reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ktos sie pytal o literki i cyferki....stracilam orientacje po przeczytaniu 20 stron ,wiec wklejam:

W systemie klasyfikacji blastocyst opracowanym przez Gardnera i Schoolcrafta w 1999 roku ocenia się:

Za pomocą cyfr od 1 do 6 stopień rozprężenia, czyli wielkość jamy, która w tym czasie powstaje w zarodku; im większa cyfra, tym lepsze rokowanie dla blastocysty:

1. wczesna blastocysta, jama blastocysty jest mniejsza niż połowa objętości embrionu;

2. jama blastocysty jest większa lub równa połowie objętości embrionu;

3. pełna blastocysta, jama zarodka całkowicie wypełnia zarodek;

4. blastocysta o większej objętości niż wczesny embrion; otoczka staje się bardzo cienka;

5. wykluwająca się blastocysta, trofoblast wydostaje się z otoczki;

6. wykluta blastocysta, zarodek całkowicie poza otoczką.



Za pomocą pierwszej litery – ocena węzła zarodkowego (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A najlepsza – C słabsza), z którego powstanie ciało zarodka:

A – wiele komórek, ściśle ułożonych;

B – kilka komórek luźno ułożonych;

C – bardzo mało komórek.



Za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, które biorą udział w zagnieżdżeniu zarodka i z których powstanie łożysko i błony płodowe:

A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo);

B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo);

C – bardzo mało dużych komórek.

Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej. Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB. Jednak żadnemu, nawet najsłabszemu zarodkowi (dotyczy to zarówno zarodków wczesnych, 2-3-dniowych oraz blastocyst, 5-dniowych) nie należy odbierać szans, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się oglądając piękne dzieci urodzone ze słabo rokujących zarodków.
 
Aniko - wpisz mnie na sobotę na ponowne betowanie

Megi - ja podobnie jak Ty, boję się bliźniaczej. Chociaż wczoraj na mieście widziałam urocze dwulatki z kręconymi włosami. Takie do zakochania się :-) I juz łaskawszym okiem myślę o bliźniętach.
 
Ktos sie pytal o literki i cyferki....stracilam orientacje po przeczytaniu 20 stron ,wiec wklejam:

W systemie klasyfikacji blastocyst opracowanym przez Gardnera i Schoolcrafta w 1999 roku ocenia się:

Za pomocą cyfr od 1 do 6 stopień rozprężenia, czyli wielkość jamy, która w tym czasie powstaje w zarodku; im większa cyfra, tym lepsze rokowanie dla blastocysty:

1. wczesna blastocysta, jama blastocysty jest mniejsza niż połowa objętości embrionu;

2. jama blastocysty jest większa lub równa połowie objętości embrionu;

3. pełna blastocysta, jama zarodka całkowicie wypełnia zarodek;

4. blastocysta o większej objętości niż wczesny embrion; otoczka staje się bardzo cienka;

5. wykluwająca się blastocysta, trofoblast wydostaje się z otoczki;

6. wykluta blastocysta, zarodek całkowicie poza otoczką.



Za pomocą pierwszej litery – ocena węzła zarodkowego (ang. Inner Cell Mass, ICM; w skali A najlepsza – C słabsza), z którego powstanie ciało zarodka:

A – wiele komórek, ściśle ułożonych;

B – kilka komórek luźno ułożonych;

C – bardzo mało komórek.



Za pomocą drugiej litery – trofektoderm (TM; w skali A – C), czyli warstwę komórek, które biorą udział w zagnieżdżeniu zarodka i z których powstanie łożysko i błony płodowe:

A – wiele komórek, ściśle ułożonych obok siebie (nabłonkowo);

B – kilka komórek, luźno ułożonych obok siebie (nabłonkowo);

C – bardzo mało dużych komórek.

Oznaczenia literowe najczęściej stosuje się do blastocyst 3 i więcej. Najlepiej rokują blastocysty powyżej 3 AA–BB. Jednak żadnemu, nawet najsłabszemu zarodkowi (dotyczy to zarówno zarodków wczesnych, 2-3-dniowych oraz blastocyst, 5-dniowych) nie należy odbierać szans, o czym wielokrotnie przekonaliśmy się oglądając piękne dzieci urodzone ze słabo rokujących zarodków.

Dzieki za ten wpis, szczegolnie ostatnie zdanie.

A z czego wynika ze niektóre komórki są niedojrzałe? Czy to oznacza ze zostały za wcześnie pobrane bądź wyniki prg i est były za niskie?
 
reklama
Jeden, ja boję się ciąży bliźniaczej, chociaż wiem ze te słabe nie dożyją piątej doby poza mną napewno. Nie wiem co robić, ale na dwa się nie zdecyduję.
Jeśli boisz się ciąży mnogiej to nic na siłę ( wiodomo prawdopodobieństwo się zwiększa to tak jakby 2 transfery na raz )
Ale Twój spokój psychiczny jest najważniejszy .
Nie wolno Ci się bać znaczy wszystko Ci wolno ale chodzi mi o to byś ruszyła po swoją kruszyne z pozytywnym nastawieniem .
Moja ostatnia stymulacja to totalne zero a dziś zaczęłam następna i idę z nadzieją po bliźniaki.
Robie im pokój
20160402_125147.jpg
 

Załączniki

  • 20160402_125147.jpg
    20160402_125147.jpg
    611,8 KB · Wyświetleń: 463
Do góry