reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
To AMH jest dla mnie nie do końca wiarygodne właśnie, bo miałam badane 3 razy i było tak: 0.7 - po tym jak się załamałam tym wynikiem, to za miesiąc okazało się, że jestem w ciąży, robione 3 lata później - już po poronieniu było 1.23, a pod koniec zeszłego roku 0.76, więc jak to mawia mój doktor- to tylko liczba, która wskazuje moze wskazywac pewne tendencje, ale niczego nie przesądza....

No właśnie od wielu osób słyszałam, że ten wynik tak się waha nie wiadomo dlaczego. Ja po moim wyniku też się załamałam a w czwartek idę sprawdzić drugi raz po jakiś 2-3 miesiącach od wyniku pierwszego. Ale ogólnie to myślę teraz, że jak owulacja jest, pęcherzyki są to nie ma co się tym amh specjalnie przejmować.
 
Invimed Wrocław
Ja miałam 3 transfery i jedna inseminacje na naturalnym cyklu w Invimedzie Warszawskim, dokładnie taki maja schemat. Mój były lekarz prowadzacy tworzył albo współtworzył program E-owulacja polegający na tym ze wprowadzasz stężenia hormonow i ci ten program mówi dokładnie takie komendy - ze powtórzyć za 48h np. jak jesteś na pare dni przed ovu. Co by się zgadzało z tego co pisalas o wielkości pęcherzyka. Jak się zalogujesz możesz bezpłatnie sobie z tego programu korzystać i będziesz wiedziała co ci lekarz powie przed wizyta jeszcze :) Jak będzie potwierdzone ze była owulacja zaczynasz brac progesteron tyle dni ile ma zarodek i potem transfer.
 
Ja miałam 3 transfery i jedna inseminacje na naturalnym cyklu w Invimedzie Warszawskim, dokładnie taki maja schemat. Mój były lekarz prowadzacy tworzył albo współtworzył program E-owulacja polegający na tym ze wprowadzasz stężenia hormonow i ci ten program mówi dokładnie takie komendy - ze powtórzyć za 48h np. jak jesteś na pare dni przed ovu. Co by się zgadzało z tego co pisalas o wielkości pęcherzyka. Jak się zalogujesz możesz bezpłatnie sobie z tego programu korzystać i będziesz wiedziała co ci lekarz powie przed wizyta jeszcze :) Jak będzie potwierdzone ze była owulacja zaczynasz brac progesteron tyle dni ile ma zarodek i potem transfer.
Widzisz, to wiele tłumaczy ale martwię się, że jeśli owulka była wczoraj a wyniki będą dopiero dzisiaj to co? Lipa? :(
Czy nie będzie za późno na progesteron?
 
To AMH jest dla mnie nie do końca wiarygodne właśnie, bo miałam badane 3 razy i było tak: 0.7 - po tym jak się załamałam tym wynikiem, to za miesiąc okazało się, że jestem w ciąży, robione 3 lata później - już po poronieniu było 1.23, a pod koniec zeszłego roku 0.76, więc jak to mawia mój doktor- to tylko liczba, która wskazuje moze wskazywac pewne tendencje, ale niczego nie przesądza....
Ja też nie wierze do końca w to badanie. Kwiecień 2017- 2.8, kwiecień 2018- 1.28 Spadło mi przez rok o ponad połowę, lekarz złapał się za głowę i stwierdził, że może jakaś drobna infekcja odbiła się tymczasowo na jajnikach, a przecież amh powinno być niezależne od przeziębień, dnia cyklu itd. Moje komórki przy in vitro ładne były, więc skąd niby taki spadek. Za rok powtórze badanie z ciekawości.
 
@Justin87
Zwykle zaczynałam brac dzień po owulce, albo wieczorem jak lekarz uznał ze była w nocy.

A czemu tak długo na wyniki czekasz tych hormonow? O której krew oddawalaś? Bo u mnie jeśli odda się do 10/11 to wyniki są po południu tego samego dnia w Invimed - daja je do synevo na cito w Warszawie.

Po drugie na cyklu naturalnym sama progesteron wytwarzasz. Ja pierwszy cykl miałam w ogóle bez progesteronu. Potem się już umierałam ze chce przyjmować jeszcze dodatkowy. Ale wiem ze sporo maja ciąż w invimed bez hormonow żadnych na cyklach naturalnych
 
reklama
@Justin87 a na pewno nie masz tych wynikow on line gdzies dostępnych? Na synevo czy diagnostyce? Pytałaś o to?

Edit
Pomyliłam się. Jeśli dziś mialas to pobranie to wszystko pod kontrola nawet jesli wczoraj wieczorem była ta owulacja jest spokojnie czas. Mnie to zawsze lekarz jeszcze oglądał czy na pewno jajko pękło, możliwe ze taka wizyta jeszcze przed toba tylko po wynikach dadzą znać kiedy
 
Do góry