mąż przed kazda stymulacją suplementowal sie PROFERTILEM albo ANDROVITEM, brał wit C1000mg,witE 400,cynk,selen,wit z grupyB,omegi, pil lyzeczke oleju lnianego,kilka orzechow dziennie a i tak ciągle seminogram pokazuje morfologie zero. Jak sie poprawi żywotność,to obniża ruchliwość i tak cos za cos,ale morfologia dalej leży.
Dr jest zadowolony z moich komórek,teraz w grudniu udalo Nam się zakończyć stymulacje z 4zarodkami,poprzednie dwie stymulacje daly Nam po 1slabym zarodku,wiec tu moje komórki musiały odegrać ważną rolę i musiały byc lepsze od poprzednich skoro sa 4sniezynki.
Teraz tylko doczekac się wyników PGS..
Czy Ovarin to o to chodzi ?
Ubiquinol znalazłam kilka różnych na Gemini lub Ebay UK, polecasz jakiś konkretny?
 
reklama
Jeśli chodzi o moja immunosupresyjne to brałam ewuorel immuran i calcort czyli dostępny w Polsce encirton przy transferze heparyna accofil i calcort. A co do mojej immunologii to NK dodatnie, test immunocytotoksyczny - zabijam wszystkie Kom męża w 100%, i cytokiny w trzy światy i układ HLA dodatni . Miałam szczepienia limfocytami u Sachy bez badań zgodności z mężem co tylko pogorszyło znacznie sprawę i wzmogło moje problemy immunologiczne. A leczę się u dr Sydora w Krakowie. Co do zarodkow to obecnie miałam podany zarodek 3 dniowy 1 klasy zamrożony z poprzedniego podejścia czyli pk 2 lata temu w ostatnim podejściu 3 pierwszej klasy blastocysty ale po badaniu PGS niestety genetyka się włączyła( 39 lat) i nie były do transferu. Jedynie co jeszcze mogę zrobic to AK ale najpierw muszę zrobic i powtórzyć badania immunologiczne i chyba jeszcze raz wskoczyć na leczenie. Ehhhh ostatnia szanse sobie daje z AK a tak to rezygnuje już ze starań. A co do mojej historii to tylko napisałam tak w skrócie 🥺
 
Ale tu cisza [emoji4]Mam nadzieję, że to znak, że miło spędzacie świąteczny czas[emoji4]
takie pytanko o IO, do jakiego lekarza mam się udać żeby zlecił mi wykonanie krzywej cukrowej? Internista? Endokrynolog? Diabetolog? Pytam bo mam pakiet medyczny z pracy i pierwszy raz będę dotykać tego tematu, a nawet nie wiem do kogo się umawiać...
Ja dostałam od rodzinnego A insulinowa prywatnie
 
Ale tu cisza [emoji4]Mam nadzieję, że to znak, że miło spędzacie świąteczny czas[emoji4]
takie pytanko o IO, do jakiego lekarza mam się udać żeby zlecił mi wykonanie krzywej cukrowej? Internista? Endokrynolog? Diabetolog? Pytam bo mam pakiet medyczny z pracy i pierwszy raz będę dotykać tego tematu, a nawet nie wiem do kogo się umawiać...
Najlepiej endo, ale to bez skierowania też możesz zrobić. W alabie da się na pewno.
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i poczytuje was od paru dni( jestem po transferze 3 dniowego zarodka w 10dpt test płytkowy ujemny wiec obawiam się ze kolejny raz porażka) borykam się z immunologia a z iv mam do czynienia od 2014 r. Podeszłam teraz do transferu po leczeniu immunosupresyjnym 😞 ale tez nie wyszło tak myśle. Czy możecie mi któraś z was powiedzieć jakie miałyście leczenie immunosupresyjne?

Ja w zeszłym roku byłam u doc. Pasnika w Łodzi, leczenie to w cyklu przed crio Equoral, Azatiopiryna, encorton i ranigast, a w cyklu z crio encorton i heparyna. Transfer udany 😁
U mnie nk 10%, za to cd4/cd8 5.4 i rozjazd w CBA.
Chyba @misis188 leczyla się u immunologa w Krakowie (nie pamiętam czy Sacha czy Sydor) a i tak wylądowała w Łodzi u docenta i ma ślicznego synka :)
Więc jak masz namieszane w immunologii to polecam najlepszych lekarzy :)
 
Do góry