reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dzięki, muszę sobie po prostu to w głowie ułożyć jakoś. jutro startuję z tabletkami anty. Będę miała jeszcze 3 tygodnie, żeby się oswoić z myślą, że naprawdę już startujemy. Dla mnie te procedury są trochę skomplikowane. Czy któraś z Was może mi coś podpowiedzieć jak to wygląda tak naprawdę? Zapoznawałam się z tym jak wyglądają protokoły, ale z tego co mówi mój lekarz to mi się jakoś w żaden sposób nie klei do żadnego protokołu. Skoro teraz mam brać anty, a po miesiącu ruszamy ze stymulacją i już w następny cyklu będziemy stymulowac jajniki i podobno mieć już komórki.... to mi nie pasuje do żadnego z protokołów. jakoś. Wydawało mi się, że to rwa ze 2 cykle, a jeśli lekarz zaleci dodatkowo branie anty to to przedłuża jeszcze o miesiąc. A tu jakoś to szybko idzie chyba
P.S. z całego serca gratuluję dziewczynom którym się udało, trzymam kciuki :)

Yuffie, nie jestem taką znawczynią jak niektóre koleżanki z forum, ale wygląda to na długi protokół. Miałam taki, gdy zaszłam w ciążę z córeczką (teraz 3,5 roku). Wyglądało to tak, że brałam (jak Ty) pigułki na wyciszenie jajników, potem miesiączka i zaczyna się stymulację - daje to lekarzom większą kontrolę nam naszym organizmem. Bierzesz zastrzyki, dzięki którym zamiast 1 komórki jajowej nasz organizm doprowadza do dojrzewania kilku do kilkunastu komórek. W czasie stymulacji odbywają się badania USG, w celu sprawdzenia ilości i wielkości komórek oraz grubości endometrium. Kiedy komórki są "gotowe" (u mnie 18-20 mm), bierzesz zastrzyk wywołujący owulację i 36 godzin później (u mnie tyle było), następuje punkcja, czyli pobranie komórek. Tego samego dnia komórki jajowe są zapładniane plemnikami Twojego męża. Najpierw loteria - ile komórek się zapłodni. Potem zazwyczaj czeka się do dnia 3 lub 5 na transfer. A dalej trzeba wierzyć, że zarodek / zarodki się zagnieżdżą. To tak w skrócie.
W razie pytań, śmiało pisz.
Pozdrawiam!
 
Dzien dobry :)
Malgos powodzenia dobrych informacji i tym razem.udanego planu na kolejne podejscie :)

Jaskolcia przytul swoja kropeczke mocno scisnij nozki i nie wypuszczaj przez 9 kolejnych miesiecy :)

Mokate gratuluje jeszcze raz :) mamusiu twoja beta byla formalnoscia

S.łódź bardzo mi przykro wiem co czujesz ale nie mozemy sie poddac w nowym roku walczymy dalej o nasze marzenia :)

Zosiu gratuluje synka a wlasciwie 2 bo na bank nie bedzie dziewczyny :) ciesze sie ze ciaza zdrowo sie rozwija. Odzywaj sie czesciej :)

Ewcia nowy plan nowe mozliwosci ale troche moze ci czasu zakac te szukanie antralnych pecherzykow

Witam nowe kolezanki :)
 
Kochane kompletuje wlasbie zestaw witamin dla siebie i m na najblizsze 3 miesiace i tak.
Wspolnie: koenzym q10, selen, cynk, wit d, wit b complex, acard, pylek pszczeli wit c 1000, magnez
Ja: wit b6 wit b12 kwas foliowy w formach metylowanych femibion natal 1
M : androvit plus, navitin, wit b12, wit b6, kwas foliowy l karnityna

Jak myslicie wystarczy czy moze jeszcze cis dorzucic :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochane kompletuje wlasbie zestaw witamin dla siebie i m na najblizsze 3 miesiace i tak.
Wspolnie: koenzym q10, selen, cynk, wit d, wit b complex, acard, pylek pszczeli
Ja: wit b6 wit b12 kwas foliowy w formach metylowanych femibion natal 1
M : androvit plus, navitin, wit b12, wit b6, kwas foliowy l karnityna

Jak myslicie wystarczy czy moze jeszcze cis dorzucic :)
Ja jeszcze bralam magnez...
 
Do góry