reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Szczescie1986 Kurde, miałam się nie wypowiadać [emoji6] ale napisze co u nas dr sprawdzał przy małej ilości plemników (czytaj na poziomie 2-4 mln):
- co najmniej dwukrotne badanie nasienia w odstępach co najmniej 3 miesięcznych
- posiew nasienia
- usg jąder, żeby wykluczyć żylaki powózka
- badania genetyczne (kariotypy, AZF, CFTR)
- chromatyna plemnikowa
- test MAR
- badania hormonalne
Tak w skrócie to chyba tyle co mi przychodzi do głowy.
W przypadku zleconej suplementacji były kolejne badania nasienia.
O wlasnie[emoji4] Jak cos suplementujecie to dobrze sprawdzac po jakims czasie nasienie, u nas byly to okresy ok 3 miesieczne [emoji4]
 
MOSOME i badanie nasienia komplet. Cokolwiek by to nie znaczyło
Jejku kto to Ci zlecił? Bo pieron wie co.sie pod tym kompletem kryje. Pewno posiew ale.co jeszcze? Moze jest tu ktis z Rzeszowa i Ci podpowie gdzie zrobic. Moj m robił w cuechocinku tylko na to sie trzeba zapisywać-przynajmniej na MSONE jak mnie pamiec nie myli.
 
Głupoty gadasz już z tego gorąca [emoji14] testy ci wychodzą z krechą ciemniejsza, to chyba nie spodziewasz się że będzie niska.
Oj kochana. Czekamy i wierzymy [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
Mieciu się zachowuje zupełnie jak ja. Miałam tę samą schizę. II krechy szybko się pojawiały po transferze ale i tak z tyłu głowy był strach. Przy czym ja w dniu bety zrobiłam test, który się okazał być wadliwy i kreska wyszła blada i rozlana. No ale jak byłam niecierpliwa, to miałam za swoje.

Tak więc Mieciu, wdech wydech. Spokojnie. Powinno być dobrze. [emoji8]
 
@sksk my leczylismy sie u Grettki i jak chcielismy powtorzyc badania to kazal zrobic MSONE, posiew o analize fragnentacji chromatynt dna plemnikow. Tylko zebu nas nie bylo problrmu z czynnikiem meskim, wyniki nasienia z pierwszej procedury w Ciechocinku byly ok tylko my sie uparlismy ze chcemy.
 
reklama
Jejku kto to Ci zlecił? Bo pieron wie co.sie pod tym kompletem kryje. Pewno posiew ale.co jeszcze? Moze jest tu ktis z Rzeszowa i Ci podpowie gdzie zrobic. Moj m robił w cuechocinku tylko na to sie trzeba zapisywać-przynajmniej na MSONE jak mnie pamiec nie myli.
U nas jeszcze nie wiadomo, nigdy jeszcze nie miał robionych, a zlecił nam to Miercik. Napewno trzeba się umawiać,mam nadzieję, że nie sma tam kolejek i nie trzeba będzie tyle długo czekać
 
Do góry