reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Przy pierwszym podejściu musicie robić kariotypy? To badanie raczej się robi po kilku nieudanych próbach i jest dość drogie- w zależności od labolatorium.
Wiem dla jednej osoby 390 zł, tak musimy nie wiem dlaczego ale jak musi byc to zrobimy. Mam wrażenie, że chcą zarobić. Bo chciałam się umówić na zrobienie tego, a w rejestracji mówi mi babka, że jest urlop i dopiero można od 16 ja mówię, że po 16 nie moge bo jedziemy na wakacje! I pytam się jej czy możemy gdzieś.to jeszcze zrobić to spojrzała na mnie i mówi no jak pani musi to proszę sobie szukać! A czas oczekiwania na wyniki tego badania niby 35 dni
 
reklama
Mam nadzieję, że wiedza co robią i dlatego są tak ważne te wszystkie badania! Liczę bardzo, że za pierwszym podejściem znajdę w ciążę
 
Mam nadzieję, że wiedza co robią i dlatego są tak ważne te wszystkie badania! Liczę bardzo, że za pierwszym podejściem znajdę w ciążę
Roksi, cytologia jest ważna rok. Wirusologia 3 miesiące. Pozostałe podobnie. Ja do pierwszego podejścia musiałam zrobić jeszcze USG piersi. To, co dostałaś nie jest niczym niezwykłym. Musi być pewność, że możesz podejść bez przeszkód do in vitro. Te badania niestety niewiele wnoszą jeśli chodzi o powodzenie procedury (kariotyp, CFTR i AZF są istotne przy słabych parametrach nasienia - nam lekarz powiedział, że od tego wyniku w ogóle zależy czy będziemy mogli skorzystać z nasienia mojego męża). Istotne znaczenie ma też fragmentacja DNA plemników. Jeśli wynik jest powyżej 80% w grę wchodzi tylko nasienie dawcy,bo z takiego ciąży i tak nigdy nie będzie (to też słowa naszego lekarza). Koszt- 350 zł.
 
Wiem dla jednej osoby 390 zł, tak musimy nie wiem dlaczego ale jak musi byc to zrobimy. Mam wrażenie, że chcą zarobić. Bo chciałam się umówić na zrobienie tego, a w rejestracji mówi mi babka, że jest urlop i dopiero można od 16 ja mówię, że po 16 nie moge bo jedziemy na wakacje! I pytam się jej czy możemy gdzieś.to jeszcze zrobić to spojrzała na mnie i mówi no jak pani musi to proszę sobie szukać! A czas oczekiwania na wyniki tego badania niby 35 dni
Na wynik faktycznie długo się czeka i nie każde laboratorium go robi. Ja robiłam w diagnostyce (w klinice było ponad 100 zł droższe) ale też można je było zrobić w konkretnych godzinach tj. do 14 bodajże i od poniedziałku do czwartku.
 
Ooo
Roksi, cytologia jest ważna rok. Wirusologia 3 miesiące. Pozostałe podobnie. Ja do pierwszego podejścia musiałam zrobić jeszcze USG piersi. To, co dostałaś nie jest niczym niezwykłym. Musi być pewność, że możesz podejść bez przeszkód do in vitro. Te badania niestety niewiele wnoszą jeśli chodzi o powodzenie procedury (kariotyp, CFTR i AZF są istotne przy słabych parametrach nasienia - nam lekarz powiedział, że od tego wyniku w ogóle zależy czy będziemy mogli skorzystać z nasienia mojego męża). Istotne znaczenie ma też fragmentacja DNA plemników. Jeśli wynik jest powyżej 80% w grę wchodzi tylko nasienie dawcy,bo z takiego ciąży i tak nigdy nie będzie (to też słowa naszego lekarza). Koszt- 350 zł.
proszę nawet nie wiedziałam, dziękuję za informacje
 
Dziewczyny dostałam dzis pierwszy zastrzyk z Fostimonu, mam dawkę 225 przez 6 dni. Pielęgniarka mi zrobiła, nic nie bolało! A Was ? Ale sama nie zrobię, dobrze ze mam siostrę pielęgniarkę to bedzie mnie ostrzykiwala profesjonalnie [emoji6] widziałam , ze nieraz pisaliście dawkowanie , niektóre miały większe inne mniejsze , ale nie pamietam jakie. Ta moja, to wg Was duża dawka czy standardowa? Dr M. dzis był w porządku, ale niepytany to On nic nie powie, a ja w takim stresie , ze siedziałam jak zaklęta i o nic nie pytałam [emoji15]
A teraz w głowie milion pytań .
My musimy zrobić takie badania
1470429340-aqnl5r.jpeg


Do tego mam ten Fostimon, za piec dni dwie dawki Ceteotide i dwa razy dziennie cały czas Encorton... Po co ten Encorton, wie ktos?
Jak sie czujecie po tych zastrzykach?

I dlaczego zażywajcie koenzym q10? Zlecili to lekarze ? Moj o witaminach to nawet nie wspomniał, ja od lat biorę kwas foliowy z małymi przerwami, magnez , b6... Ostatnio kompleks witamin dla staraczek, choc od tygodnia nie biorę nic , bo jestem u mamy na wakacjach.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Link do: Promocja kariotyp | INVICTA
Zastanawiam się nad zmianą kliniki tu kariotyp jest za free zwracają przy pakiecie za to badanie i tak czytam o nich wydaje się być wszystko ok
Jesli chodzi a ta klinieke invicta to tak na dwa razy badania kariotypu tam, poniewaz mojego męża badania kaiotypu powtarzała nasza Pani genetyk bo juz miala przypadki błędu. Teraz wysłała krew meza do łodzi ale nie wiem gdzie :(
 
Do góry