reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czemu nie mogłaś mieć świeżego transferu? Byłaś przestymulowana?
Lekarz czy ty zdecydowałaś, że część zarodków zamrożono wcześniej? Mój obecny lekarz stwierdził, że nie powinnam czekać z mrożeniem, że zarodki które obumarły w 4 dobie w brzuchu mogły przetrwać. Ale byliśmy w rządówce, nie mieliśmy wiele do gadania. Nie wiem jak Artemida do tego podejdzie...
Tak...pobrali mi 14 kom...a moj estradiol wyniosl...9500...wiec nie bylo mowy o transferze. Kiedy zadzwonil embriolog to sam zdecydowal i mi oznajmil ze 2 kom zamrozili w 3 dobie a z reszta czekaja do 5 doby...
 
reklama
No to bardzo wysoki estradiol. Ja przy 12 komórkach miałam 2700. Pierwszy raz był 4 cyfrowy, zwykle kończyło się na 800...
 
dr Grettka pracował w Provicie ale i tam cudów nie było. Podobno jednak podejście po pacjenta lepsze niż u reszty z GynC.
Wiem bo poszłam do Provity specjalnie dla niego a teraz przeszłam do Gyncentrum. Ale znam przypadek gdzie inni lekarze mówili że nie ma szans a jedynie dr Grettka dał nadzieję ale cudów też nie obiecywał, Dziś dziecko ma roczek
 
Dziewczyny a udaje się wam coś mrozić? Ja już jestem po 3 próbach więc powinni mi zapłodnić wszystko i wszystko co zostanie powinni zamrozić. Czy mrożą zarodki inne niż blastocysty? Bo u mnie do blastek dotrwały tylko 2 :(
Ja miałam podane 2 3-dniowe zarodki, i 2 zaroki 3- dniowe zostały zamrożone. Jeden został do dalszej hodowli, gdyż wykazywał nieprawidłowości i chcieli sprawdzić czy utworzy się prawidłowa blastocysta. Jednak nie rozwijał się prawidłowo i nie został zamrożony.
W sumie to lekarz z nami nie konsultował kiedy zamrozi zarodki, zostaliśmy tylko o tym poinformowani.
 
Wiem bo poszłam do Provity specjalnie dla niego a teraz przeszłam do Gyncentrum. Ale znam przypadek gdzie inni lekarze mówili że nie ma szans a jedynie dr Grettka dał nadzieję ale cudów też nie obiecywał, Dziś dziecko ma roczek
Ja osobiście wychodzę z założenia, że lekarz cudu za nas nie wykona niestety. On może zwiększyć lub zmniejszyć dawkę leku. Może powiedzieć że przedłuża stymulację, albo ją przerwać. Myślę, że gdyby nie dr Cz, u której miałam podglądanie gdy nie było dr M, to mogłabym nie mieć tylu dojrzałych komórek co miałam. Bo kazała przedłużyć stymulacje o 2 dni, a dr M planował już jej zakończenie i punkcje. Ale ostatecznie myślę że sprawa rozgrywa się w laboratorium i wiele zależy od embriologów. Mi w GynC zarodki się rozwijały i obumierały. Na forum GynC dziewczynom niewiele zarodków docierało do mrożenia. Przynajmniej w rządówce, a tam mrozili blastocysty tylko. Dziewczyny teraz, po rządówce, mrożą wcześniej i są z tego dzieci...
 
kobity - ktos napisal Jaskolcia Acard ma takie działanie jak clexane i fragmin.

NIE NIE NIE. clexane i fragmin maja takie same dzialanie. Acard to wogole inny lek dzialajacy na cos innego i stad tez jest bez recepty (to zwykly kwas askorb)
 
Ja to napisałam. Acard nie jest heparyną, ale również zapobiega zakrzepom kw, dokładnie tak jak fragmin. W Invimedzie przykładowo, stosuje się tylko acard. A heparynę tylko przy wykrytym v-leiden.
 
sil - to zbyt duze uproszczenie:) mozna byloby z tego zdania wywnioskowac ze to zamienniki - a te leki sa dalekie od bycia zamiennikami. heparyna ma znacznie wieksze i tez inne zastosowanie w stosunku do aspiryny. :)

nie bedziemy wnikac w szczegoly - wazne zeby podkreslic ze to nie sa te same leki i powinno sie i jedne i drugie brac niezaleznie od stwierdzonych defektow krwi
 
reklama
Strasznie tu dziś wieje grozą i niezadowoleniem. A co się u Was wydarzyło pozytywnego? :)
Katherina, jak samopoczucie? Co z Twoimi bólami głowy?
Bole glowy ustaly jak tylko odstawilam estrofem...teraz biore luteine i bardzo dobrze sie czuje...
A czy to normalne ze ta luteina dopochwowa wycieka pozniej na bielizne?
Siostra opieprzyla szwagra i sam zagadal ze mnie zawiezie...
 
Do góry