reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kochane zapytam moze pamietacie jak u was na tych testach pappe byly te prawdopodobienstwa wyliczone bo u mnie wyszlo ruzyko chorob niskie, i pozniej jest wyszczegolnione zespol Patau, Edwardsa prawdopodobienstwo 1:100tys wiec bardzo niskie a zespol downa 1:6189 wiec to duzo wyzsze. Probowalam znalezc badania z pierwszej ciazy ale nie moge sie dokopac. Przeziernosc karkowa byla na isg bardzo dobra 1.4mm wiec mam nadzieje, ze to ryzyko nie kest wysokie, tylko dlatego kwestionuke bo duzo wyzszy wynik niz te dwie inne chorobu. Ktos ma jakies doswiadczenie z tym?

Mieciu, luzik! Ja mam bardzo podobnie, dwa pozostałe wyniki są dużo mniej prawdopodobne, przy zd miałam coś koło 1:6k lub 1:7k. Lekarka mi też wyjaśniła, że tamte dwa zespoły są statystycznie rzadsze, więc wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj, że to statystyka a do statystyki wlicza się nasz wiek :p zajmij się wyprawka! :D
 
Kochane zapytam moze pamietacie jak u was na tych testach pappe byly te prawdopodobienstwa wyliczone bo u mnie wyszlo ruzyko chorob niskie, i pozniej jest wyszczegolnione zespol Patau, Edwardsa prawdopodobienstwo 1:100tys wiec bardzo niskie a zespol downa 1:6189 wiec to duzo wyzsze. Probowalam znalezc badania z pierwszej ciazy ale nie moge sie dokopac. Przeziernosc karkowa byla na isg bardzo dobra 1.4mm wiec mam nadzieje, ze to ryzyko nie kest wysokie, tylko dlatego kwestionuke bo duzo wyzszy wynik niz te dwie inne chorobu. Ktos ma jakies doswiadczenie z tym?
Zazwyczaj jest taka różnica bo w populacji dużo częściej zdarza się zespół Downa nie martw się ja mam nawet nieco wyższe i lekarz powiedział że nie ma się co przejmiwac
 
Mieciu, luzik! Ja mam bardzo podobnie, dwa pozostałe wyniki są dużo mniej prawdopodobne, przy zd miałam coś koło 1:6k lub 1:7k. Lekarka mi też wyjaśniła, że tamte dwa zespoły są statystycznie rzadsze, więc wyniki są bardzo dobre. Pamiętaj, że to statystyka a do statystyki wlicza się nasz wiek :p zajmij się wyprawka! :D

Dziekuke kochana, to uspokoilyscie mnie dziewczyny, ok juz nic nie analizuje ;) patrzylam dzis na te fajne chusty do noszenia maluchow, jeszcze sie troche boje zapeszac ale skusilam sie spojrzec na nie ;)
 
Tak , widac dokladnie dwoch dni i w wielkosci pecherzykow tez:)
On też był zaskoczony? Czy już się to zdarzało? To w sumie wiele wnosi, bo pokazuje, że czasem te 2 dni nie mają znaczenia. Ja miałam transfer szóstego dnia po owulce, bo w niedzielę nie robią w tej klinice transferów i też się udało. Zresztą jak same tego doświadczamy, to zarodki różnie się rozwijają i nie zawsze w 5 dobie są już blastocystami a mimo to rodzą się z takich zarodków zdrowie dzieci. [emoji4]
 
On też był zaskoczony? Czy już się to zdarzało? To w sumie wiele wnosi, bo pokazuje, że czasem te 2 dni nie mają znaczenia. Ja miałam transfer szóstego dnia po owulce, bo w niedzielę nie robią w tej klinice transferów i też się udało. Zresztą jak same tego doświadczamy, to zarodki różnie się rozwijają i nie zawsze w 5 dobie są już blastocystami a mimo to rodzą się z takich zarodków zdrowie dzieci. [emoji4]
Moj lekarz to ostoja spokoju chociaz w pierwszym momencie ta roznica tez go nieco zmartwila. jak mu powiedzialam ze mialam implantowana 5 dniowa blastke i 3 dniowy zarodek to sie uspokoil. Sprawdzil w komputerze wymiary i wyszlo dokkadnie dwa dni roznicy. Nie mial chyba jeszcze pacjentki po takim transferze. Ogolnie bardzo pozytywnie to wyszlo❤️
 
reklama
Do góry