Ewunka
Fanka BB :)
W Hiszpanii jest to 1 z najczęściej stosowanych takie 2 w 1 niby długi a krótki i z tego co ja czytałam to podnosi on % szanse na ciążę . U mnie rozległa endonetrioza i tylko 1 jajnik pracuje .Mogę zapytać skąd padł wybór na taki właśnie protokół? Czytałam,że rzadko się go stosuje z powodu niskiego wskaźnika uzyskanych ciąż, ale nie wiem z czego to wynika. Jeszcze trochę zielona w tym jestem
Stymulacja hormonalna prowadzona jest zazwyczaj dwoma rodzajami protokołów leczenia: protokołem krótkim (z agonistą lub z antagonistą) i długim. Protokół klasyczny w obecnej erze agonistów i antagonistów gonadoliberyny stracił swoją popularność.
Protokół krótki in vitro z antagonistą wraz z protokołem długim są w tej chwili wiodącymi protokołami leczenia używanymi na całym świecie.
Protokół krótki z antagonistą polega na podawaniu odpowiedniej dawki gonadortopin (Menopur, Fostimon, Bravelle, Gonal F, Puregon) od 2-3 dnia cyklu, a nastepnie włączeniu równolegle do końca stymulacji antagonisty GnRH (cetrotide, orgalutran) zapobiegajac przedwczesnemu niekontrolowanemu wyrzutowi LH z przysadki mózgowej, które może spowodować uzyskanie nieprawidłowej jakości komórek jajowych. W tej chwili wraz z długim protokołem jest to jeden z powszecheniej używanych protokołów stymulacji. Odsetki uzyskiwanych ciąż są podobne w obu protokołach. Protokół trwa krótko, ok. 10 dni z następową aspiracją pecherzyków i uzyskaniem komórek jajowych.
Ostatnia edycja: