reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Rozumiem Cię doskonale bo nam też nigdy nie udało się niczego zamrozić. Tylko, że u Ciebie jest dużo komórek a mało z nich zarodków natomiast u mnie bardzo mało komórek. Z pierwszej stymulacji mieliśmy 4 komórki i tylko jeden zarodek. Lekarz uznał, że szkoda robić tą stymulację bo słabo reaguję na leki. Za drugim razem podeszliśmy więc na naturalnym cyklu tylko na Clo i też był jeden zarodek. Skoro efekt taki sam to trzeci raz planujemy również podejść na naturalnym. Jedyna różnica u mnie była taka, że zarodek na cyklu naturalnym był dużo lepszej jakości niż ten po cyklu stymulowanym. Tak czy inaczej trzymam kciuki, żeby ten który zabrałaś z Tobą został :)
Dziękuję za podpowiedź. Już przed 3 stymulacją myślałam o ivf na cyklu naturalnym, ale lekarz mi to wybył z głowy. Twój przypadek pokazuje, że może jednak nie jest to taki zły pomysł. Mam prośbę, czy możesz napisać jak wygląda takie podejście?
 
reklama
@annemarie co 2tyg kaza kontrolowac bete az nie spadnie do 0,zeby sprawdzic czy w ogole prawidlowo spada. Rok temu spadala mi prawie 2 miesiace, wzieli mnie w koncu na histero, nic nie wyszlo i dopiero po kolejnym okresie spadlo do 0. Czekam teraz na tel od lekarki. Zobacze co powie.
Tak strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzić. Bardzo współczuję. Trzymam mocno kciuki, aby jednak okazało się, że 1 zarodeczek jest z Tobą. Trzymaj się kochana.
 
Tak strasznie mi przykro, że musisz przez to przechodzić. Bardzo współczuję. Trzymam mocno kciuki, aby jednak okazało się, że 1 zarodeczek jest z Tobą. Trzymaj się kochana.
Dzięki. Niestety to moja 6 ciaza, z pierwszej mam syna, a potem 5 poronien, wiec nie liczę na cud, ale muszę miec pewność, ze lekarze wiedza co robia. Musze jeszcze pogrzebac w immunologii, za malo się doinformowalam najwyraźniej.
 
Dziękuję za podpowiedź. Już przed 3 stymulacją myślałam o ivf na cyklu naturalnym, ale lekarz mi to wybył z głowy. Twój przypadek pokazuje, że może jednak nie jest to taki zły pomysł. Mam prośbę, czy możesz napisać jak wygląda takie podejście?

Od 2 do 6 dnia cyklu brałam Clo,pierwsze usg miałam chyba w 9 dniu cyklu i pozniej standardowo co jakieś 2 dni.Dostałam ten zastrzyk,żeby mi nie pękł pęcherzyk za szybko,Cetrotide a później standardowo Ovitrelle i punkcja. Reszta wygląda tak samo. Plus dla organizmu taki,ze nie pakuję w siebie aż tyle tego co przy normalnej stymulacji i w razie niepowodzenia właściwie nie ma konieczności czekania iluś cykli,żeby próbować znowu. Wspomagam się tez na poprawienie jakości komórek suplementami (witamina e 400 2xdziennie, koenzym q10 2xdziennie, selen 1xdziennie,Prenatal Uno 1xdziennie i witamina d 4 kropelki dziennie). Jeżeli tak czy siak był u mnie jeden zarodek to lekarz mówi,ze w moim przypadku trzeba spróbować kilka razy na cyklu naturalnym.Dodał tez,ze około 35 procent ciąż jakie uzyskują w klinice to te z naturalnych cykli.
 
Witam się w 1 dc. Za tydzień w środę mam wizytę u lekarza (9dc) i mam zrobić kilka badań TSH, antyTPO, prolaktynę, tylko nie wiem w którym dniu cyklu? Czy 2 lub 3 będzie ok czy później?
 
Od 2 do 6 dnia cyklu brałam Clo,pierwsze usg miałam chyba w 9 dniu cyklu i pozniej standardowo co jakieś 2 dni.Dostałam ten zastrzyk,żeby mi nie pękł pęcherzyk za szybko,Cetrotide a później standardowo Ovitrelle i punkcja. Reszta wygląda tak samo. Plus dla organizmu taki,ze nie pakuję w siebie aż tyle tego co przy normalnej stymulacji i w razie niepowodzenia właściwie nie ma konieczności czekania iluś cykli,żeby próbować znowu. Wspomagam się tez na poprawienie jakości komórek suplementami (witamina e 400 2xdziennie, koenzym q10 2xdziennie, selen 1xdziennie,Prenatal Uno 1xdziennie i witamina d 4 kropelki dziennie). Jeżeli tak czy siak był u mnie jeden zarodek to lekarz mówi,ze w moim przypadku trzeba spróbować kilka razy na cyklu naturalnym.Dodał tez,ze około 35 procent ciąż jakie uzyskują w klinice to te z naturalnych cykli.
A jakie masz AMH?
 
@anna_kat zrób powtórkę bety za dwa dni i zobaczysz czy rośnie czy się ślimaczy. Na tym etapie może być różnie. Ale na odstawienie leków w razie co zawsze będziesz mieć czas... skoro był pęcherzyk to nadzieja jeszcze jest [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️

@kurciak [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️

Za wszystkie babeczki [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
 
reklama
Do góry