reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Tosia30 - pęcherzyków to sporo jak na moje wyniki, bo 7, ale jajeczka były 3, w tym 2 się zapłodniły, a 1 dotrwało do transferu. Ale przy tak niskim AMH chyba miałam za niskie dawki podawane leków, bo na początku tylko 225, a dr Gizler powiedział, że będę miała z 300 czy jakoś tak u niego. Więc może i stymulacja będzie lepsza... no nie wiem.

Kinga, mi tlumaczono to tak, że im niższe amh, tym więcej leków się podaje. Ja też mam niskie amh (0,8), do stymulacji dostawałam 225 gonalu f i 150 menopuru. Póżniej doszedł jeszcze antagonista. Miałam krótki protokół. Twoje amh jest obniżone, ale nie beznadziejne. Dziewczyny z takim wynikiem zachodzą równiez w naturalną ciazę. Wszystko zalezy czy nie ma innych problemów i czy w danym cyklu będzie komóreczka dobrej jakości.
 
reklama
Czesc Dziewczynki

Wczoraj popoludniu zaczal mnie pobolewac brzuch i glowa (takie troche obiawy jak przed @). Tak sobie mysle,ze moze to wynik ovitrelle, ktory wywolal owulacje. Dzis poki co czuje sie lepiej. Na razie nic nie boli.
Kilka dni temu poruszony byl temat farbowania wlosow przed transferem a powiedzcie mi jak to jest z pasemkami? Lepiej je zrobic przed crio? Jesli tak, to najlepiej ile dni przed?

Buziaki i milego dnia
 
Eevlee - ja dostałam zwolnienie od dnia punkcji(wczoraj ) do 14.09 (czyli juz po testowaniu) , lekarz nie widział żadnego problemu. pobrano mi 18 komórek jeszcze czekam na informację czy i ile się zapłodniło , jak ciś będe wiedział dam znac , jutro prosze abyście przymały za mnie kciuki , transfer o 12.40 . a póżniej trzeba tylko czekać.
 
Agapl - pasemka mozesz robic mozesz zawsze spytac fryzjera by nie dawal przy samej skorze.
Ogolnie mozna farbowac itp ale jesli chcesz dmuchac na zimno zrob sobie teraz przed i pozniej czekaj do II trymestru. zawsze tez mozesz zapytac o farbe bez amoniaku. Ale teraz przed transferem nie martw sienna zapas i idz zrob wloski.
 
Lucy777- trzymam mocno kciuki!!!!

Jezeli chodzi o farbowanie włosów,to przed transferem nie ma problemu,a jeżeli chodzi o pierwszy trymestr,to zdania na ten temat są podzielone. Moja fryzjerka mi powiedziała,ze nie ma przeciwwskazań,ponieważ są tez bardzo delikatne farby,ale powiedziała,ze mogę sie powstrzymać aż skończę trzeci miesiąc,bo nie daj Boże coś sie stanie,to żebym sobie nie wyrzucala,ze przez farbowanie włosów coś sie stało. No i chodzę z odrostami,nie przeszkadza mi to. Za długo czekałam na dzidziusia,więc nic mi sie nie stanie jeżeli nie będę piękna dwa miesiące:-).
Widze,ze w Polsce lekarze dają duzo zwolnienia,w sumie fajnie. Ja pobieranie miałam w środę,transfer miałam w sobotę a w poniedziałek maszerowalam już do pracy. Lekarze powiedzieli,ze jeżeli nie wykonuje ciężkiej pracy,to śmiało mogę iść. Tylko mam sie nie przemeczac,bo wszystko odbywa sie jak w ciazy naturalnej.
 
Karmel . własnie o to chodzi , że ja mam specyficzną pracę (kontakt z chemią (kwasy , zasady)robię prezentację dla Klientów , mnóstwo czasu spędzam w aucie i trasie , więc zapytałam , czy nie lepiej pójść na zwolnienie? Lekarz uznał , ze jak najbardziej są przesłanki ku temu , zwłaszcza , ze nie będę musiała przez ten czas nosić dość ciężkich rzeczy , skoro mogę , to korzystam , są rzeczy ważne i ważniejsze. Teraz mam trochę inne priorytety.
 
Eevlee - ja dostałam zwolnienie od dnia punkcji(wczoraj ) do 14.09 (czyli juz po testowaniu) , lekarz nie widział żadnego problemu. pobrano mi 18 komórek jeszcze czekam na informację czy i ile się zapłodniło , jak ciś będe wiedział dam znac , jutro prosze abyście przymały za mnie kciuki , transfer o 12.40 . a póżniej trzeba tylko czekać.

Lucy no to chyba idziemy łeb w łeb :-) Ja mam transfer jutro o 13.40. Wiem juz że zapłodniło się 5 komórek i nadal ładnie się dzielą a minęła własnie 2 doba :-) Wygląda na to, że testowanko będziemy robić razem :-D:-) Obyśmy cieszyły się pieknymi dwiema kreseczkami na teściku i wysoką betką! Ja dostałam L-4 na jeden dzień w dniu punkcji. Jutro na transferze będe juz po pracy więc zwolnienia nie potrzebuję, w weekend bede odpoczywać a od poniedziałku praca. Moja praca nie jest ciężka więc licze że mi nie zaszkodzi. Ale popieram, że priorytety na pewno ulegają zmianie :-)
:-)
 
JA jutro o 12.40 , więc godzinkę wcześniej, wczoraj byłam bardzo spokojna , ale dziś juz nie , więc nie wiem jak przetrwam do 12.09? Mam nadzieję ,ze Twoje życzenia się spełnią zarówno mi jak i Tobie. Nie zamierzam sie poddawać , wiem ze za 1-szym razem rzadko się udaje , ale chyba przez najblizsze dni musimy być dobrej myśli i żyć nadzieją. Niepokoi mnie tez to , że nie mam żadnej informacji z Kliniki i siedzę jak na szpilkach. Trzymaj się i daj znać jutro co i jak . Pozdrawiam.
 
reklama
Lucy, Eevlee trzymam mocno kciuki za Was!!!!
Lucy widzę, że miałaś aż 18 komórek - wow ale dużo :-), a możesz napisać jakim protokołem szłaś i co jest u Was problemem? I jak się czujesz bo tych jajeczek to naprodukowałaś :-D
 
Do góry