reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny mam problem. Od dziś po punkcji mam brać luteine dopochwowo. Zaaplikowalam ja koło 16.30 i niedawno będąc siku wyleciała ze mnie cała tabletka. Starałam się ja włożyć aplikatorem jak najgłębiej więc nie wiem co robię źle. Zdarzyło się Wam coś takiego?

A wypadła ci tabletka czy wyplynela taka maź po tabletce?
 
reklama
Masz racje gdy byłam w poprzedniej ciąży też bałam się cały czas raz nawet pojechałam bo mała tak bardzo mnie kopałam ze myślałam ze coś nie tak mój lekarz wiedział żę będe trudną pacjentką
 
Niestety tabletka. Do luteiny dołączony jest taki aplikator i nim to aplikuje tabletkę. Na noc mam włożyć kolejną. Zobaczę czy rano znowu będzie to samo.

Ja nie korzystalam z aplikatora tylko palcem sobie aplikowalam. Wtedy łatwiej uniknąć podrażnienia i masz pewność że tabletka się 'trzyma'. Przy poprzednim transferze korzystalam z aplikatora i niestety skończyło się infekcja. Teraz na szczęście obyło się bez.
Luteina wchłania się dość szybko, bo do 2-3 godz. po aplikacji, to co potem wypływa to otoczka tabletki i niestety ona może trochę podrażniac.
 
Ja nie korzystalam z aplikatora tylko palcem sobie aplikowalam. Wtedy łatwiej uniknąć podrażnienia i masz pewność że tabletka się 'trzyma'. Przy poprzednim transferze korzystalam z aplikatora i niestety skończyło się infekcja. Teraz na szczęście obyło się bez.
Luteina wchłania się dość szybko, bo do 2-3 godz. po aplikacji, to co potem wypływa to otoczka tabletki i niestety ona może trochę podrażniac.

W takim razie spróbuje palcem, może będzie się lepiej trzymało tak jak piszesz. Dziękuję za pomoc :)
 
Dziewczyny mam problem. Od dziś po punkcji mam brać luteine dopochwowo. Zaaplikowalam ja koło 16.30 i niedawno będąc siku wyleciała ze mnie cała tabletka. Starałam się ja włożyć aplikatorem jak najgłębiej więc nie wiem co robię źle. Zdarzyło się Wam coś takiego?

Ja tez nie uzywalam tego aplikatora a jak lutinus aplikuje to tez jak najglebiej, palcem mozna bardziej ‘manewrowac’ gdzie ta tabletka sie umiejscowi. Jesli by ci sie to znowu zdarzylo moze warto z lekarzem poruszyc temat, moze zmieni Ci forme progesteronu zeby miec pewnosc, ze on dziala.
 
reklama
Możesz być w tej grupie osób, u których łożysko przejmuje wszystkie funkcje między 18 a 20 tyg, więc przynajmniej do końca 20 tyg bierz ten progesteron. Biologia to nie matematyka, mój gin przed odstawieniem robił mi badania progesteronu żeby potwierdzić czy też czasem nie potrzebuje brać dłużej, więc to chyba nie jest takie nietypowe

Dziekuje kochana, tak tak na pewno bede brac dzis poczatek 19tyg. Najwazniejsze to z glowa to odstawiac i obserwowac szczegolnie, ze u mnie zawsze jakies przygody z progesteronem. Dziekuje za rade [emoji173]️
 
Do góry