reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja osobiście z przygotowań to zamierzam unikać przedszkolaków bo wszędzie infekcje :) No i feminbion, wit d3, magnez muszę kupić. Pyłek pszczeli, akurat mam. Kupię sobie ananasa na pare dni przed - nie wiem czy pomoże ale zrobię sobie z niego magiczny rytuał, zagryzę nim stres... ;) I czerwonym winem zamierzam się opijać jak endo będzie rosło... Tyle, że pewnie bezalkoholowym. A co tam, jedno smaczne, drugie też... Orzechy to samo ;)

A przede wszystkim pilnuje tsh, staram się zbić poniżej 2

Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

To prawda z tym tsh
Ja mialam 3.1 niby ok Ale lekarz z ivf powiedzial lepiej zbic do ponizej 2,na co moj normalny lekarz stwarzal problemy bo musialam brac lek na thyroid,az dzwonil do kliniki mowisz thyroid sa ok ....na co lekarz z ivf powiedzial lepiej jesli bedzie wynik ponizej 2 jesli pacjentka podchodzi do ivf......
Dora niewiem co pisac ,bo nie bylam w twej sytuacja nigdy jednak czytam dlugo te forum i inne i niestety nie wszystkie zachodzimy za 1 razem ....:///
Macie mrozaczka pewnie to ten !!;))
Czytajac inne byla jedna co trzy razy wszustko od nowa musiala robic trzy stymulacje I zaszla za 3 razem ,caly czas miala tylko jeden silna zarodek...
Nie poddawaj choc domyslam sie jak ciezko ci teraz ,pozdrowki!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny po crio na sztucznym cyklu. Napiszcie mi proszę jak byłyście monitorowane. Chodzi mi o to, do jakich parametrów się dąży pod względem hormonów, endometrium, może czegoś jeszcze. Kiedy robi się pomiary. Muszę wiedzieć, bo dla mojego lekarza za dużo spraw bywa "nie istotnych" albo "nie ma sensu badać,to tylko niepotrzebny koszt". (Łącznie z moim TSH czy badaniem nasienia męża). 13 grudnia mam wizytę, zamierzam wypytać się dokładnie jak krok po kroku ma u niego przygotowanie do crio wyglądać i jeśli okaże dla mnie mało bezpieczne to albo ustalę z nim zmiany albo zmienię lekarza.
A przynajmniej będę wiedziała czego po kolei mam się spodziewać.

Przy stymulacji raz jeden miałam badane hormony (estradiol i progesteron) w 8 dniu cyklu. Może to dlatego, że prawdopodobnie miał być PGS,ale nawet bez niego, przed rozpoczęciem stymulacji, ba, nawet przed wynikiem AMH na pierwszej wizycie zapowiedział mi odroczony transfer bo dużo jajeczek się spodziewał (wykluło się 17, dojrzałych 15)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny po crio na sztucznym cyklu. Napiszcie mi proszę jak byłyście monitorowane. Chodzi mi o to, do jakich parametrów się dąży pod względem hormonów, endometrium, może czegoś jeszcze. Kiedy robi się pomiary. Muszę wiedzieć, bo dla mojego lekarza za dużo spraw bywa "nie istotnych" albo "nie ma sensu badać,to tylko niepotrzebny koszt". (Łącznie z moim TSH czy badaniem nasienia męża). 13 grudnia mam wizytę, zamierzam wypytać się dokładnie jak krok po kroku ma u niego przygotowanie do crio wyglądać i jeśli okaże dla mnie mało bezpieczne to albo ustalę z nim zmiany albo zmienię lekarza.
A przynajmniej będę wiedziała czego po kolei mam się spodziewać.

Przy stymulacji raz jeden miałam badane hormony (estradiol i progesteron) w 8 dniu cyklu. Może to dlatego, że prawdopodobnie miał być PGS,ale nawet bez niego, przed rozpoczęciem stymulacji, ba, nawet przed wynikiem AMH na pierwszej wizycie zapowiedział mi odroczony transfer bo dużo jajeczek się spodziewał (wykluło się 17, dojrzałych 15)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Koniczynka,nie dlatego. Ja u niego mała dokładnie tak samo. Przez całą stymulację tylko jedno badanie krwi na sam jej koniec. Chyba mają taką praktykę.
Jak przeszłam do Novum to się zdziwiłam, bo tam mi badali krew przy każdej wizycie, z 4 razy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny po crio na sztucznym cyklu. Napiszcie mi proszę jak byłyście monitorowane. Chodzi mi o to, do jakich parametrów się dąży pod względem hormonów, endometrium, może czegoś jeszcze. Kiedy robi się pomiary. Muszę wiedzieć, bo dla mojego lekarza za dużo spraw bywa "nie istotnych" albo "nie ma sensu badać,to tylko niepotrzebny koszt". (Łącznie z moim TSH czy badaniem nasienia męża). 13 grudnia mam wizytę, zamierzam wypytać się dokładnie jak krok po kroku ma u niego przygotowanie do crio wyglądać i jeśli okaże dla mnie mało bezpieczne to albo ustalę z nim zmiany albo zmienię lekarza.
A przynajmniej będę wiedziała czego po kolei mam się spodziewać.

Przy stymulacji raz jeden miałam badane hormony (estradiol i progesteron) w 8 dniu cyklu. Może to dlatego, że prawdopodobnie miał być PGS,ale nawet bez niego, przed rozpoczęciem stymulacji, ba, nawet przed wynikiem AMH na pierwszej wizycie zapowiedział mi odroczony transfer bo dużo jajeczek się spodziewał (wykluło się 17, dojrzałych 15)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Ja podczas stymulacji w artemidzie miałam badany estradiol co drugi dzień, USG w sprawie kontroli ilości jajek tak ssmo. W kwestii samego crio w pierwszych dwóch nieudanych transferach nie piłam wina nie jadłam orzechów ani ananasa, nie bralam nospy ani magnezu tylko witaminę d. Przy trzecim krio bralam wszystko + witamina D + femibion i jak na razie beta ładna :) mówcie sobie co chcecie może to i efekt placebo ale się udało :) Tobie też się uda trzymam kciuki :* [emoji110][emoji110][emoji110]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu was troszke podczytuje i wszystkim bardzo kibicuje jutro mam punkcje i jestem trochę przerazona ,nie samym faktem znieczulenia ale tego co bedzie po . Mam do was kochane pytanko odnośnie depilacji tam... czy jest konieczna bo ze stresu zapomniałam dopytać
 
reklama
Dziewczyny po crio na sztucznym cyklu. Napiszcie mi proszę jak byłyście monitorowane. Chodzi mi o to, do jakich parametrów się dąży pod względem hormonów, endometrium, może czegoś jeszcze. Kiedy robi się pomiary. Muszę wiedzieć, bo dla mojego lekarza za dużo spraw bywa "nie istotnych" albo "nie ma sensu badać,to tylko niepotrzebny koszt". (Łącznie z moim TSH czy badaniem nasienia męża). 13 grudnia mam wizytę, zamierzam wypytać się dokładnie jak krok po kroku ma u niego przygotowanie do crio wyglądać i jeśli okaże dla mnie mało bezpieczne to albo ustalę z nim zmiany albo zmienię lekarza.
A przynajmniej będę wiedziała czego po kolei mam się spodziewać.

Przy stymulacji raz jeden miałam badane hormony (estradiol i progesteron) w 8 dniu cyklu. Może to dlatego, że prawdopodobnie miał być PGS,ale nawet bez niego, przed rozpoczęciem stymulacji, ba, nawet przed wynikiem AMH na pierwszej wizycie zapowiedział mi odroczony transfer bo dużo jajeczek się spodziewał (wykluło się 17, dojrzałych 15)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

Jesli chodzi o crio i hodowaniu endo to ja chyba wiem wszystko. Wiec jakby co sluze rada co robic jak nie rosnie ;) mam opracowana swoja metode hehehe.

Teraz sie nie bede rozpisywac bo zaraz lykam relanium i smigam na crio.

Trzymajcie kciuki zeby maly gamon sie odmrozil, zeby lekarz mial dobra reke i zoby cholera sie udalo. Dzieki z gory ;)
 
Do góry