reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ale się zdziwiłam! ja mam dwoje dzieci z kd i o niczym takim nie słyszałam, nigdzie tego nie przeczytałam, w żadnej umowie, nikt mi o niczym taki nie mówił.
Nawet do testu pappa nie podali mi daty urodzenia dawczyni, tłumacząc się pełną anonimowością.


W razie nagłej choroby lekarz może się ze mną skontaktować lub gdy dziecko skończy pełnoletność może uzyskać rok mojego urodzenia, miejsce urodzenia. Wygląd zewnętrzny czyli kolor oczu, kolor włosów i może uzyskać dostęp do badań, które wykonałam w dniu dawstwa tak mam w umowie.
A powiedz mi , jak dzieci dorosną powiesz im , że komórki były z banku? Ja bym nie mówiła.
 
U mnie bez szału - jak to lekarz powiedział... Prawy jajnik: 16, 11, 10 a lewy: 15, 10,10 czyli większe tylko2 ładnie rosną a te mniejsze prawie wcale... :( czy coś urosną to jest pytanie...
A w którym dniu najpóźniej można mieć punkcję, bo biorę leki hamujące owulację by za szybko nie pękły. Normalnie owu miałabym między 12 a 14 dc. Możliwe by punkcja była później? Ile mm może mieć największy pęcherzyk a ile najmniejszy ale taki który będzie brany pod uwagę? Sorki że tyle pytam, ale może któraś miała podobnie? :(

Nie wszystkie pęcherzyki są widoczne na usg, mi na usg lekarz powiedział że powinno być ok 10-11 a pobrali mi 17 komórek, z czego 4 były niedojrzale. Ty już bierzesz orgaluten?
 
To wszystko zależy od leków jakie będziesz mieć podczas stymulacji , nie pamiętam już jakie są wymogi przy refundacji ale wszytsko możesz na internecie sprawdzić , nawet jeśli leczysz się w prywatnej klinice tak jak większość nas to należy Ci się refundacja na leki na 3 stymulację , tylko nie pamiętam w jakiego wieku nie można przekroczyć :)
Także głowa do góry , to się są jeszcze takie duże koszty jak masz refundację :)
Dziękuję :-)
 
U mnie bez szału - jak to lekarz powiedział... Prawy jajnik: 16, 11, 10 a lewy: 15, 10,10 czyli większe tylko2 ładnie rosną a te mniejsze prawie wcale... :( czy coś urosną to jest pytanie...
A w którym dniu najpóźniej można mieć punkcję, bo biorę leki hamujące owulację by za szybko nie pękły. Normalnie owu miałabym między 12 a 14 dc. Możliwe by punkcja była później? Ile mm może mieć największy pęcherzyk a ile najmniejszy ale taki który będzie brany pod uwagę? Sorki że tyle pytam, ale może któraś miała podobnie? :(
Myślę ze bedzie ok i nie martw sie.
U mnie przy pierwszej stymulacji najmniejsze pecherzyki ktore byly dojrzale to 15mm na usg dwa dni przed punkcja. Przy drugiej stymulacji najwieksze 2 dni przed punkcja byly 22 tylko troche ich popekało przed punkcja. Ale jak widac moze byc spora rozpiętość miedzy wielkoscia pęcherzyków i mogą byc dojrzałe.
W Novum ustalaja punkcje jak pecherzyki maja między 17-20mm
Stymulacja może trwac 7-14 dni. A ktory to u ciebie dzien stymulacji?
Trzymam kciuki[emoji110]
 
reklama
Do góry