reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

U psychologa gadasz chyba o czym chcesz, może Ci seria spotkań pomóc, ale L4 nie dostaniesz. Psychiatra zrobi wywiad (życiorys, stan zdrowia, z czym przychodzisz), przepisze leki, ewent.zleci badania, może dać zwolnienie. Ja bylam u neurologa z bólem pleców, dr stwierdziła że to na tle nerwowym i też zaczęła leczyć głowę:)
Dzieki, nie wiedzialam, ze psycholog nie wydaje zwolnien. Kiedys dostalam leki psychotropowe od rodzinnego, mialam problemy z polykaniem pokarmu przez to ze cos mi stanelo. Powiem szczerze, ze wzielam tylko jedna jedyna tabletke i nic wiecej. Bylam taka przerazona jak odplynelam po tabletce. Wszystko wokol bylo mi absolutnie obojetne, czulam ze nie mam kontroli nad soba, w sensie takim, ze nie chcialam byc tak osowiala a tu taka sytuacja. Nie chcialabym zadnych lekow, samej rozmowy tylko.
Felia miałam w swoim życiu tak jak ty wrażenie że pasma nieszczęść ciągną się jeden po drugim. Żyłam w stresie i napięciu kilka lat niestety to wpłynęło na ogólny stan zdrowia. W kulminacyjnym momencie gdy wszystko wybuchło pomógł mi psycholog z krk rok chodziłam on zadawał pytania ja na nie odpowiadałam i nagle usłyszałam swoj glos i zrozumiałam że nie miałam szans przejść przez to wszystko bez szwanku, że to nie moja wina że nie wytrzymałam, że to załamanie musiało przyjść. Mnie pomógł jak chcesz dam ci namiary, psycholog nie jest przrreklamowany tylko trzeba trafić do dobrego. Najpierw poszłam do innego a on cala wizytę rysował wykresy i zaczął mi wmawiać takie rzeczy kt wogóle nie miały miejsca. Buziaki i trzymaj się
Napisalam priv, dziekuje za namiary :) orientujesz sie, czy do tego z polecenia mozna pojsc tez z facetem? Mysle, ze w niektorych kwestiach byloby to dla nas dobrym rozwiazaniem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mam do was pytanie odnosnie lekow podczas stymulacji. Czy zazywanie antybiotyku -niestety rozchorowalam sie- moze wplynac na jakosc komorek? Rozmyslam, czy nie powinnam probowac tabletkami do ssania, goracymi herbatkami i inhalacjami zamiast anty. Chociaz z drugiej strony, obawiam sie ze jak to nie pomoze to bede czula sie gorzej :/
 
Hej dziewczyny, mój naturalny cud zaraz się zakończy... Byłam u lekarza bo pojawiło się małe plamienie. Zrobił usg, była czarna kropka długości 0,5 cm. Powiedział, że to wczesna ciaża, taka 4tg, ale powiedziałam, że to nie możliwe, że taka wczesna bo doskonale wiem kiedy był stosunek i był dużo wcześniej. Dał lutinuska i kazał jeszcze poczekać. Dzis zrobiłam betę 780 ;(. Kalkulator wyliczył: "Twój średni dwudniowy przyrost hormonu beta HCG to -2100 mlU/ml (-1129.4%)".
Nie wiem co robić...
Strasznie smutne wieści :(. Bardzo mi przykro....
Ale powiem ci z doświadczenia ze nawet taki stracony mały cud daje sile w staraniach. Daje nadzieje ze wszystko możliwe
 
Cześć Dziewczyny,wczoraj nic już nie pisałam,bo tak mnie za przeproszeniem ściorała ta punkcja, całą drogę powrotną wymiotowałam,a jak się położyłam spać,to z małymi przerwami spałam do dzisiaj rana. Pobrali 15 komórek,ale dzisiaj dzwoniła pani embriolog i mówiła,że tylko 6 się nadawało do zapłodnienia. Rozmawiałam wczoraj z pania doktor i za bardzo jej nie zrozumiałam. Pytałam o kriotransfer i powiedziała mi,że wizyta 10-12 dnia i jeśli wszystko będzie ok,to włączają leki. I teraz jak głupia myślę czy 10-12 dzień po punkcji czy dzień cyklu. Możecie mi podpowiedzieć? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć Dziewczyny,wczoraj nic już nie pisałam,bo tak mnie za przeproszeniem ściorała ta punkcja, całą drogę powrotną wymiotowałam,a jak się położyłam spać,to z małymi przerwami spałam do dzisiaj rana. Pobrali 15 komórek,ale dzisiaj dzwoniła pani embriolog i mówiła,że tylko 6 się nadawało do zapłodnienia. Zapłodniły się wszystkie,ale u nas jest czynnik męski,więc decydująca będzie 3 doba. Jeśli będzie co, to zamrozimy część wcześniej,a część potrzymamy do 5 doby. I mam pytanko. Bo rozmawiałam wczoraj z pania doktor i za bardzo jej nie zrozumiałam. Pytałam o kriotransfer i powiedziała mi,że wizyta 10-12 dnia i jeśli wszystko będzie ok,to włączają leki. I teraz jak głupia myślę czy 10-12 dzień po punkcji czy dzień cyklu. Możecie mi podpowiedzieć? :)
Moze chce Ci zrobic transfer na cyklu naturalnym? To w tedy bym poszla tego 10dc. Ona chyba lubi transfery na naturalnym bo mi tez proponowala. Ale ja zawsze szlam na cyklu sztucznym i umawialam sie pod koniec cyklu
 
Wiem to wszystko. ;) zostaję tam na najbliższy transfer, bo tak naprawdę nie wiem, do kogo trafię a tu już wiem, co i jak. Lekarz, do którego chciałam się przenieść ma wolne terminy na jesień dopiero. A w przypadku nieudanego podejścia, to na jesień będę już w Ciechocinku. ;)
Ten Wasz Ciechocinek....;) trzymam kciuki aby nie był potrzebny. A encorton masz ??
 
Moze chce Ci zrobic transfer na cyklu naturalnym? To w tedy bym poszla tego 10dc. Ona chyba lubi transfery na naturalnym bo mi tez proponowala. Ale ja zawsze szlam na cyklu sztucznym i umawialam sie pod koniec cyklu
Na pewno mówiła coś o tabletkach,to chyba nie na naturalnym...Kurcze nie znam się na tym zupełnie,a gadałam z nią zaraz po przebudzeniu się po punkcji i zapamiętałam tylko te 10-12 dni,ale od czego to już nie :D
 
reklama
Na pewno mówiła coś o tabletkach,to chyba nie na naturalnym...Kurcze nie znam się na tym zupełnie,a gadałam z nią zaraz po przebudzeniu się po punkcji i zapamiętałam tylko te 10-12 dni,ale od czego to już nie :D
Jesli na sztucznym chce transfer zrobic to zaczynacz z estradiolem od 2-3dc, okolo 10 masz wizyte i mierzenie endometrium zaleznie od wyniku powie ci kiedy dolaczyc progesteron i kiedy transfer.

Jesli na naturalnym , wizyka jest tez okolo 10-12 dzien w celu sprawdzenia kiedy owulacja bedzie, i wyznaczy ci termin transferu.
 
Do góry