reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A z ciekawosci, jesli mozesz, ile kosztuje ivf w pradze z kd? Nie wiem czy bylabym na to gotowa, na kd w sensie, nie myslalam o tym nawet. U mnie mam wrazenie, ze zarodki nie maja szansy się rozwinac, bo gdzies wczesniej cos je niszczy, ale to tylko moje przeczucia. Zreszta, z synem udalo nam sie z 6 zarodkow lacznie, teraz mialam juz 7,kazdy sie zagniezdzal, ciezko mi uwierzyc, ze nie znalazlby sie jeden dobry genetycznie.
 
reklama
@annemarie ja z okolic Stuttgartu, w okolicy wszystkie kliniki maja podobne opinie, ja tez z aok, super ze tak ida na reke. U mnie sfinansowali mi dodatkowe trzy razy, bo przy pierwszym dziecku mialam 23 lata, poszli mi bardzo na reke. Wykorzystalam wtedy dwa razy. Po skonczonych 25 znowu przyznali mi 3 nowe proby. No to przy trzecim icsi juz na bank nie robie w de, matko, zebym to wiedziala wczesniej, ze da sie z nimi dogadac.
 
A z ciekawosci, jesli mozesz, ile kosztuje ivf w pradze z kd? Nie wiem czy bylabym na to gotowa, na kd w sensie, nie myslalam o tym nawet. U mnie mam wrazenie, ze zarodki nie maja szansy się rozwinac, bo gdzies wczesniej cos je niszczy, ale to tylko moje przeczucia. Zreszta, z synem udalo nam sie z 6 zarodkow lacznie, teraz mialam juz 7,kazdy sie zagniezdzal, ciezko mi uwierzyc, ze nie znalazlby sie jeden dobry genetycznie.
Ania , przypuszcza ze za mloda jestes na KD , chociaz czasem jakos zarodkow nie ma nic wspolnego z mlodym wiekiem. Moze musicie dluzej poprobowac zeby znalezc ten jeden doskonaly.Wazne zeby sobie wytyczyc jakas granice, dokad tak dzialacie a kiedy czas zmienic taktyke. Z dawczynia robia tylko ICSI w polaczeniu z PICSI i monitoringiem zarodkow. To jest podstawa do ktorej dokladane sa rozne inne metody w zaleznosci od problemu. Cenowo zaczyna sie od 6000€
 
@annemarie ja z okolic Stuttgartu, w okolicy wszystkie kliniki maja podobne opinie, ja tez z aok, super ze tak ida na reke. U mnie sfinansowali mi dodatkowe trzy razy, bo przy pierwszym dziecku mialam 23 lata, poszli mi bardzo na reke. Wykorzystalam wtedy dwa razy. Po skonczonych 25 znowu przyznali mi 3 nowe proby. No to przy trzecim icsi juz na bank nie robie w de, matko, zebym to wiedziala wczesniej, ze da sie z nimi dogadac.
To jasne atakuj w Pl, oczywiscie nikt ci tu gruszek na wierzbie nie bedzie tez obiecywal, ale w porownaniu z tym niem. ciemnogrodem( @gosia;)) to juz napewno najlepsza opcja.
 
cześć dziewczyny właśnie zaczytałam się w Wasze ostatnie posty, też mieszkam w DE, dokładnie w Dusseldorf i Wy podchodziłyście tu do ivf na kasę czy jak to rozwiązywałyście ?
 
Ten estradiol trochę wysoki. Jajka powinny być ładne. Uważaj tylko na hiperkę. Zobacz co będzie dalej i jak się da, to faktycznie trzeba kuć żelazo póki gorące;) A kiedy masz termin punkcji?

Punkcja prawdopodobnie w przyszły czwartek, ale to w poniedziałek na wizycie się okaże. Wtedy transfer byłby w sobotę.

Ale mieliśmy akcję rano - wczoraj wykupiłam menopur, ale pani z apteki nie zaproponowała mi do tego strzykawek ani igieł, a ja jakoś o tym nie pomyślałam... Chcemy dziś robić zastrzyk, a tu nie ma czym. Biegiem szukaliśmy otwartej apteki i już w aptece zrobiliśmy iniekcję, bo już była 10.00... A takie mieliśmy plany, że po tygodniu biegania wreszcie w niedzielę odpoczniemy... ech.
 
To jasne atakuj w Pl, oczywiscie nikt ci tu gruszek na wierzbie nie bedzie tez obiecywal, ale w porownaniu z tym niem. ciemnogrodem( @gosia;)) to juz napewno najlepsza opcja.
Heh, w to wierze akurat [emoji16]
no coz, ja mam 27 lat. Wiec o kd nie myslalam. Moja granica to te zarodki co mam plus ewentualnie, co juz dla mnie jest ciezkie do zniesienia, kolejne ICSI, to moja granica. Zyje w zawieszeniu, nie pracuje, bo maly poszedl dopiero do przedszkola, a teraz przy ciaglych ciazowo poronieniowych cyklach nie ma sensu nic zaczynac. Kupno mieszkania nadal w zawieszeniu, bo nawet nie wiadomo co kupic. Takie zycie, ze mamy juz dosc. Mysle, ze z 1-1,5roku pociagniemy i koniec. Nawet Stary mowi, ze woli mnie w tych przerwach miedzycyklowych, bo w czasie prob jestem zestresowana i znerwicowana- nie do zniesienia jednym slowem. Od 6tys to jeszcze do przelkniecia, chociaz nie wiem czy to dla mnie. Ja to bym najchetniej wynajela surogatke, ale tu ceny sa juz niestety zaporowe.
 
cześć dziewczyny właśnie zaczytałam się w Wasze ostatnie posty, też mieszkam w DE, dokładnie w Dusseldorf i Wy podchodziłyście tu do ivf na kasę czy jak to rozwiązywałyście ?
Zalezy ile masz lat. Jesli ponizej 25 to jakas kasa na pewno zrobi Ci wyjatek i dostaniesz 3 cykle na kase (50-100% zwrotu w zaleznosci od kasy). Jesli masz 25-42( ogolnie przyjete 40,ale niektore robia wyjatki i w te strone) masz refundacje zapewniona (50-100% w zaleznosci od kasy). Jak masz robic prywatnie to jedz do pl, lepiej i taniej.
 
reklama
Do góry